Skocz do zawartości

ku przestrodze: jakie miny widziałes na sprzedaż


awful
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spieszcie się tak,motor był kilka razy przestawiany do zdięc widać to po ułożeniu kostki brukowej,wiec to może być takie złudzenie.Wątpię żeby ktoś próbował sprzedać motor z tak wielkim skrzywieniem przecież przy oględzinach nawet ślepy z jedna ręką by to zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba tu coś śmierdzi.

 

Jak dla mnie to te same moto - od dwóch rożnych sprzedawców w ostatnich 2msc. Opis prawie taki sam, ze zdjęć(uszkodzenia siedziska, przetarcia na felgach itp) też można wywnioskować że to ten sam egzemplarz. Na dodatek we wcześniejszym ogłoszeniu jest 1998 a w drugim 2002 :)

 

http://olx.pl/oferta/honda-cr-125-cena-4999zl-tylko-przez-ten-weekend-CID5-ID5Bo5d.html#29abb7e4f5

 

http://olx.pl/oferta/honda-cr-125-black-edition-yz-kx-crf-rmz-sx-CID5-ID5qaJH.html

 

Próbuję się dodzwonić do sprzedawcy, ciekawe co powie jak zapytam o to drugie ogłoszenie :)

Edytowane przez PIR_KRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś szukał "wyjątkowego i bezwypadkowego"(tak zapewniał właściciel) motocykla-polecam ten http://allegro.pl/sprzedam-wyjatkowy-motor-yamaha-1300-fjr-i4216943007.html Przednia felga z prawej strony spiłowana na ok 1cm,zapewne o asfalt,szyba -ślady szlifowania;uchwyt szyby,element podnoszenia-spawany,przednia lampa w lewym rogu-ślady tarcia o podłoże,czacha nie pasuje do lampy,sporo pęknięć-każda śrubka inna;brak wypełnień na około zegarów, ale za to widać klejoną lampę i brak śrubek mocujących ją do czachy;brak wypełnień bocznych plastików,dzięki temu widać sporo opasek plastikowych tzw drytek, które trzymają wszystkie plastiki ;tłumiki mocno obite(obie strony);opona tył łysa;zadupek był w kawałkach ale ktoś nakładł szpachli i próbował otwory na klosze obrobić pilnikiem;po odpaleniu silnika-czym dłużej chodził,coraz więcej dziwnych dżwięków (zapewne napinacz i coś jeszcze) . Rozumiem,że za tą cenę trudno spodziewać się rewelacji,ale po co pisać o bez wypadkowości? Po co mówić przez telefon,że super stan a koło wypadku nawet nie przejeżdżał? Gdyby napisał-motocykl po przejściach,do poprawek- nikt by nie tracił czasu i pieniędzy przez takiego pacana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj oglądałem to:

http://olx.pl/oferta/kawasaki-er6n-CID5-ID61sf5.html

 

Szuka Koleżanka moto, zadzwoniła, oczywiście moto pełen wypas, nówka sztuka, bezwypadkowy, nielakierowany itp.. itd. A Kolega miał to nieszczęście, że pojechałem na to rzucić okiem.

Na miejscu - Motocykl po glebie grubej na prawą stronę, później powtórzona co najmniej jedna gleba na tą samą. Całość lakierowana, brak części oryginalnych śrub, spawany plastik lewa strona pod zbiornikiem, zbiornik krzywo leży na ramie, pęknięty spaw na ramie z prawej strony nad osłoną chłodnicy, problem ze zdjęciem/założeniem siedzenia (ślady na ramie wskazują, że coś jest krzywo tam), brak uchwytów dla pasażera, krzywy przód, pomimo wypuszczenia prawej lagi, koło leci dalej w lewo, prostowana kierownica nadal krzywa jak baranie rogi, ślady na prawej ladze w miejscu wejścia w półkę po prostowaniu/lub wygięciu (widać w wycięciu półki, między śrubami skręcającymi), ślad na prawej goleni po glebie, tarcze hamulcowe nieodpowiadające modelowi lakierowania (powinny być z czarnym środkiem przy tym malowaniu) i zbyt świeże jak na przebieg. Przebieg podejrzewam, że większy co najmniej o jakieś 50-100%. Hamulec z przodu nie dość, że zapowietrzony, to słabo trzymający, linka sprzęgła do wymiany, wywalony kosz sprzęgła, zaczyna hałasować łańcuch rozrządu, ślady po lakierowaniu/naprawie na prawym deklu silnika.

