Skocz do zawartości

Kupno auta rodzinnego do 25 tysi


mistrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale namieszałeś...Silnik 1.5 jest już dCI(Common Rail) i to faktycznie jest silnik Renault. Silnika Renault 1.9 ani dTI ani dCI nie montowali w almerze, tylko w Primerze. Silnik o pojemnoścoi 2.2 był zarówno konstrukcją Nissana i miał 110 KM a później Common Rail od Renault(dwie wersje:112 Km i 136 KM)

O, to dobrze wiedzieć. Info o 1.9 w dieslu w Almerze miałem od jednego handlarza "że się rzadko trafiają", to samo mówił jeden znajomy - sam tego na oczy nie widziałem nigdzie, może obaj widzieli jakiś przeszczep z Primery albo im się z Primerą pomieszało. A że mocniejsze wersje 2.2 to Renault to bardzo przydatna informacja.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz sprecyzowane auta , tak jak ja na początku roku szukając samochodu dla żony ( i trochę dla mnie) Od razu skreśliłem wszystkie Szmelcwageny oraz jego klony za brak polotu i nudę. Francuzy w modelach jakie ja szukałem ( duże limuzyny) nie cieszyły sie dobra opinią. Zostały japończyki a w końcu przez przypadek padło na Saba - niedoceniany, mocny, szybki i bezpieczny samochód. Nie rzucające się w oczy auto z szatanem pod machą - nie jeden już się nacioł na mojego Saba.

 

tu masz przykładowy

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10505470

 

Ja co prawda kupiłem sedana w benzynę turbo ( 3 auto w domu i spalanie nie jest najważniejsze) i muszę powiedzieć że nie żałuje. Jest to pierwszy samochód który daje mi frajdę z jazdy ( a jeżdżę różnymi). o wyposażeniu nie będę pisał bo jest wszystko. Komfort nie ziemski, cisza w środu i najważniejsze - prawie dwie tony szwedzkiej stali daje poczucie bezpieczeństwa.

 

Diesle w nich nie cieszą się dobrą opinią 2.2 słaby ( jak na gabaryty auta) ale długowieczny. 3.0 wszystkie z wadami ( takie same jak w Oplu i Renault). Polecam benzynę - najlepiej w wersji Aero ( 230 - 250 km). Silnik super pracujące na gazie. Mój spala około 7-8 w trasie ( dość dynamicznie) i około 12 m mieście jak jeździ żona. Dodam że jest to wersja w automacie.

 

Przy zakupie mniejsze prawdopodobieństwo trafienia miny i cofanego licznika niż w autach Niemieckich. Najlepiej sprawdzić że Szwecji ( na stronie ich wydziału komunikacji można sprawdzić wszystko co dotyczy auta wraz z przebiegiem). Jak będziesz zainteresowany to na PW dam Ci namiar na osobę co sprowadza tylko Sabby i Volvo. Jest prężnie działające forum i klub Saba gdzie ludzie naprawdę służą pomocą i wiedzą o tych autach.

 

Dopiero teraz zauważyłem że temat chyba już dawno nie aktualny :-)

Edytowane przez marcincbr600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...