Skocz do zawartości

PIERDOLNIK - przestrzeń zaaranżowana alternatywnie...


jojo41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

January , po pierwsze to ja nie wiem w jakim Ty interesie działałeś bo zawsze myślełem że IT. Po drugie z tym cieszeniem się z oszczędności 20zł jest prosto ludzie mało zarabiają , za dużą część musimy oddawać haraczu . Jestem prostym przykładem.. Ze 3 lata temu kupowałem kask . W Polsce średnio o 500zł drożej chodził niż z wysyłki z Niemiec. Z czego to wynikało. U nas 23% państwo dowala a u nich 19% na ten sam towar.

Tak - działam w IT - pisząc "markety ..." miałem na myśli handel laptopami, komputerami, częściami - to się dzisiaj zupełnie nie opłaca. Na moje szczęście specjalistów od serwerów i innych dziwnych urządzeń ciągle brakuje, i na brak pracy nie narzekam... w mojej branży zarabia się praktycznie na usługach, lub sprzęcie "dziwnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nowy lapek bedzie nadal bez takiej karty a zeby pracowac szybciej mi i tak nie pomoze. Moge przyspieszyc tylko profesjonalną kartą. Zwykle karty nie dzialaja z profesjonalnymi programami graficznymi, są tylko do gierek w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byłoby zebrać fundusze - mogę polecić Ci taki sprzęt jak ja mam - z dedykowaną kartą właśnie do grafiki, CAD itp, z matrycą DreamColor (idealne odzwierciedlenie kolorów, można kalibrować itp). np takie cuś (ja mam poprzedni model, ale parametry takie same)

http://www.kuzniewski.pl/p17679,hp-zbook-15-g1-f0u62ea-core-i7-4700mq-15-6-full-hd-8192-782-32-msata-ssd-750-hdd-quadro-k2100m-dvd-windows-8-1-pro-lub-windows-7-pro-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

 

 

Tu masz kilka słów o zewnętrznej grafice...

http://www.spidersweb.pl/2014/01/asus-xg-station-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tysi za kompa :banghead:

Hehe, nie patrz na to jak na kompa - to jest narzędzie pracy... komplet kluczy w praktikerze np, 100 zeta, to odpowiednik markowych, porządnych narzędzie ze 300-500. Jak ze wszystkim ...

 

Ksylo - Choć jeśli byś mógł - przesiądz się na stacjonarke - za stację roboczą HP na xeonie zapłacisz ze 3-4 tysie, i do tego NVidia Quadro około 2 tys - i masz wydajną stację graficzną. Mimo że np, taki laptopik ma Quadro 2000 i procek I7, to jednak w stacjonarce taki zestaw będzie sporo wydajniejszy. Mam taki testaw w firmie, i mimo że ma podobne parametry jak mój laptop, wydaje się pracować płynniej, jednak częstotliwości taktowania rdzeni procka czy GPU w laptopach są niższe. I dość ważne - stacjonarny jest znacznie mniej poddatny na grzanie.

 

Pewnie znasz te karty, ale jakby co poczytaj:

http://www.nvidia.pl/object/quadro-workstation-graphics-pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze w takim razie przemyslec to od nowa. Sprzedalbym tego laptopa co mam i wtedy kupil stacjonarny. Mam teraz DELL-a XPS L702X z jakims prockiem i7. Niestety ma on zwykla karte do gierek i nie chodzi to z programem, na którym pracuję. Niby obrabia w OpenGL ale robi to wolno. Głównie wszystko leci przez procesor. Ja pracuję w 3D i jak strzele dobra jakość to czekam i czekam i czekam. Mam tylko taki problem, że nie bardzo jest gdzie postawić taka stację a najgorsze są kable do monitora. Klawiature i myszke sobie kupie bezprzewodowe ale monitorów takich jeszcze chyba nie ma. Musze coś wymyslec sensownego. Ile by mnie kosztowała taka dobra stacja w sumie?

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksylu - na jeden z niższych wersji stacji roboczych - czyli jakieś Z220 + quadro 2000 + szybki dysk SSD na system/robotę trzeba by mieć ze 6-7 tysi netto.

NA full wypas - czyli Z420 + quadro 4000 i jakiś dysk SSD na system/Robotę koło 10 tysi netto.

 

jak chcesz moe podpytać ile konketnie z jakimiś rabatami jest do wyrwania/zapłacenia za taki sprzecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...