Skocz do zawartości

"Forumowy klub V-Stroma" ( DL 650 , DL650 , DL 1000 , DL1000 )


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że ten dział jest idealny na zadanie mojego pytania: Otóż mam 194 cm wzrostu i często zdarza mi się podróżować z żoną. To że do asfaltowych zadań V-strom 650 nadaje się idealnie to wiem. Tak samo wiem już że nie jest to motocykl enduro ale daje rade w słabszym terenie i tutaj moje pytanie, gdzie jest granica terenowego używania V-stroma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.
Posiadam DL-ka 650 z 2007 roku. Ostatnio zauważyłem, że silnik ma odcięcie przy ok. 8500 obr/min. Wg mnie trochę za szybko. Czasem przy wyprzedzaniu, szczególnie z plecaczkiem, zaskoczyło mnie to zbyt wczesne odcięcie. Jak jest w Waszych maszynach? Czy można to jakoś regulować mechanicznie/elektronicznie? Czy może jest to jakiś problem z silnikiem?
Dodam, że czerwone pole zaczyna się przy 10500 obr/min a sam silnik można kręcić do 12 tys. Ponadto po dojściu do odcięcia, a następnie dodaniu więcej "gazu" motor wkręca się na wyższe obroty, nawet na czerwone pole. To samo dzieje się podczas jazdy, choć wtedy mocno szarpie w czasie "przeskakiwania" tego odcięcia.
Będę bardzo wdzięczy za jakieś sugestie co do przyczyny mojego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i ja się zaczynam zastanawiać nad przesiadką z Zeta 750 na dużego Vstroma. Mało wygodna ta Zetka na dłuższych trasach. Chciałoby się też czasem zjechać z asfaltu i klops. Zetką co najwyżej po utwardzonej polnej przejadę. Póki co nawet nie stałem obok Vstroma, więc na razie nie wiem z czym to się je, ale docelowo to jest właśnie mój segment - Vstrom 1000 (najlepiej 2015), Tiger 1050, Multistrada 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...