Jump to content
Sign in to follow this  
darmik24

Jawa 350 TS

Recommended Posts

Cześć! Proszę o informację właściciela Jawy TS 350 ile leje się oleju do amortyzatorów przednich i jaki to olej? Podobno miesza się olej amortyzatorowy z silnikowym w stosunku 1:1. Pozdrówko

200ml na lagę

Mieszania wymaga amortyzol, markowe oleje sa tak dobrane, ze nic nie trzeba dodawac.

Podobno miesza się olej amortyzatorowy z silnikowym w stosunku 1:1.

Dokładnie tak jak piszesz : Amortyzol mieszasz w stosunku 1:1 z olejem silnikowym o gęstości SAE30 lub SAE40.

Na każdą lagę po 200ml takiej mieszanki.

Możesz też kupić dedykowany olej do amortyzatorów który nie wymaga mieszania z olejem silnikowym.

Tyle, że w tym przypadku nie podam Ci parametrów takowego oleju bo większość k.kilometrów przejeździłem na w/w mieszance.

Kiedyś mieszałem Amortyzol z Lux-em a od jakiegoś czasu dodaję czeski olej Mogul (kupowany w czasie przejażdżek po Czechach)

Jeśli chodzi o moje wrażenia z jazdy na takich mieszankach to chyba samo to, że od lat stosuję takie mieszanki wystarczająco dowodzi mojego zadowolenia z w/w mikstury. :bigrazz:

Dokładnie tak jak piszesz : Amortyzol mieszasz w stosunku 1:1 z olejem silnikowym o gęstości SAE30 lub SAE40.

Na każdą lagę po 200ml takiej mieszanki.

Możesz też kupić dedykowany olej do amortyzatorów który nie wymaga mieszania z olejem silnikowym.

Tyle, że w tym przypadku nie podam Ci parametrów takowego oleju bo większość k.kilometrów przejeździłem na w/w mieszance.

Kiedyś mieszałem Amortyzol z Lux-em a od jakiegoś czasu dodaję czeski olej Mogul (kupowany w czasie przejażdżek po Czechach)

Jeśli chodzi o moje wrażenia z jazdy na takich mieszankach to chyba samo to, że od lat stosuję takie mieszanki wystarczająco dowodzi mojego zadowolenia z w/w mikstury. :banghead:

Dzięki wszystkim za info! Pozdrawiam