Skocz do zawartości

Wiecej Mocy - czy mozna ?


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Czy ktos moze mi wyjasnic z czego wynika roznica mocy silnika jesli maja ten sam skok , srednice tloka i obroty .

A konkretnie chodzi mi o silnik w Yamaha Royal Star XVZ 13 LT Tour Deluxe ,i tu ma 54 KM , a ten sam silnik w Yamaha Royal Star Venture juz 94 KM .

Czy moze miec na to wplyw srednica gaznikow ?, tu i tu sa Mikuni ale w jednym 28mm

, a w drugim 32 mm .

Jestem posiadaczem Deluxe i chcialbym podniesc jej moc ,czy wystarczy wymiana gaznikow?

 

Bede wdzieczny za info

Pozdrawiam

Maly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kompletnie tych motocykli, ale z wiadomosci które podałeś to moze byc jedna z wiekszych roznic na pewno majaca wplyw na moc.

Poza tym (nie wiem czy tak jest z tymi modelami) np. jeden z nich może byc doprężony. A na dzieńdobry wymiana gaźników to niegłupi pomysł.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście od gaźników zależy moc (przecież myśląc prostym sposobem "moc" bierze sie ze spalania paliwa czyli mniejszy gaźnik=mniej paliwa=mniej mocy :))

Ale dodatkowo pamiętajmy, że te silniki mogą sie różnić czasami rozrządu (inne różnice, to np. twardsze sprężyny, średnice zworów chyba też mogą być różne) No i oczywiście wydech (w tym i katalizator) - od tego również zależy "moc"

Narazie tyle różnic przychodzi mi do głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te silniki sa wariacja starego silnika Yamki Venture, a potem VMaxa, ktory jak moze wiesz dawal 115 KM na tylnym kole. Nie radzilbym jednak bawic sie samemu w przerobki bo roznic jest masa, a w motocyklach o ktorych piszesz to nie tylko wieksze gazniki ale rowniez walki rozrzadu ( nie tylko czasy). Jezeli koniecznie chcesz wiecej mocy i masz na to kase to oddaj moto do Tomka Kedziora ( dawniej Moto Mania, Wwa ), albo do Damiano z DynoTechu w Katowicach.

Jednak sprawdz najpierw czy nie taniej bedzie kupic po prostu silniejsza wersje...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam ! jestem posiadaczem motocykla Yamaha Royal Star XVZ 1300A z 2000 roku, silnik o mocy 73 KW. silnik ten jest przyblokowany elektronicznie i kreci tylko do 6.000 obrotow, i teraz pytanie , czy mozna te blokade , oczywiscie w serwisie Yamahy zdjac tzn. otworzyc sprzeta :) z gory dzieki za podpowiedz Mariusz, pozdrowionka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze trzeba troche pokopac po amerykanskich forach tematycznych poswieconych temu motocyklowi i zobaczyc co oni robia w celu zwiekszenia mocy.

Najwieksze prawdopodobienstwo ze wlasnie oni chcieli podwyzszac moc swoich motocykli i rozkminili temat przez podlaczenie power commander czy innego podobnego urzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze trzeba troche pokopac po amerykanskich forach tematycznych poswieconych temu motocyklowi i zobaczyc co oni robia w celu zwiekszenia mocy.

Najwieksze prawdopodobienstwo ze wlasnie oni chcieli podwyzszac moc swoich motocykli i rozkminili temat przez podlaczenie power commander czy innego podobnego urzadzenia.

 

OK zerkne na te fora, dzieki za podpowiedz , pozdrawiam , czesc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...