Skocz do zawartości

Jawa 350 TS


darmik24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam zarysowany jeden ślizgacz amorka w miejscu styku z simmeringiem /gumowym uszczelniaczem/ i sączy się tędy olej. Doradźcie, jak mógłbym to zregenerować? Albo jeśli ktoś ma do sprzedania sprawne amorki do Jawy 350 TS, proszę o kontakt. Mnie chodzi głównie o jedną lagę, a ściślej o tą niklowaną rurę, co znajduje sią pod gumową osłoną. Jedna moja laga jest sprawna. Pozdrawiam, GG 9780084, e-mail: [email protected], odpiszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam zarysowany jeden ślizgacz amorka w miejscu styku z simmeringiem /gumowym uszczelniaczem/ i sączy się tędy olej.

To chyba masz lagę porysowaną?

Jeśli rysa nie jest głęboka może pomóc zeszlifowanie tej rysy papierem ściernym ale nie tylko miejscowo lecz tak aby nie zrobić rowka w tym miejscu. Fachowo to się chyba mówi "zfazować'

Pasek drobniutkiego papieru ściernego w poprzek lagi i "jedziesz" ruchem okrężnym aż do skutku.

Potem wymiana uszczelniacza na nowy i jak będziesz miał duuużo szczęścia to nie będzie ciekło.

Jeśli to nie pomoże to nowej lagi już nie kupisz bo już nie produkują.

Czasem można trafić "używkę" nieporysowaną, ale już chyba łatwiej trafić piątkę w totka... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasem można trafić "używkę" nieporysowaną, ale już chyba łatwiej trafić piątkę w totka... :crossy:

 

Bez przesady. Sam rok temu sprzedawałem części od mojej eksperymentalnej Jawy, nie wszystko w niej było dobrze ale akurat lagi były w dobrym stanie. Pamiętaj że większość ma osłony gumowe i to bardzo pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej! Wyobraźcie sobie, że polerowanie lag wodnym papierem ściernym o fakturze najpierw z grubsza 1300, a potem 2500 pomogło! Wymieniłem też simmeringi i jest ok! Olej nie wycieka. Ale przyznam się, że polerowałem te lagi kilka dni z przerwami, bo papier 2500 jest tak drobny, że nie czuje się w ogóle jego szorstkości. W międzyczasie szukałem też lag na allegro, ale nic z tego. Oferty są, ale towar jest w takim stanie, że nie warto kupować. Nowych nigdzie nie mogłem namierzyć, ale pewnie cena by mnie zniechęciła do zakupu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...