Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

 

:lalag: :ph34r:

 

Mogę Ci odsprzedać MT01. Doskonały motocykl jako ten pierwszy, drugi i każdy inny w kolejności.

Tylko przy takim wzroście musisz mieć wysokie pantofle.

Mi ? Marta to nie ja szukam, a juz tymbardziej nie pierwszego :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi ? Marta to nie ja szukam, a juz tymbardziej nie pierwszego :)

No co Ty, to do autorki tematu. Tobie nie śmiałabyn proponować ;)

 

To nie ważne komu czy na pierwsze, w trakcie czy dożywotnie, aby tylko sprzedać;) :)

Po 1 nie sprzedaje. Po 2 nie dałabym takiego motocykla osobie, która ledwo może wchodzić do makro :)

Czy wraz z upałem, wyparowało poczucie humoru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, to do autorki tematu. Tobie nie śmiałabyn proponować ;)

 

Po 1 nie sprzedaje. Po 2 nie dałabym takiego motocykla osobie, która ledwo może wchodzić do makro :)

Czy wraz z upałem, wyparowało poczucie humoru? :)

Hmmm śmiem twierdzić że komuś tu wraz z upalami wyparowalo poczucie odbioru pisanego humoru :)

 

Reasumując post był w ramach żartu więc upały nie przyniosły żadnego uszczerbku mojej osobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:lalag: :ph34r:

 

Mogę Ci odsprzedać MT01. Doskonały motocykl jako ten pierwszy, drugi i każdy inny w kolejności.

Tylko przy takim wzroście musisz mieć wysokie pantofle.

Proponowałbym bym raczej MT10 (dużo mniejsza pojemność silnika) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Poszukuje dla siebie motocykla o pojemności miedzy 250/650. Zwrotnego, lekkiego typu naked najlepiej. Nie musi osiągać dużych prędkości ale żeby tak przy 120 normalnie się jechało, a nie szarpało jak nie wiem co. Nadającego się głównie na jazdę po mieście do pracy, wycieczki kilkugodzinne i taki, który dalby radę przejechac po kamienistej drodze kawałek jeśli jest mus, mniej pewnym gruncie.

 

Co do wyglądu preferuje trochę sportowe cos typu yamaha mt 03, Bez okrągłej klasycznej lampy. Ogolnie chodzi o to by byl W miarę nowy, żeby 2 lata nim pojeździć bez obawy ze coś samo z siebie się popsuje.

 

O mnie,

wiek:25

Wzrost:175

Waga:65

Budżet: 9-10 tys

 

Doświadczenie prawie żadne. Jeździłam chwile kiedys na cagiva planet 125, potem tylko na crosach po lasach np. KTM 690.

Cagiva przy 130km/h czułam jakby sie wysilała, Na crossie super No ale na codzień do pracy odpada. (I za wysokie siedzisko..)

 

Dzięki z góry, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Was serdecznie.

 

Dopiero zdałam prawo jazdy na kategorię A, doświadczenie na europejskich drogach zerowe, jedynie co skuterkiem się woziłam po Azji. Także moja jedyna przygoda z troszkę większą maszyną póki co była jedynie na kursie i egzaminie na Yamaha MT07.

Mam 34 lat, 156cm wzrostu i 55 kg.

Motocykl ma służyć zarówno dojazd do pracy do której ma 40 km, jak i na weekendowe wypady w planer, jak i turystyka dłuższa z plecaczkiem, biorąc pod uwagę, że mieszkam na terenach górzystych to takowe najbardziej wchodzą najbardziej w grę

Jeśli motocykl stał by się moim jedynym pojazdem w sezonie to jestem w stanie zrobić nim około 12-15 tys km

Co do ceny za sam motocykl to myślę, że miło by było zamknąć się w 20 tys, a ciuchy już mam, więc tutaj przynajmniej nie muszę dużo kombinować

Na utrzymanie każdego pojazdu wydaję zawsze tyle ile jest potrzebne. Zawsze dbam o każdy z nich.

Podobają mi się motocykle sportowe, ale takich niskich dla mnie pewnie jest niewiele więc w grę wchodzą również choppery

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

I tutaj właśnie jest pies pogrzebany, podoba mi się dużo modeli tylko ciężko się na coś napalić skoro póżniej się okaże, że dany model jest za potężny i za wysoki jak dla mnie.

