Skocz do zawartości

Silnik- szkiełkowanie ?


Spinifer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Wyszkiełkowaną powierzchnię bez problemu można pokryć bezbarwnym lakierem?? Chodzi mi o pokrywy kół i inne drobne graty.

PS. Wiem że to odświeżanie starego tematu, ale lepsze to niż zakładanie kolejnego tematu

Z malowaniem szkiełkowanych powierzchni nie ma żadnego problemu, powierzchnia jest porowata i pięknie przyjmie lakier, problem jest w doborze odpowiedniego lakieru i dokładności wykonania, jeśli coś spartolisz to będzie bieda, lakier odparzy i będzie się łuszczył, ja osobiście przed laty poprzestawałem na wypiaskowaniu drobnym piaskiem( dostęp do szkiełkowania przed 25 laty był u mnie mizerny) i tak zostawiałem ,ewentualne zabrudzenia schodziły po przemyciu benzyną ekstrakcyjną. Dzisiaj przy dostępie do wszelkiej chemii stosowanej do mycia silników raczej żadnego problemu z tym być nie powinno :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie szkiełkowania ja kupiłem granulat szklany takiej konsystencji jak cukier puder. Najpierw sobie pomyślałem: no ale wtopiłem kase w takie coś. Ale jak spróbowałem tym robić oniemiałem. Super satynowa powłoka. I wcale nie jest inwazyjna jak ktoś pisał. Do tego stopnia jest delikatna, że nawet oczyszczam tym oprawki żarówek które są cynkowane czy styki elektryczne. Gwarantuje że nawet cynku nie ściąga tylko tą warstwę utlenioną. Rewelacja. Wada tego szkiełka jest taka że ma bardzo dużą higroskopijność (szybko chłonie wilgoć) i nie da się tym robić. Musi być suche jak pieprz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze u siebie szkiełkowanych elementów więć nie wiem jak to szybko brudzi się, a nie widzi mi się ciągłe czyszczenie tych elementów. To narazie tylko przemyślenia.

maniek_awo jakiego ganulatu użyłeś?

Czy moze ktoś używał tego granulatu o ile można go nazwać ganulatem :wink: http://www.allegro.pl/item526796651_14_kg_...lat_korund.html

A na szkiełkowaie silnika do ruska ile mniej więcej pójdzie granulatu??

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie miałem jeszcze u siebie szkiełkowanych elementów więć nie wiem jak to szybko brudzi się, a nie widzi mi się ciągłe czyszczenie tych elementów. To narazie tylko przemyślenia.

maniek_awo jakiego ganulatu użyłeś?

Czy moze ktoś używał tego granulatu o ile można go nazwać ganulatem :wink: http://www.allegro.pl/item526796651_14_kg_...lat_korund.html

A na szkiełkowaie silnika do ruska ile mniej więcej pójdzie granulatu??

 

Co do tego granulatu z allegro to sięnie nadaje to jest szkło mielone. Robiłem tym ale jest bardzo ostre i doskonale nadaje się do czyszczenia rdzy (super zdziera). Do szkiełkowania muszą być mikrokulki szklane.

Najlepiej kupić cały worek 25 kg bo taniej wychodzi. To ci starczy na kilka silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dałem się namówić na robienie granulatem porcelanowym miało być pięknie wyszło ochydnie

więc dałem do szkiełkowania i jestem zadowolony

Jest tylko parę zagadek w szkiełkowaniu żeby wyszło pięknie to granulat szklany musi być

70/110 70 na 110 i ciśnienie robocze od 5 do 6 atmosfer nie więcej

idzie wolniej ale jest ładnie pamiętać o granulacji 70/110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a mam pytanko. moze mi ktos powiedziec jakim granulatem szkielkowac na polysk? bo metoda pewnie ta sama co na mat. nie myle sie?

To nie jest szkiełkowanie tylko obróbka metalowym śrutem w bębnie , i wszystko odbywa sie w kąpieli ze środkiem czyszczącym jest tylko mały problem liczą sobie strasznie duzo 80 zł. za kilogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem się namówić na robienie granulatem porcelanowym miało być pięknie wyszło ochydnie

więc dałem do szkiełkowania i jestem zadowolony

Jest tylko parę zagadek w szkiełkowaniu żeby wyszło pięknie to granulat szklany musi być

70/110 70 na 110 i ciśnienie robocze od 5 do 6 atmosfer nie więcej

idzie wolniej ale jest ładnie pamiętać o granulacji 70/110

A jak wygląda sprawa z ponownym użyciem granulatu?? Czy po jedym razie nadaje się jedynie do wywalenia czy jest wielokrotnego użucia (2-3)??

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Jeżeli będzie użyty nowy granulat wyjdzie na połysk . Matowa powierzchnia wychodzi zawsze jeżeli szkiełkowanie odbywa się granulatem nadającym się ................ do wywalenia do śmietnika

Edytowane przez zundapp600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

szkiełkowowanie jest najlepsze jak chcesz odswieżyc aluminiowe elementy motocykla w szczegolnosci silnik po szkielkowaniu wyglada jak nowy wszystkie zabrudzenia i tlenki zostana usunieta tu masz doby przyklad korzystałem z uslug firmy do renowacji motocykla K750.

thumbs_IMG_1550.JPGthumbs_IMG_1776.JPGthumbs_IMG_1331.JPG

post-89755-0-31362900-1493247421_thumb.jpg

post-89755-0-82507900-1493247422_thumb.jpg

Edytowane przez HD1940
to reklama a nie opinia o wyniku szkiełkowania. Dla tego post został edytowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...