Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No widzicie Panowie czyli można trafić okazję 🙂 Ja tak kupiłem swój samochód ,każdy bał się przebiegu prawie 500k wtedy było w Lexusie IS 250 ale w środku był super utrzymany ,tył jak nowy bo nikt tam nie jeździł bo koleś robił sam długie trasy ,motor jak dzwon ,nie bierze ani grama oleju to samo skrzynia automat i tylko miał przygody parkingowe co sobie ogarnąłem i służy już bez awaryjnie prawie dwa lata.Dostałem jeszcze prawie nowe opony zimowe z nowymi alu także jestem mega zadowolony.Tak planuję też kupić enduro od kogoś kto dbał i zrobić drobny remont.Dlatego też warto jest o wszystko dopytać co jest możliwe i poprosić o zdjęcia i wtedy jest małe prawdopodobieństwo że się przyjedzie i będzie złom.Ja może bardziej znam się na sprzedających bo od kilku lat handluję także spojrzę tylko na opis i już wiem mniej więcej z kim mam do czynienia 🙂 Teraz jest na razie zimowy okres to na pewno coś fajnego się upoluje tym bardziej że ludzie też nie mają teraz dużo kasy z powodu kryzysu i dużo ludzi na pewno sprzedaje niepotrzebny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Prestige napisał:

No widzicie Panowie czyli można trafić okazję 🙂 

Chyba źle zrozumiałeś bo nikt tu nie pisał, że trafił teraz okazję 😉 Ja tylko wspominałem, że 10 czy 15 lat wstecz kupowałem te same sprzęty w lepszym stanie za połowę obecnej ceny. Z taką różnicą, że wtedy taki XT czy DT była o kilkanaście lat młodsza. Dlatego teraz sugeruję, że lepiej kupić coś z obecnej epoki za trochę drożej niż relikty z dawnych lat za chore pieniądze i w tragicznym stanie. Jest jeszcze jedno ale - obecnymi motocyklami jeździ się o niebo lepiej niż tymi z lat 90-tych. Przepaść w prowadzeniu i zawieszeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 11:11, Qadrat napisał:

Żeby ta cena miała chociaż odzwierciedlenie w fajnym stanie to może jeszcze bym zrozumiał. A co niektórzy chyba trochę upadli na głowę. Niedawno skoczyłem do Poddębic, 20 minut drogi, bo była tam TT600E z 1997r za 7500 zł. Mówię "drogo, bardzo drogo, ale jak będzie przyzwoity stan to może do 7000 zł utarguję i pomyślę bo TT600 złe nie były". Na miejscu tragedia, silnik zarzygany olejem, pełno silikonu, problemy z odpaleniem, coś klepie w silniku, brak wolnych obrotów i nierówna praca a do tego sporo niebieskiego dymu. W Lutomiersku była z kolei DT 125 za 5500 zł. Tego nawet nie chciałem odpalać tylko po niecałej minucie oglądania zawinąłem się do domu.

Szkoda, że mi zdjęcia przepadły bo bym wstawił. W 2009 roku kupiłem w Konstantynowie Łódzkim DT 125 z 1998 roku za 3300 zł. Cała w oryginale, żadne plastik nie uszkodzony, widać że jeżdżona amatorsko po szutrach i terenu nie widziała. Po pół roku trzasnąłem jej konkretny remont za 1500 zł i za niecałe 5000 zł miałem naprawdę fajny sprzęt.

ja mam jakiś uraz że łódzkie województwo omijam jeśli chodzi o krosy , quady wolę jechać w drugi koniec PL niż tu coś brać , zawsze drogo i stan tragiczny i sprzedający buraki 😄  

xt600 kupiłem z osjakowa , ale byłem naszykowany że złom , 3k kosztowała , sprzedający wyszedł w klapkach najebany jak meserszmit i mi tłumaczy teksty w stylu że ,, to jest kros i musi być głośny  ( wszystko z wydechu było wyprute i pruła pizdę strasznie ) '' elektryka to był taki cyrk że nie działał czujnik luzu i odpalić moto mogłeś tylko na złożonej stopce jak światła zapalałeś to się kontrolka kierunkowskazów zapalała , kable wyprute wystawały poizolowane policowane linką z lampek chinokowych , jak pytam co tu się stało to mówi panie to ma 20 lat nie będzie nowe  😄  opuścić nie chciał ani grosza , jeszcze bulwers że prawie z łapami się rzucił jak 2900 zaproponowałem , jak kupiliśmy za 3 i po 60km mi zgasła i zapalić nie chciała ( stacyjka się rozsypała jak potem wyszło )  nie odbierał telefonu i odrzucał   😄    😄    😄  

 

kiedyś byliśmy xr400 oglądać za 10k do aleksandrowa łódzkiego , moto niby po remoncie , cena jak na tamte czasy drogo ( xr400 chodziły wtedy po 7-8k , teraz to pewnie 15 )  po odpaleniu niebieska chmura dymu ,, panie ona tak ma bo zimna'' po 300m jazdy próbnej zaczęło się lać spod dekla głowicy i zaczęła nierówno chodzić , widać że na szybko poskładane po jakimś papruńskim remoncie ,  papiery są ?  no są jak najbardziej tylko umowy jednej nie ma i karty pojazdu 😄   jak kumpel stwierdził że ciul najwyżej będzie po polach upalał i bez kwita weźmie i zaproponował 9500 to koleś -ku*wa to na h*j mi dupę zawracacie , do widzenia i zabrał to za bramę i tyle 😄 

