Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oto chodzi że mimo tego że go się nie nosi na plecach :) ale duża waga jest odczuwalna przy jedzie po mieście . Myślę że er-6 będzie jak najbardziej porządku . Spojrzę jeszcze na opcje sv przed liftem tak na jeden/dwa sezony a później to już może i ten wymarzony bandzior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kochane gołe 265kg nie jest tak strasznie uciążliwe. Ciężko tylko tym cofać pod górkę lub jakiekolwiek mniejsze wzniesienie, no ale zawsze muszą być przygody. A zaczęłam w sumie jazdę od 220kg motocykla, tylko to był cruiser.

 

Znajoma, która jeździ cb500 strasznie go zachwala, co prawda nie jest wysoka bo około 158cm, ale twierdzi ze jest łatwy w prowadzeniu, lekki, na bioderko go wziąć to nie problem. Także na początek tez się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fazera odrzucacie to odrzućcie też bandita. Różnica w normalnej jeździe między tymi motocyklami jest taka, że jak spotkają na swojej drodze dziurę to fazerka przeskoczy a tył bandziora dobije dając wrażenie, że coś przy takim dobiciu musiało się urwać. Różnica mocy jest praktycznie nie odczuwalna.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem bandziorem ani fazerem po prostu napisałem tak z powodu danych technicznych 179kg/95KM to trochę różnica 201kg/78KM tym bardziej że to pierwsze moto tak mi się wydaje. Mam rozumieć że kolega spiwor jeździł jednym i drugim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie tyle o wagę chodzi co o wysokość siedzenia, najlepiej żeby początkujący obydwiema stopami ziemi sięgał. No i musi się jej podobać, bo przy nie daj B. przewrotce będzie motocykl wyzywać :biggrin: Najlepiej niech do każdego z w/wymienionych motocykli sama swoje szlachetne siedzenie przyłoży ;)

Edytowane przez kamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladius niestety trochę przy drogi, co chodzi o nogi to na kawie zr7 810 mm bez problemu dwiema płasko a większości wymienione wyżej maja podobną wysokość siodła .Co chodzi tylko o moc miedzy fazerem a bandziorem niema aż tak dużej różnicy , to jeszcze do kompletu honda hornet ?? czy w tym przypadku już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łojesuu... po pierwsze wyszukiwarka! się kłania. połowa dyskusji to powtarzanie tych samych argumentów po raz n-ty, bo ktoś jest zbyt leniwy na poszukanie sobie poprzednich odpowiedzi na identyczne pytanie o motocykl dla kobiety (niski, lekki)

po drugie wyszukiwarka! ta sama uwaga co powyżej dotyczy szukania pierwszego motocykla dla osoby, która nie ma doświadczenia w jeździe. można powtarzać pytanie czy hornet się nada 100x, ale nie zmieni to faktu, że 100KM nie nadaje się do nauki jazdy, bez względu na to jak bardzo pytający będzie zainteresowany uzyskaniem potwierdzenia. tak, kobiety też uczą się jeździć jak nie potrafią, i tak, dla nich też to jest za duża moc

 

po trzecie i może finalnie: skoro ma się podobać, to przelecieć po zdjęciach (np. z allegro) wszystko co się podoba, sprawdzić wagę/ moc/ wysokość siodła - wytypować coś do dalszego sprawdzenia albo oglądania w realu, np. w komisie. upieranie się przy powtarzaniu pytania czy najpopularniejszy model/ dwa modele się nadadzą nie prowadzi do rozwiązania, a np. pomija gros innych, z których może wybór byłby bardziej zoptymalizowany. jak się nie podoba er6, to może się nada mały monster? f650cs/gs? też rozwiązanie, chociaż nieoczywiste w całym zalewie japońszczyzny

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladius niestety trochę przy drogi, co chodzi o nogi to na kawie zr7 810 mm bez problemu dwiema płasko a większości wymienione wyżej maja podobną wysokość siodła .Co chodzi tylko o moc miedzy fazerem a bandziorem niema aż tak dużej różnicy , to jeszcze do kompletu honda hornet ?? czy w tym przypadku już jest?

Bandita mogę porównywać do fazera bo nimi jeździłem, subiektywnie waga jest odczuwalna, jeśli chodzi o moc to bandit bardzo rześko wkręca się na obroty, robi to coś przyjemnego za mostkiem. Nie wierzę, że ktoś może nie odkręcać i jeśli fazer na jedynce jedzie 110 km/ a bandit nie wiem ile, niech będzie 100, nawet 90, to gdzie reszta biegów...

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że ktoś może nie odkręcać i jeśli fazer na jedynce jedzie 110 km/ a bandit nie wiem ile, niech będzie 100, nawet 90, to gdzie reszta biegów...

 

nie w tym rzecz, czy będzie celowo i świadomie odkręcać (nie musi), ale czy technicznie przy mizernych umiejętnościach początkującego będzie w stanie poprawnie obsłużyć manetkę w każdych okolicznościach - twierdzę, że nie. niejeden raz widziałem na parkingach początkujących, który skręcając kierownicę potrafili wykręcić silnik na czerwone pole; podobny niewyćwiczony ruch na skrzyżowaniu w mieście czy zakręcie na trasie może skutkować znacznie gorzej. w tym przypadku im mniej kucy może ponieść takiego kierownika w krajobraz, tym lepiej dla niego. proste

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia lewej nogi, dobrze chłop gada! Nawet zwykłe szarpnięcie manetki przy wpadnięciu koła w jakąś dziurę może wprowadzić spory niepokój na pokładzie. Szerokość opon i moment prostujący podczas hamowania w zakręcie, Progresywność działania całego układu cham, To wszystko wpływa na łatwość prowadzenia, a tym samym na bezpieczeństwo takiego świeżaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej trochę dozbierać i kupić xj6. Motocykl stworzony dla niższych osób.

 

ps. Może niektórzy powinni w widocznym miejscu umieścić sobie napis, taki jak miał Jan Ziobro na nartach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...