Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.07.2019 o 14:57, danteforum napisał:

Kolega mechanik mówi ze pierdoła z gaźnikiem 😄 wiec mam nadzieje 😉 utargowalem 1.700zł wiec warto było wziąć. Mam nadzieję 😜

Dzięki 😄

Zawsze ten "gaznik do regulacji", albo "klima do nabicia". osobiscie bylbym ostrozny przy takich ofertach. nasuwa sie proste pytanie: czemu sprzedajacy tego gaznika nie wyregulowal przed sprzedaza i nie gonil zdrowego moto, tylko schodzil prawie 2 kola na jego regulacje? moze byc uwalone co innego, a jak to nie gaznik to bedzie bezahlen. Kolega-mechanik juz go wyregulowal? jestem ciekaw.

typowo polskie myslenie, niewazne za ile, tylko ile taniej...

W dniu 2.07.2019 o 15:21, bayu napisał:

Coś dobrego jakaś 125 do powiedzmy 3500-4000 zł max. Nie interesuje mnie DT 
Będzie służyć głównie do jazdy po lesie i rzadko bo małym torze.

Moze MRF? 😄 ewentualnie KTM + rower, by miec czym do mechanika dojezdzac. zawsze jak juz sprzedaz KTMa to rower zostanie.

tak serio, to w tym budzecie tylko DT jesli chcesz 2T i tak bedzie ciezko.

Pamietaj, ze po zakupie trzeba zawsze cos w moto wlozyc, bo mimo iz sprzedajacy rozpisuja sie jak idealny on jest, to bywa, ze z prawda sie nieco rozmijaja.

jak np regulacja gaznika, przy pecnietym cylindrze 😛

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam zamiar kupic crossa do jazdy po lasach,polach itp zastanawiam sie nad kupnem ktm 125 ale mam na oku rowniez honde cr 125 i yamahe.Czy ktos szczegolowo moze mi je opisac moc,przyszpieszenie i takie tam(licze na jak najwiekszego powera od crossa 🙂 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Przesiadał się ktoś z was z wyczyna na Enduro bo jeśli tak to mam do was pytanie. Jeżdżę na Kawie 250 2t i mam zamiar się przesiąść na Wr450. Więc tu do was pytanie czy nie będzie mnie ten sprzęt zamulał czy mocy nie będzie brakowało. Takie pytanie z Du*y bo nigdy nie jeździłem na enduro tylko wyczyn 4T/2T . 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.11.2019 o 02:34, Felek2032 napisał:

Chłopaki jakiej firmy najlepszy cross 250 2t. Chodzi mi o ceny cześci, awaryjność, prowadzenie. Jaki konkretnie kupić model i  z jakiego rocznika?

nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie.

jaki budzet?

podstawowy wybor: Yama, Kawa, Suzi, Honda i KTM/Huska

Honda w 2T raczej stare i wyeksploatowane, chyba ze po odbudowie wtedy drogie. niewielki sens zakupu.
Suzi, czy Kawa cos po srodku w kwestii popularnosci. zalezy takze od regionu Polski.
Yama wraz z KTM chyba najpopularniejsze.
Bajaj to troche ajfon.
przy 2T zastanawialbym sie nad Yama YZ, a Suzi RM. pewnie RM, nie mam jakos przekonania do Yamahy.

naprawisz sam, czy potrzebny mechanik? jesli to drugie to zacznij od wizyty u dobrego mechanika w swojej okolicy. wypytaj go o jego zdanie w kwestiach, o ktore pytales. "regionalizacja popularnosci"

w kosztach serwisowych (serwis regularny i naprawy) istotny jest stopien "wyzylowania" silnika - moc z pojemnosci. zalezy, czy chcesz potwora, czy nieco spokojniejszego.

w 2T przy rozsadnym uzytkowaniu i dbalosci o interwaly serwisowe awaryjnosc powinna byc zblizona. sa jednak wady fabryczne w danych rocznikach, tu nie podpowiem. dobry rocznik ustalisz juz po wyborze konkretnego modelu.

warto zapoznac sie z manualami interesujacych Cie modeli i sprawdzic interwaly okresowych czynnosci. w 2T wymiany eksploatacyjne stanowia duza czesc kosztow.

im starszy i tanszy egzemplarz, tym wazniejszy jest jego stan aktualny. model schodzi na drugi plan. jednak to tyczy sie raczej tanich ofert.

co do prowadzenia jest to kwestia preferencji. rozna geometria, zawias. czasem warunki fizyczne jezdzca zmuszaja do podjecia okreslonej decyzji.

niektore czesci lepiej kupowac w oryginale, wiec warto zweryfikowac jakosc obslugi ASO, programy rabatowe.

zaczynasz przygode od 250 2T? czy cos juz objezdziles?

