Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślisz, po ilu sezonach będziesz tak jeździł np tak:

 

 

Tak więc nie przejmuj się tym że pod koniec sezonu zabraknie Ci mocy :) A ci co "trochę" pojeździli na 125 i szukają 250 to widać porządnej gleby nie zdążyli na 125 zaliczyć.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

święta prawda. Podpiąć pod nich można np tych , którzy jeżdżą na motocyklach szmat czasu i przesiadają się na dirt bike a to zupełnie inna historia wiem sam po sobie. przesiadłem się z szosowego na full cross'a i jest mega ciężko ogarnąć pewne sprawy pomimo że na enduro i cross jeździłem ale było to bardzo okazyjne choć niejednokrotne. Reasumując jak widzę czytam lub słyszę że ktoś przechwala się lub opowiada że to proste '' a wielu takich się trafia''i po paru mth są dla nich za słabe to powodzenia

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi wytłumaczy czym się różni full cross od crossa :D ? bo co chwila słyszę te określenia a 6 lat jeżdże i nie wiem :D ? czy może jest 1/2 cross :D ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem teorię na to: Cross jest do Cross country, a full cross do Motocross :D

Może tak być?

 

KTM XC(-F) - cross

KTM SX(-F) - full cross :D itd

Edytowane przez Adel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wioskach to na każdy wyżej stojący motocykl co nie jest sportem to mówi się "cross" a jak jest bez świateł, kierunkowskazów (i chyba homologacji) to mówią na to "full cross". Kilka razy będąc w trasie na jakimś zadupiu jak podjeżdżałem pod wiejski sklep kupić sobie coś do picia to padało pytanie "a co to za cross?" (byłem na F650). Na wioskach to istnieją tylko dwa typy motocykli: ścigacz i cross :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dokładnie mort3n ująłeś to bezbłędnie na wiosce, której sie wychowałem cruisery choppery hot rody itp nazywają "giwera" z takiego powodu że miałem kiedyś gilere coguar , ktora miała troszke podróbki niklu i głośno pierdziała i sie uklepało hehe

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam. W zwiazku z tym ze jestem od niedawna posiadaczem wspanialej furki yammi dt 125 , to az zal nie wyprobowac jej czasem w terenie. Wiec kieruje do Was spece od ENDURO o jakies techniki jazdy etc. Oto pytanka;

 

1-kiedy redukowac bieg -przed zakretem czy za zakretem?

2-jaka przyjmowac postawe podczas raczej normalnej jazdy -siedziec bardziej przy zbiorniku , posrodku czy z tylu?

3- jak zjezdzac z gorki hamujac silnikiem czy hamulcem?

4-podczas jazdy po rerenie majacym wiele wybrzuszen - kocie lby - jak sie zachowywac kiedy dozowac gaz ?

5-ile kosztuje w miare tani stroj(niepelny!!) enduro koszulka + spodnie?

6-jezeli macie jakies inne propozycje dotyczace tajnikow jazdy enduro to piszcie...

7-sorki za glupie pytanka ale dla skuterowca z 4 letnim stazem manual i motocykl "prawdziwy" to nielada wyzwanie , a chce opanowac dobrze tajniki jazdy ;)

1 przed 2 po środku 3 hamulcem 4 dodawać gaz przed daną przeszkodą 5 400-500zł 6 zawsze gaz na maxa xD 7 nie ma sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...