 

yfz 450 ( quad wyczyn ) z koluszek zgasła na jeździe próbnej i nie odpaliła , koleś się zaczął rzucać do kumpla że uszkodził mu silnik bo kumpel bał się ciut mocy i jechał spokojnie , sprzedający stwierdził że za niskie obroty miała i ją zatarł , chciał kasę jak za kupno , zaczął nas straszyć ale jak przyszły jakieś jego ziomki ze wsi i zaczęli się sra* to kumpel powiedział że za 10 min będzie vito z 9 typami i przeprowadzimy mediację to się koleś od yfz uspokoił 😄

dt80 pojechaliśmy oglądać z łodzi to nie odpaliła przy oględzinach w ogóle ( miała być po remoncie )  , a sprzedający do nas no to bierzecie czy nie   😄   ? 

xr600 z wiochy za sieradzem miała zaorane szlifierką kątową pole numerowe i bite numery ręcznym wybijakiem ( malowane pędzlem na zbliżony kolor miejsce pola numerowego na główce , tabliczki brak , jak się pytałem sprzedającego udając debila ,, tutaj chyba było malowane ? ''  to mi powiedział aaa bo rdzewiała w tym miejscu to pędzlem pomalowanem antykorozyjną żeby nie poszło dalej 😄   )  ,, papiery są'' w papierach loncin 250  , w blokadzie kierownicy ułamany śrubokręt  i nie działała , nie wiem powiało że to jeszcze ciepłe jest i odpuściłem   ) 😄

 

no zawsze jakiś syf  😄

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć szukam motocykla którym mógłbym legalnie wyjechać na ulice i polatać na polnych drogach musi mieć pojemność 125cc i nie być za duży problemem jest to że mam na niego budżet 2500-3000 zł więc w grę wchodzą tylko używane liczę na to że w tej cenie da się kupić coś co nie rozsypie się po zrobieniu 20 km. Chciałbym jeszcze dowiedzieć się gdzie takich motocykli szukać ponieważ na najpopularniejszych portalach tzn. allegro, olx, otomoto większość ogłoszeń to jakieś crossy za ok. 2k zł które wielkościowo wyglądają na coś na czym nie da się siedzieć mając więcej niż 1,5 m wzrostu z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Souji napisał:

 ponieważ na najpopularniejszych portalach tzn. allegro, olx, otomoto większość ogłoszeń to jakieś crossy za ok. 2k zł które wielkościowo wyglądają na coś na czym nie da się siedzieć mając więcej niż 1,5 m wzrostu

Odpowiedziałeś sobie co można kupić w budżecie do 3000 zł 🙂 DT 125 by była odpowiednia ale w obecnych czasach bez 5000 zł nie ma co szukać a najlepiej 6 - 7 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3k jeszcze teraz jak lato idzie to ciężko będzie w ogóle cokolwiek z papierem kupić a gdzie tu wymagania 😄  receptą będzie poczekać aż się pogoda zepsuje czyli piździernik/listopad wtedy ceny polecą w dół

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema 

Jakiego crossa polecili byście  (byłby to mój pierwszy cross). Szukam crossa 250, mój budżet to 8500zł. Zależy mi również by cross miał ogólnodostępne części zamienne np. plastiki, koła lub części wewnętrzne oraz żeby się nie zepsuł po pierwszym sezonie. 

(wiem że 250 może być za mocny jak na początkującego ale wole taki kupić)😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę usłyszeć opinię innych czy lepiej wybrać jakiegoś chińczyka 125 około 3 tysięcy nowego czy lepiej kupić np. yamahe dt 50 używaną z 2007r.? Słyszę różne opinie na ten temat jedni mówią że ta stara będzie się psuć, a inni że te chinole słabe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

teraz to chyba cieżko cokolwiek 4t w sensownym stanie za 8k masakrycznie to wszystko podrożało.......

ja teraz moje 650r przejrzałem i nie wierzę minimum 16k za coś co średnio urzeka , motocykle cross enduro na przestrzeni lat drożeją niesamowicie 😞

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mianowicie chce kupić sobie pierwszego Crossa słabo znam się na modelach i szukam pomocy. Mam 21 lat 185cm wzrostu i około 68kg, mam na oku najprędzej nowego lecz nie drogiego Crossa zastanawiałem się nad xmotosem xb38 140ccm bądź kolega chce sprzedać Derbi Senda baja 125 bez papierów w dobrym stanie za 3,5k może trochę niżej, lecz czy to nie jest super Moto? Co mi doradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam chciałbym kupić jakiegoś dobrego Crossa 125 w granicach 4000. Budżet skromny ale mam nadzieję że coś ktoś doradzi. Nie znam się na tym który sprzęt wybrać i miałem jeszcze styczności z takim sprzętem ale nie chce jakiegoś badziewia dla początkujących. Prosiłbym o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...