 

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

crf 450 za 6-6.5k to będzie dramat czy tragedia ?  100 lat temu jak byłem w miarę na bieżąco to się mówiło że cros poniżej 10 to zawsze padlina ( mowa o 4t ) ale minęło kupę lat i wybór w tej kasie teoretycznie spory a mając maksymalnie 7 to jest w sumie tylko crf z pierwszego rocznika i yzf426 ............korci mnie żeby wrócić na moto ale szukam jakiejś dzikiej k*rwy i prawilnej tresury , jestem dresem , jeżdżę tylko  prosto i  po piachu w xr600 nie przeszkadzała mi waga tylko zawias i czasem brak mocy i ciut mało dzika była , zdaje sobie sprawę z kosztów utrzymania 4t wyczyna , nie mniej to jest awaryjne ponad stan czy 05 rocznik czy inna babcia jak na wyczyna 4t ma szansę być bezawaryjna ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę badałem rynek używek offu co prawda bardziej w dualu, bo chciałem podróżne enduro, ale tu zasada live is brutal działa niepodzielnie. Dycha to minimum rozsądku jak nie chcesz antyka albo zruchanej na wylot EXC. 

Pewnie się oplujesz ale szukaj CRF250l. Motocykl sprawdzony, świeży i chwalony za dzielność. I co najważniejsze dla ciebie, nie spowoduje, że o węglu będziesz tylko marzył przez kolejne trzy sezony grzewcze. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę expert znowu w formię 🙂 Michał chce 4,5 to pyk kup ze 2,5 😄 Ile Panie Tommo najeździłeś w offie? 

Teren u Michała płaski, jedynie katowanie kopalni piachu, lub szybkie przeloty po płaskim, gdzie 250 spoci się już przy dolocie do miejscówki, to tak jakby mu polecać 2t żeby 10 km do miejscówki dojeżdżać, gdzie i kierowca i motocykl ma po chwili dość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, qpa napisał:

Widzę expert znowu w formię 🙂 Michał chce 4,5 to pyk kup ze 2,5 😄 Ile Panie Tommo najeździłeś w offie? 

Teren u Michała płaski, jedynie katowanie kopalni piachu, lub szybkie przeloty po płaskim, gdzie 250 spoci się już przy dolocie do miejscówki, to tak jakby mu polecać 2t żeby 10 km do miejscówki dojeżdżać, gdzie i kierowca i motocykl ma po chwili dość. 

Cholera zapomniałem o SHL'ce. Sorry miliony Hindusów nie mogą się mylić.

Kolego w zeszłym roku chłopak na CRF250l zaliczył Mauretanie, a ty o jakiejś żwirowni mi pie**olisz...

25 minut temu, jonaszko napisał:

qpa, źle postawiona teza. Powinno być od czego nie jest ekspertem. Było by latwiejemoji1787.png

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
 

vice versa...

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej czym jeździłeś? Bo ten to raz do terenu się nie nadaje (przynajmniej o takim w jakim się jeździ hard enduro) a dwa to są zupełnie inne motocykle, ale idąc Twoim myśleniem? czemu nie 250? 😄

 

Kolejna sprawa gość szuka hard enduro a ty mu polecasz małe enduro, nie rozumiesz że to jest bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, qpa napisał:

Kolejna sprawa gość szuka hard enduro a ty mu polecasz małe enduro, nie rozumiesz że to jest bez sensu?

To co mu polecisz do 7 tyś? Junak w pudełku kosztuje dychę.

Może SHL w zajebistej cenie?

https://www.olx.pl/oferta/shl-m06-t-150-1-wlasciciel-1959r-orginal-z-dokumentami-od-nowosci-CID5-IDC3P4n.html#31b11a3781;promoted

Chce mieć dzika niech kupuje, powodzenia w szukaniu w takiej kwocie.

Miałem WR450F. Ale ten motocykl to inny budżet.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...