Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Ujeżdżam cos takiego: http://www.bikepics.com/pictures/393831/ -Aprilia Rs 50.Jestem w takim wieku, ze moge mieć 125 ale brak kasy na prawko i jest 50ccm z której jestem zadowolony.Vmax 105 przy mojej wadze(60kg :mrgreen: ),przyśpieszenie calkiem calkiem,samochody na światlach zostają w tyle,do okolo 80km/h biore Seicento które sie ściga :twisted:

Jest dosyć niska,moja mama która ma 165cm usiadla na niej i bylo bardzo dobrze.Może jednak GS500?Moja mama sobie spokojnie na nim radzi,dotyka normalnie nogami,a ma 165cm...ścigacza o pojemności 600ccm niema co nawet kupować,bo i tak dziewczyna nie wykorzysta calego zapasu mocy...A Gs jej wybaczy blędy popelnione z manetką gazu,niech sie poprzymierza do golasów 500 a może zmieni zdanie.Jak dla mnie motocykl o pojemności 600 to jest przesada...dla świeżego motocyklisty :twisted:

Wczoraj w 2oo widzialem GS'a,centralny amortyzator byl skręcony i byl niziutki,wyglądal jak jamnik,więc sie wyreguluje do wzrostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem powinna ta Twoja dziewczyna sie najpierw zapisac na prawko - zakonczyc go POMYSLNIE i dopiero wtedy pomyslec o kupnie wlasnego motocykla.

Zanim zrobi to prawko to jej sie jeszcze upodobania moga kategorycznie zmienic - to jest kobieta i zmienia zdanie wraz z pogoda :roll:

 

A tak pozatym to dla poczatkujacego lepszy jest naked niz supersport,nie tylko z powodu evtl. wywrotek, ale jest poprostu poreczniejszy.

A jezeli dziewczyna nie ma przyslowiowej benzyny we krwi to wiekszej maszyny jak 500ccm bym nie ryzykowal, na wiekszy mozna zawsze sie przesiasc wraz ze wzrostem umiejetnosci.

Musisz jej jakos to wytlumaczyc ze motocykl to nie jest para butow ktore musza byc ladne i modne.Motocykl zyje, oddycha, i potrafi zrobic krzywde, i poki tego nie zrozumie to moze lepiej zeby sobie dala spokoj z motocyklami :roll:

 

Wiem, niektorzy teraz powiedza - stary jest i glupoty pier..li.

Moze i tak to mozna odebrac, co napisalem, ale uwerzcie mi - to sa doswiadczenia z zycia wziete.

(juz za duzo wypadkow i trupow w zyciu widzialem :cry: )

 

Zycze Twojej dziewczynie dobrego wyboru, udanego prawka, a potem duzo uciechy z motocykla i bezwypadkowej jazdy.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem powinna ta Twoja dziewczyna sie najpierw zapisac na prawko - zakonczyc go POMYSLNIE i dopiero wtedy pomyslec o kupnie wlasnego motocykla.

 

Też jestem tego zdania. A jak ma ciśnienie, może póki co ponabierać wprawy na jakiejś 50-ce.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w podobnym problemie.

Jeszcze 1m-c temu pisałem na forum, że chce kupić z dziewczyną motor. teraz już mamy prawojazdy. Jestem z mojej Ani szczególnie dumny, bo na kursie jeżdziła na wielu róznych moto (mz 251, suzuki 250, yamaha 250) i szło jej bardzo dobrze. Nam, a szczególnie Ani radzono kupić gs500f, ale też to nie przeszło. Teraz szukam suzuki gsx 600f, ale ona i tak chce cbr600f- i już!!! Więc tak zostanie. Ale moja Ania to ma wigor no i 170 cm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie serio ja mam 164 cm wzrostu... siedziałam pierwszy raz GSX-R600 jest za wysoko,a potem przyzwyczałam sie i lepiej jezdze.

 

Tak samo dawno też miałam VFR750F. DO dziś jest łatwy i niski niż GSX-R600

 

Rok temu - Był mój CBR 125 dałam moja przyjaciolka Agaty - to jest pierwszy raz jezdzic i wyszło bardzo dobrze :). Teraz ona chce spróbować VFR i GSX-R600 - zobaczymy... bo za dużo moc manetki gaz i może wyskoczyć do góry i upadł... :(.

 

Najlepiej jakieś chopper lub cuiser albo naked bike ;). Do 160 cm wzorstu to nie ma problemu siedzieć chopper.

 

A CBR600 widzisz - dobrze ustawienia obniza - ale mozliwe ze bedzie duze zuzyte i uszkodzony. Wlasnie prosilam go zeby zmniejszyc zawieszenie - mozna ale pan nie mozna ;).

 

Pozdro :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel kupil w zeszly piatek suzuki gs500f nowke z salonu, moto tani, w miare wygodny, moc jak na poczatek wystarczająca, mysle ze twój plecaczek nie powinien miec z nim problemow jezeli oczywiscie jej sie spodoba ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinna opanowac glod i rozsadnie spojrzec na mniejsze pojemnosci, co prawda ja tez zrobilem mocny manewr przy kupnie powazniejszego sprzeta, ale kobiete latwo ogarnia panika, wiec moze Kawasaki EX 250, podobna jest do GSX-FA troche albo GPZ 500 S, bo jednak rozmiary robia swoje,nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Honde cb500 kobitka o wzroscie 160cm powinna sobie poradzic

moj kumpel kupil w zeszly piatek suzuki gs500f nowke z salonu' date=' moto tani, w miare wygodny,[/quote']

Sorki ze to powiem ale twój kumpel ma chyba cos zgłową :) kupic nowego gs 500 z salonu za to kase kupujiesz lekko sv650 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek, on go kupil w salonie Suzi-Moto tam przed Bielskiem, zapewne wiesz gdzie :) to jest jego pierwszy moto, cena 18 tys + OC, AC, NW + kask LAZER

a tak btw to ile kosztuje sv650 a ile sv 1000 ? bo moze w przyszlym sezonie chcialbym kupic cos z tego, niekoniecznie nowe

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie niezła oferta ale i tak bym nie skozystal nie mam najlepszego zdania o gs500 a co do sv650 czy sv1000 godne polecenia wspaniale prowadzenie zawieszenie i wystarczajace osiagi 650 powinieneś lekko kupić do 15tyś a sv1000 mysle ze najstarszy egzemplarz wyrwalbyś za ok. 20-25tyś pozdro :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadalam sobie trud i przeczytalam wszystkie posty. nasunelo mi sie kilka wnioskow:

po1. prawidlowa kolejnosc to: prawko a potem motocykl

po2. na poczatek najlepsza bedzie 125 (ale nie cbr... to nie jedzie) polecam nsr'ke. pojezdzi sezon i przesiadzie sie na cos wiekszego

po3. wqrwiaja mnie teksty typu: "ścigacza o pojemności 600ccm niema co nawet kupować,bo i tak dziewczyna nie wykorzysta calego zapasu mocy". niby dlaczego?! bo nie ma jaj? jak ktos watpi w mozliwosci dziewczyn to zapraszam do Poznania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...