Skocz do zawartości

Filmy - pokazy, stunt, wypadki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
W dniu 20.01.2020 o 09:23, Rysiekkk napisał:

hmmm 1 rączka, t-shirt... co mogło pójść nie tak ?

https://www.liveleak.com/view?t=ur3Nq_1579410412

Powiem Ci, że jak na Amerykanina, to całkiem nieźle jechał! Na trasie prawym pasem, a jak zmieniał pas, to nawet się obejrzał za siebie. Przed skrzyżowaniem zmienił pas na lewy. Tylko za szybko na skrzyżowaniu. Ale to i tak nie jego wina, zajechanie drogi może się każdemu przytrafić.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Damian85 napisał:

Powiem Ci, że jak na Amerykanina, to całkiem nieźle jechał! Na trasie prawym pasem, a jak zmieniał pas, to nawet się obejrzał za siebie. Przed skrzyżowaniem zmienił pas na lewy. Tylko za szybko na skrzyżowaniu. Ale to i tak nie jego wina, zajechanie drogi może się każdemu przytrafić.

Patrząc na to to jakby chociaż trochę patrzył przed siebie to widać było już na nagraniu jak ten samochód wjeżdża na skrzyżowanie i były szanse wyhamować. Ale trzeba umieć używać hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arti... napisał:

Patrząc na to to jakby chociaż trochę patrzył przed siebie to widać było już na nagraniu jak ten samochód wjeżdża na skrzyżowanie i były szanse wyhamować. Ale trzeba umieć używać hamulca.

Arti, każdy myśli że umie, ale później przychodzi czas testu. ; )

Aż z ciekawości zapytam - kiedy ostatni raz ćwiczyłeś hamowania awaryjne, aż osiągnąłeś perfekcyjną powtarzalność hamowań z różnych prędkości? Podaj datę. Powiedz jak często takie ćwiczenia robisz. ; )

16 godzin temu, jonaszko napisał:

Rozwiniesz temat co do tego stwierdzenia, że jak Amerykanina... masz jakieś doświadczenia z Ameryką?

Porównaj sobie jak wygląda *kurs* i egzamin prawa jazdy w USA do Ojropejskich państw, to będziesz wiedział co mam na myśli.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arti... napisał:

Patrząc na to to jakby chociaż trochę patrzył przed siebie to widać było już na nagraniu jak ten samochód wjeżdża na skrzyżowanie i były szanse wyhamować. Ale trzeba umieć używać hamulca.

Na zadne skrzezowanie nie wjezdza sie z taka predkoscia, a jak sie juz to robi, to sie ponosi konsekwencje. Sekret lezal w mocnym przyhamowaniu, odpuszczeniu hamulca i ominieciu przeszkody, tyle, ze czeba umic ! 

 

Godzinę temu, Damian85 napisał:

Arti, każdy myśli że umie, ale później przychodzi czas testu. ; )

Porównaj sobie jak wygląda *kurs* i egzamin prawa jazdy w USA do Ojropejskich państw, to będziesz wiedział co mam na myśli.

Dokladnie, mysli, a real live to weryfikuje ! 

 

To w Stanach wogole maja kurs 🤣 Z tego co pamietam, to szkolic tam moze kazdy, lacznie z przedszkolakiem 🤣

Podobno w niektorych staInach jakies takie kursy sa nawet podstawa prawna, patanie tylko kto tam szkoli ? 

I jak szkoli ? 

I znowu jestesmy w punkcie wyjscia, ze nie da sie zrobic dobrego kursupo taniosci 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ks-rider napisał:

To w Stanach wogole maja kurs 🤣 Z tego co pamietam, to szkolic tam moze kazdy, lacznie z przedszkolakiem 🤣

No własnie dlatego specjalnie *zaznaczyłem* słowo "kurs".

