Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

No to skoro podobają Ci się sporty to bierz sporta 250 albo 300 i na początek będziesz szczęśliwa. Może nie są to demony prędkości, ale są lekkie i łatwiejsze do opanowania. Do miasta w zupełności wystarczą. W trasie przy wyprzedzaniu może im nieco mocy brakować. CBR500R też ciekawa opcja, ale jej waga to już właściwie waga klasy 600.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ER6 może być ale i tak jest dość ciężkie. To może naked, ale inny - Yamaha MT-03. Mniej popularny i bardziej charakterny (z wyglądu), chociaż wagowo będzie pewnie podobnie jak ER6. No chyba, że ta nowa jest lżejsza, ale na tą z kolei budżet za niski chyba.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ER6 może być ale i tak jest dość ciężkie. To może naked, ale inny - Yamaha MT-03. Mniej popularny i bardziej charakterny (z wyglądu), chociaż wagowo będzie pewnie podobnie jak ER6. No chyba, że ta nowa jest lżejsza, ale na tą z kolei budżet za niski chyba.

 

Pozdr.

F.

 

Er6f przytoczę roczniki od 2014 ważą na full 213 kg, ale naprawdę pod dupą tego nie czuć... Na 2017 nie wiem czy w ogóle wyszły roczniki, wpadło nowe Z650 i hu go wie czy czasem na tym koniec serii er... Do 15k spokojnie można znaleźć przyzwoity egzemplarz tak od 2014 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zlinczować, ale moim zdaniem pierwszy motocykl klasy 500-650ccm to jakiś zart.

W większości przypadkow nie nauczy się na nim jezdzic, ale raczej po prostu nauczy się nie wywalać.

Fajnie by było, gdyby kolezanka przejezdzila z 10-20 tys. km na czyms malym, a potem siadla na jakas 500tke czy cos większego.

To będzie niemożliwe do udowodnienia, ale na pewno będzie wówczas lepiej jezdzic.

Ja na pierwszy kupiłam Hondę Cbf600 SA przy wzroście 159 i wadze 50 kg.Lezalam raz na zawracaniu pod górkę. Przewazyla mnie ona i bagaż na zadupku .Ogólnie sobie bardzo chwalę to moto i polecam jako pierwszą maszynę dla kobiety.Za ok rok chcę ją zmienić na coś większego.Co prawda ciężko mi się ją prowadzi, ciężko wyciąga z parkingów typu piach , nie potrafię jej postawić na stopce centralnej ale cóż, nie narzekam ;)

 

Daję radę;p

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT07 to genialny motocykl, ale moim zdaniem NIE DLA POCZATKUJACEGO.

 

Piotrek, pieprzysz jak potłuczony. BTW w Wawie, u Kulik na MT07 szkoli się na prawo jazdy... więc, tego, nie wydaje mi się, aby Tomek uczył na "wariacie".

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na pierwszy kupiłam Hondę Cbf600 SA przy wzroście 159 i wadze 50 kg.Lezalam raz na zawracaniu pod górkę. Przewazyla mnie ona i bagaż na zadupku .Ogólnie sobie bardzo chwalę to moto i polecam jako pierwszą maszynę dla kobiety.Za ok rok chcę ją zmienić na coś większego.Co prawda ciężko mi się ją prowadzi, ciężko wyciąga z parkingów typu piach , nie potrafię jej postawić na stopce centralnej ale cóż, nie narzekam ;)

 

 

 

ale yeuopowi nie chodzi o wagę czy gabaryty a moc ile z tej maszyny ogarniasz ?

 

ja 7 lat jeżdżę fakt że 99% off ale np dla mnie xj600 jest mocna , gejesa 500 nie potrafię wykorzystać i uważam że można tym zapie**alać ( wiem brzmi żałośnie na forum gdzie laski po ybr kupują erłany :D ) , na cb500 nie jechałem a ważę 100kg

 

niby teoretycznie można kupić 900RR i jeździć nią 90km/h , zepsuć się nie zepsuje tylko że dla mnie jakieś to dziwne :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

( wiem brzmi żałośnie na forum gdzie laski po ybr kupują erłany :D )

 

Bo można. 180 pójdzie a jest taki wąski że czujesz jakbyś zapitalał 250.

 

Kiedyś goniłem znajomego na CB 500, tylko że on zmieniał biegi przy odcinie i nawet nie odejmował gazu (o sprzęgle nie wspominam) i na cebrze nie mogłem go dojść.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to po prostu usiąść na moto i zobaczyć jak się w tym będziesz czuła. Mi też polecano Er6 ale nie znalazłam odpowiedniej.Padlo na CBFke

Dokładnie tak. Wybieranie motoru przez internet kończy się tak że kupujesz oczami. A trzeba usiąśc, przejechać się, bo później jak się okaże że po 50 km dupa boli tak że człowiek nie jest w stanie się wyprostować to jest już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cb500 nie jechałem a ważę 100kg

Ja jeździłem na CB 250 i na CB 500. Te 40 kg różnicy masy nie jest zbyt wyczuwalne za to na 500 może wsiąść dwóch dużych chłopów i to jedzie. Moim zdaniem jest też do ogarnięcia przez zółtodzioba.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...