Skocz do zawartości

Jawa 350 TS


darmik24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Może mi ktoś doradzić, czy do Jawy 350 TS można założyć grubszą tylną oponę niż fabryczna? Fabryczna to 18X3.50. Jest ona trochę chuda. Grubsza robiłaby lepsze wrażenie. Oczywiście chodzi o taką, aby zmieściła się w ramie i pytanie zadaję temu motocykliście, który robił taką operację. Pozdrawiam, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 4.00 ale to juz max a i tak troszke obcieralo :buttrock: Po mojemu nie ma co kombinowac i patrzec jak wyglada, oryginal spisuje sie znakomicie i nie ma co kombinowac...

:crossy:

 

OK! Wiążąca odpowiedź, dzięki, nie będę kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 3.50 w zupełności wystarcza nawet przy zapakowanym moto z pleczkczkiem.

Jest tylko jedno ale :buttrock: Trzeba więcej pompować niż fabryka zaleca.

Z dużym obciążeniem daję 2,5 atmosfery i jest git.

No i na szerokim kapciu więcej pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam z tyłu 110/90 18 i spisuje się bardzo dobrze. I jej na pewno nie wymiennie na standardową. Mam osłonę na łańcuch i idealnie się wszystko mieści. Jeśli zdejmiesz osłonę to 120/90 wejdzie.

 

POZDRO

 

Kurczę, dzięki, mógłbyś przysłać mi zdjęcie twojego motocykla od tyłu? Chciałbym zobaczyć tą oponę. [email protected], GG 9780084

 

Rzeczywiście 3.50 w zupełności wystarcza nawet przy zapakowanym moto z pleczkczkiem.

Jest tylko jedno ale ;) Trzeba więcej pompować niż fabryka zaleca.

Z dużym obciążeniem daję 2,5 atmosfery i jest git.

No i na szerokim kapciu więcej pali...

 

Hej! nie chodzi o wytrzymałość opony, tylko o wygląd. Jak trochę więcej spali z szerszą oponą, to pestka, najważniejszy jest szyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne Barumki są podłej jakości także dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w coś lepszego.Ja miałem w Jawie oponę 120/90/18 i spokojnie mieściła się w wahacz nawet z osłoną łańcucha( ale tak tylko tylko ). Może to i wyglądało fajnie ale prowadziło się nie za pewnie także moim zdaniem aby bezpiecznie jeździć to 100 czyli 4.0 to max szerokość jaką można zastosować. Swoją drogą widywałem Jawy z tylnym kapciem 130 ale to już przerost formy nad treścią. Aha przy szerszej opnie zmień zębatkę zdawcza na 17, łatwiej będzie silnikowi przekazywać moc na koło. Pozdrawiam Bartek

Edytowane przez Bartek.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dzięki, mógłbyś przysłać mi zdjęcie twojego motocykla od tyłu? Chciałbym zobaczyć tą oponę. [email protected], GG 9780084

Będę na działce jutro to zrobię ładne zdjęcie i podeśle (prawdopodobnie we wtorek).

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale liczy sie tylko szyk:P

Rzeczywiście jeśli zależy Ci na wyglądzie to musisz zobaczyć jak takie nadwymiarowe "cudeńka" w Jawie się prezentują.

Kilka razy widziałem Jawę w szerokich "kapciach" i jakoś skojarzenia miałem z "komarem w kaloszach" :icon_razz:

Ale może to rzecz gustu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę zdjęcia mojej "byłej" - na kapciach Michelin 120/80;

http://img232.imageshack.us/my.php?image=1120172752xiz4.jpg

http://img70.imageshack.us/my.php?image=0528112301yd8.jpg

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę na łańcuch miałeś zdjętą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...