No ale jonaszko był, widział, poznał prawdę i jego prawda jest najprawdziwsza. ; )

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ks-rider napisał:

Na zadne skrzezowanie nie wjezdza sie z taka predkoscia, a jak sie juz to robi, to sie ponosi konsekwencje. Sekret lezal w mocnym przyhamowaniu, odpuszczeniu hamulca i ominieciu przeszkody, tyle, ze czeba umic !

a ktoś zauważył, że prędkość prędkością ale na skrzyżowanie wjeżdża trzymając kierownicę tylko prawą rączką... 😉

dopiero jak zauważył wymuszającego -> złapał kiere lewą rączką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Damian85 napisał:

No własnie dlatego specjalnie *zaznaczyłem* słowo "kurs".

No ale jonaszko był, widział, poznał prawdę i jego prawda jest najprawdziwsza. ; )

Ja to kumam 🤣 A Jonaszko, no coz, u mnie jest na ignorowanym 🤣

 

17 minut temu, Rysiekkk napisał:

a ktoś zauważył, że prędkość prędkością ale na skrzyżowanie wjeżdża trzymając kierownicę tylko prawą rączką... 😉

dopiero jak zauważył wymuszającego -> złapał kiere lewą rączką...

Sa rzeczy ktore moznarobic ale tylko w pewnych sytuacjach a sa rzeczy ktorych nie powinno sie robic nigdy.

W kazdym razie totalnie przespal.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian85 napisał:

Arti, każdy myśli że umie, ale później przychodzi czas testu. ; )

Aż z ciekawości zapytam - kiedy ostatni raz ćwiczyłeś hamowania awaryjne, aż osiągnąłeś perfekcyjną powtarzalność hamowań z różnych prędkości? Podaj datę. Powiedz jak często takie ćwiczenia robisz. ; )

 

Dosyć często mi się zdarza jeżdżąc po Warszawie hamować awaryjnie z różnych prędkości.

Nawet trafił mi się raz koleś na obwodnicy Warszawy który suwem z premedytacją zajechał mi drogę a jak się zrównaliśmy za kawałek w korku to otworzył szybę i wywali mi tekst "uważaj bo to Ciebie nic dookoła nie chroni", mimo tego że mu odpowiedziałem ale to ty wymusiłeś odp. co z tego jak to ciebie nic nie chroni.

Ot taka prawda, także trzeba być gotowym na wszystko w dużym ruchu lub przed skrzyżowaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Arti... napisał:

Dosyć często mi się zdarza jeżdżąc po Warszawie hamować awaryjnie z różnych prędkości.

Ot taka prawda, także trzeba być gotowym na wszystko w dużym ruchu lub przed skrzyżowaniami. 

Święta racja, w ruchu nigdy nic nie wiadomo i trzeba uważać.

Jak napisał @ks-rider, autor nagrania totalnie przespał skrzyżowanie, wjechał na nie jadąc 75 mph (ok 120 km/h), a widział, że tam auta się szykują do wjazdu - z czego jeden ruszył, a ten dalej spał.

Arti, zauważam jednak jedną niepokojącą rzecz. Wydaje mi się, że masz bardzo dobre zdanie o swoich umiejętnościach.
Napisałeś, że udało Ci się już wiele razy wyhamować i uratować się od kolizji. Czy nie masz czasem przeświadczenia, że jesteś na wszystko gotowy i że raczej nikt Cię nie zaskoczy - no bo do tej pory się udawało i tak naprawdę przeszedłeś test życia/śmierci? 😛

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arti... napisał:

Dosyć często mi się zdarza jeżdżąc po Warszawie hamować awaryjnie z różnych prędkości.

Prawda jest taka, ze jezeli czysto hamujesz awaryjnie, to cos robisz nie tak. 

 

Przemysl i zastanow sie co.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Damian85 napisał:

 

Arti, zauważam jednak jedną niepokojącą rzecz. Wydaje mi się, że masz bardzo dobre zdanie o swoich umiejętnościach.
Napisałeś, że udało Ci się już wiele razy wyhamować i uratować się od kolizji. Czy nie masz czasem przeświadczenia, że jesteś na wszystko gotowy i że raczej nikt Cię nie zaskoczy - no bo do tej pory się udawało i tak naprawdę przeszedłeś test życia/śmierci? 😛

Staram się być gotowy na wszystko, ale jak wiadomo wszystkiego przewidzieć się nie da ale mając chociaż trochę wyobraźni można w jakimś stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...