Skocz do zawartości

Egzamin dla instruktorów nauki jazdy kat A


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Hej ;) doczytalem sie ostatnio ze zawód instruktora ma byc uwolniony z jakichkolwiek ograniczen jesli chodzi o spprawe wykształcenia, czy ktos wie co i jak ??

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie, że instruktor powinien bezbłędnie posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie?

:icon_rolleyes: :icon_mrgreen:

 

Owszem. Ja na swoim kursie miałam pana wykładowcę, który bardzo zwracał uwagę na to, jak się wysławiamy. Niektórzy kompletnie nie ogarniali....Na szczęscie, większość nie zdała nawet wewnętrznego...Cóż, selekcja naturalna :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) doczytalem sie ostatnio ze zawód instruktora ma byc uwolniony z jakichkolwiek ograniczen jesli chodzi o spprawe wykształcenia, czy ktos wie co i jak ??

 

Ograniczenie będą, m.in. posiadanie prawa jazdy (tej kat. na którą będzie chciał szkolić) przez okres przynajmniej 2 lat. Zniesiony ma być obowiązek posiadania wykształcenia średniego. Natomiast kurs kwalifikacyjny i egzamin państwowy pozostanie obowiązkowy aby uzyskać "licencję".

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wielu instruktorów ma problemy z komunikacją werbalną, więc obniżenie wymagań dla instruktora pogorszy jeszcze bardziej poziom szkolenia.

Nadal nie widzę zapisu o wymogu posiadania umiejętności prowadzenia pojazdu poza placem manewrowym...

Nawet jak wejdą przepisy kreowane przez pana Gowina, to u mnie będzie nadal stary system selekcji chętnych do pracy - nie będę równał w dół.

 

Proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz: minister Gowin kłamie, mówiąc o zawodzie instruktora jako zawodzie zamkniętym. O zawodzie zamkniętym mowa wtedy, gdy odgórnie narzuca się limit licencji/uprawnień/koncesji/etc. Tutaj tego nie ma - każdy, kto spełnia wymagania może starać się o uprawnienia do wykonywania zawodu. Problem leży w tym, że nadal kandydat na instruktora nie musi umieć jeździć...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wielu instruktorów ma problemy z komunikacją werbalną, więc obniżenie wymagań dla instruktora pogorszy jeszcze bardziej poziom szkolenia.

 

Problem leży w tym, że nadal kandydat na instruktora nie musi umieć jeździć...

 

 

Tomek, nie zawsze ten kto ma najwyzsze wyksztalcenie gwarantuje czy to ciekawosc wykladow, czy latwosc ich przyswajalnosci i zrozumienia doa przecietnego kursanta.

 

 

Mozna by tez dlugo dyskutowac, kto bedzie lepszym szkoleniowcem, praktyk czy teoretyk ? Ktos gto wlada przepiekna polszczyzna czy ktos kto posluguje sie prosta przyswajalna dla kazdego polszczyzna ?

 

 

Fakt, zenujace, a co do wymaganych kwalifikacju to jedna kat. jaka musi posiadac szkoleniowiec to w moich oczach kpina, z reszta sie zgadzam.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomek, nie zawsze ten kto ma najwyzsze wyksztalcenie gwarantuje czy to ciekawosc wykladow, czy latwosc ich przyswajalnosci i zrozumienia doa przecietnego kursanta.

 

 

Mozna by tez dlugo dyskutowac, kto bedzie lepszym szkoleniowcem, praktyk czy teoretyk ? Ktos gto wlada przepiekna polszczyzna czy ktos kto posluguje sie prosta przyswajalna dla kazdego polszczyzna ?

 

 

Fakt, zenujace, a co do wymaganych kwalifikacju to jedna kat. jaka musi posiadac szkoleniowiec to w moich oczach kpina, z reszta sie zgadzam.

 

:crossy:

 

Moim zdaniem jednak instruktor powinien umieć się jakoś wysławiać i jasno formułować myśli. To, co prawda nie ma bezpośredniego związku z wykształceniem, ale jednak miałam kolegów z kursu, którzy zupełnie nie potrafili wyartykułować swoich myśli, a zatem mieli niewielkie szanse na przekazanie kursantom instrukcji w sposób jasny i precyzyjny. A jakby na to patrzeć, zawód instruktora jest zawodem o charakterze pedagogicznym. Pewne predyspozycje i minimum kwalifikacji powinno obowiązywać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzę zapisu o wymogu posiadania umiejętności prowadzenia pojazdu poza placem manewrowym...

 

Proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz: minister Gowin kłamie, mówiąc o zawodzie instruktora jako zawodzie zamkniętym.

 

To są tak naprawdę dwie najważniejsze rzeczy w kontekście projektu zmian. Kwestii wysławiania nie da się uregulować ustawą, więc akurat to trzeba zostawić rynkowi. Bełkoczący bolek siłą rzeczy będzie miał mniej chętnych niż sympatyczny, elokwentny i z humorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

to ja odkopie po raz kolejny. Czy może ktoś z Krakowa podpowie mi gdzie zrobić taki kurs na instruktora kat A? Jakbyście mogli polecić jakąś dobrą szkołe byłbym wdzięczny. Ja znalazłem tą szkołę jak na razie http://www.oes.krakow.pl/index.php/strona-glowna/kursy-specjalistyczne/. Mają bardzo dobre opinie ale chciałby tez poznać zdanie innych. Jak będziecie mogli mi pomóc to będę bardzo wdzięczny!

Edytowane przez masmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs rob obojetnie gdzie, bo z tego co czatalem po forach nie gra roli, i tak nic nie ucza a z przygotowaniem do egzaminu to tak wiesz, oni biora kase a Ty musisz zdac egzamin

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...