Skocz do zawartości

Problem z biegami


aprilia rx 50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale większośc użytkowników wybiera olej do skrzyń bo są znacznie tańsze niż olej do 4t. Poza tym 75W jest bardzo gęsty i znacznie lepiej sprawdza sie w skrzyni niż 10W40.

Chyba niebardzo masz pojecie o czym piszesz... Mobil do skrzyni kosztuje 50 zl za litr. A olej trzeba lac taki jaki zaleca producent. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł??? Kto Cie tak biedaku naciągnoł?? Nie wiem gdzie ten olej kupujesz.

Olej kupuje w sklepie :lalag: byl mi potrzebny na wczoraj a nie chcialem czekac az mi zamowia inny :lalag:

 

50 zł to przesada chyba lekka nie?

 

Nie... niech Cie glowa o to nie boli :lapad:

Edytowane przez Kwiatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście miałem podobny problem z biegami, ale w hondzie nsr 125 96' Tyle że u mnie występowało to czasami w nowym silniku ( wymieniłem na nowy ponieważ stary nie dał rady-zatarł się cylinder z tłokiem ). Jeszcze przed pierwszym odpaleniem zaraz po montażu silnika wymienłem olej i co się okazało-z olejem wylały się opiłki metalu ze skrzyni biegów. Ale silnik zajarał od bez problemu i to po dość długim czasie leżakowania. Pierwsza sprawa to było zapieczone sprzęgło-odpaliłem moto, rozgrzał się, wbijam 1 a moto zdechło. Domyśliłem się co to może byś. Poruszałem na biegu w przód i w tył-sprzęgło rozkleiło się i było OK. Po jakimś czasie okazało się że sprzęgło zaczyna się ślizgać-przełożyłem w całości razem z koszem ze starego silnika i było GUCIO. Dziwną sprawą było to że motorek po przejechaniu nie dużego odcinka potrafił zgasnąć. Chwilę nie palił. Pokręciłem go na ssaniu i jarał. I tak kilka razy. Poem to ustało ( pewnie kwestia gaźnika po tak długim czasie nie używania, choć był czyszczony przed montażem). I potem zaczęło się z tymi biegami właśnie to co opisujesz. Tyle że u mnie występowało to sporadycznie i nie regularnie. Przy redukcjach tak jakby coś się blokowało i nie chciało zredukować niżej, ale po chwili odpuszczało i było OK. A, jeszcze jedno, u mnie przy wysokim biegu szczególnie na 6 przy puszczaniu gazu było słychać wyraźne piłowanie tak jakby ze skrzyni. Do dziś nie wiem co to było ponieważ sprzedałem moto. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...