Nie mam pojęcie od czego zacząć poszukiwania, bo na każde targi motocyklowe już się spóźniłam więc nie mam gdzie się nawet przymierzyć do jakiegoś motocykla.

Liczę na pomoc bardziej doświadczonych "nowych koleżanek i kolegów".

Pozdrawiam

Świeżynka motocyklowa (Marta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak napisz co Ci wpadło w oko a my napiszemy, które da się niewielkim nakładem obniżyć. Napisz również w czym gustujesz (sport, naked enduro)

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak napisz co Ci wpadło w oko a my napiszemy, które da się niewielkim nakładem obniżyć. Napisz również w czym gustujesz (sport, naked enduro)

No i tutaj też jest lekki problem, wiem ze zabrzmię niedorzecznie, gdyż podobają mi się motocykle sportowe oraz classic/naked i nie znając się na niczym związanym z motocyklami, podobają mi się wszystkie (a przynajmniej zdecydowana większość). Prawo jazdy robiłam ze względu na częste wyjazdy do Azji, a tam jako turysta trzeba mieć kat. A, żeby w kółko każdemu i wszędzie nie dawać łapówek, także zapisując się na kurs nie planowałam zakupu niczego w Europie, ale podczas kursu złapałam bakcyla i nie chciałabym go zatracić, jednakże jestem totalnym laikiem i zerowym pojęciem. Dlatego miałam cicha nadzieję, że właśnie Wy mi podsunięcie jakiś pomysł/propozycje na pierwszy motocykl

 

a jak Ci sie jezdzilo MT07?

Jego sie stosunkowo latwo obniza. Tam gdzie robilem kurs byly wlasnie dwie sztuki obnizone, no i manewruje sie nim latwo.

Wydaje mi sie, ze to spoko maszyna na pierwsze moto

Dziękuje za odpowiedź. Ogólnie dobrze mi się jeździło, ale gorzej z cofaniem, bo nawet ten model był na mnie lekko za wysoki podczas wycofywania. Sięgałam tylko jedną nogą, takze każdorazowo musiałam schodzić z motocykla :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj też jest lekki problem, wiem ze zabrzmię niedorzecznie, gdyż podobają mi się motocykle sportowe oraz classic/naked i nie znając się na niczym związanym z motocyklami, podobają mi się wszystkie (a przynajmniej zdecydowana większość). Prawo jazdy robiłam ze względu na częste wyjazdy do Azji, a tam jako turysta trzeba mieć kat. A, żeby w kółko każdemu i wszędzie nie dawać łapówek, także zapisując się na kurs nie planowałam zakupu niczego w Europie, ale podczas kursu złapałam bakcyla i nie chciałabym go zatracić, jednakże jestem totalnym laikiem i zerowym pojęciem. Dlatego miałam cicha nadzieję, że właśnie Wy mi podsunięcie jakiś pomysł/propozycje na pierwszy motocykl

 

 

Dziękuje za odpowiedź. Ogólnie dobrze mi się jeździło, ale gorzej z cofaniem, bo nawet ten model był na mnie lekko za wysoki podczas wycofywania. Sięgałam tylko jedną nogą, takze każdorazowo musiałam schodzić z motocykla :-(

Tak jak mowie, wydaje mi sie, ze stosunkowo latwo mozna go obnizyc.

Ewentualnie, jesli podobaja Ci sie sporty, to moze CBR500. Jest lzejsza i drobniejsza od 600 ale wyglada i brzmi dalej rasowo mimo dwoch garnkow.

Ninja 300 tez jest polecana na pierwsze moto i dla babeczek. Wyszukaj sobie na YT kanal MCSTX, Saladeen latal taka ninja 300 przez jakis czas i naprawde chwalil, tylko w tym wypadku nie widze raczej jazdy z plecaczkiem, szczerze powiedziawszy to w ninjy chyba nie ma siedzenia pasazera.

 

EDIT: Wlasnie sprawdzilem, jest siedzenie pasazera w ninjy

Edytowane przez goall89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę cycle-ergo.com możesz na niej wybrać model maszyny, podstawić swoje wymiary i zorientować się, jaką mniej więcej będziesz miała pozycję na motocyklu i czy będziesz stawiać stopy na ziemi. Z nowszych modeli ciekawie wygląda Ninja 400 i Z400. Fajna też jest Yamaha R3. Prowadzi się, jak bajeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...