Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ padły tu kilka razy pytania, co do stroju to ja mam takie:

Słyszałam, że odradza się jezdne w glanach? Podobno czuby szybko robią [gdyż są metalowe- choć przecież nie wszystkie] się zimne i nie mam się w nich wyczucia :?: Ja w glanach chodzę już chyba od czterech lat – mam wyczucie. No ale nie wiem jak na moto.

 

Ja mam niestety tylko glany no i jakieś tam adidasy? Na początku muszę kupić rękawiczki, kask no i koniecznie [w moim przypadku] ochraniacze na kolana. Więc co jest lepsze glany czy adidasiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o moją urodę na moto [a przynajmniej nie teraz]. O swój wygląd zadbam jak będę miała więcej kasy. Teraz chodzi mi tylko o to, co lepsze adidasiki czy glany – skoro glany to git :buttrock:

chociaż glany "skracają" nogi

Tego nie kumam? Jak to skracają nogi?.... :|

 

Długie tak - trzymają nogę w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie, co kupic, rekwice, czy takie oslonki na dlonie?????  a moze lepiej to i to?????

 

Rękawice to podstawa tak jak kask. One dają Ci lepsza przyczepnośc do manetek, chronią przed gałenziami i jak sie przewrócisz to sobie rąk nie pozdzierasz. Co do osłon to najlepiej kupic handbary bo takie zwykłe to praktycznienic nie dają a ten uratują ci nawet palce przed połamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osłon to najlepiej kupic handbary bo takie zwykłe to praktycznienic nie dają a ten uratują ci nawet palce przed połamaniem.

tylko zauważ co sie dzieje z twoimi rękami przy glebie jak ci sie zaklinują w handbarach.... :arrow: łamią sie w łokciach :)

chciała bym kupić kask na enduro ale do 200 pl z taką odsuwaną do dołu szczęką

niestety nie wiem jaki to jest kas z odsuwaną do dołu szczęką, ale za 200zł na enduro kupisz kask OSBE ENDURA, poszukaj na allegro, ale nie kupuj drożej niż 210zł. kask jest niestety chu**wy, ale za 200 lepszego nie kupisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi konkretnie o kask jednokolorowy. Mój kumpel kupił fajny za 150 pln.

Tak – na allegro jestem często, ale nie ma tam nic, co by mi się podobało kolorystycznie.

Nie znoszę takich zapaćkanych… :/

 

Odsuwana szczęka – tak jak by na uszach miała zawiasy i można ją odchylić nieco w duł, że jej górna część jest poniżej brody.

 

Post zmieniony przez Dominika, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blokad to jest tak, że silniki sa blokowane do konkretnych mocy według przepisów ( najczęsciej niemieckich jezeli chodzi o 80 i 125) 50 sa blokowane po to żeby nie przekroczyły predkosci 50 km/h. Dobre 50 ( czytaj derbi, rmx, hm) po odblokowaniu maja koło 10 koni a takie zwykłe japonie koło 5. 80ccm mją koło 10-12 tyle ze charakterystyka silnika jest o niebo lepsza niz w 50. Co do osiągów MTXa to w zależnosci od stanu i przełożenia moze jechac od 60 do 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...