 

Więcej nie oglądałem, bo po prostu nie było sensu i czasu mi było szkoda.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/honda-cbr-954-biala-2002r-i4262606718.html

 

NIE KUPOWAĆ, to moja stara 954 którą mam w awatarze. Motocyklem miałem porządnego szlifa, odmalowałem go lekko i nawet do końca nie naprawiałem bo miałem już nowy w garażu. Hondę dość mocno piłowałem i katowałem po dzwonie bo i tak się na szrot nadawał ale kupił go jakiś łepek z Tarnowa (handlarz) za 7100 PLN - ofc był świadomy stanu tego motocykla przed zakupem. Praktycznie wszystko w niej było nie tak po wypadku, razem z czwartym biegiem który mi już dosłownie nie wchodził. Plastiki wszystkie klejone, airbox cały w oleju. Rama lekko wgniecona, tarcza z przodu wygięta razem z lagami itd. Zawieszenia nie da się ustawić - połamane śruby. Ciągłe problemu z elektryką. Zawory chyba były na wykończeniu bo strasznie coś stukało.

Ogólnie totalna kaszana :laugh: Żal się przyznawać ale lepiej napisać zanim się ktoś na tym zabije bo mu hamulce nie zadziałają albo airbox wystrzeli w twarz razem z olejem na autobanie przy 250km/h.

 

Widzę, że ma inne malowanie z przodu troszkę to pewnie ktoś kupił i kolejnego szlifa zaliczył.

 

Nawet linka nie warto otwierać - totalny szrot.

 

Lewa

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/honda-cbr-954-biala-2002r-i4262606718.html

 

NIE KUPOWAĆ, to moja stara 954 którą mam w awatarze. Motocyklem miałem porządnego szlifa, odmalowałem go lekko i nawet do końca nie naprawiałem bo miałem już nowy w garażu. Hondę dość mocno piłowałem i katowałem po dzwonie bo i tak się na szrot nadawał ale kupił go jakiś łepek z Tarnowa (handlarz) za 7100 PLN - ofc był świadomy stanu tego motocykla przed zakupem. Praktycznie wszystko w niej było nie tak po wypadku, razem z czwartym biegiem który mi już dosłownie nie wchodził. Plastiki wszystkie klejone, airbox cały w oleju. Rama lekko wgniecona, tarcza z przodu wygięta razem z lagami itd. Zawieszenia nie da się ustawić - połamane śruby. Ciągłe problemu z elektryką. Zawory chyba były na wykończeniu bo strasznie coś stukało.

Ogólnie totalna kaszana :laugh: Żal się przyznawać ale lepiej napisać zanim się ktoś na tym zabije bo mu hamulce nie zadziałają albo airbox wystrzeli w twarz razem z olejem na autobanie przy 250km/h.

 

Widzę, że ma inne malowanie z przodu troszkę to pewnie ktoś kupił i kolejnego szlifa zaliczył.

 

Nawet linka nie warto otwierać - totalny szrot.

 

Lewa

Sprzedałeś handlarzowi wiedząc co dalej z tym zrobi a teraz wypłakujesz ze może ktoś się na tym zabić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś handlarzowi wiedząc co dalej z tym zrobi a teraz wypłakujesz ze może ktoś się na tym zabić?

 

a co miał zrobić, zachować na strychu dla potomności..? sprzedał nie ukrywając stanu, czego nie można powiedzieć o kolejnym sprzedającym, który li tylko zaznaczając opcję "bezwypadkowy" w ogłoszeniu znacząco mija się z prawdą dla osiągnięcia korzyści majątkowej (vide cena). nie odpowiada przecież za działania kolejnego właściciela, nie rozumiem tych pretensji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając handlarzowi doskonale wiedział ze pójdzie to dalej do ludzi i,ze ktoś będzie tym nieswiaodomy jeździł,a teraz nagle wszystkich ostrzega co to za szrot.Jak tak się boi ze ktoś się może na tym zabić to mógł to sprzedac na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego forum:

W dniu 29 marca 2014r. miałem wypadek na swoim motocyklu marki Honda CBR 1100 XX rocznik 2002. W wyniku wypadku ucierpiała rama, przednie zawieszenie, chłodnice oraz plastiki. Rzeczoznawca orzekł szkodę całkowitą. Wrak motocykla został nabyty przez firmę Motoworld z Siedlec. Pisze o tym, ponieważ wczoraj ukazało się ogłoszenie o sprzedaży powyższego motocykla. Ze zdjęć w ogłoszeniu wynika, że motocykl został odbudowany. Trudno jednak stwierdzić czy została wymieniona rama, której uszkodzenie dyskwalifikowało motocykl do naprawy powypadkowej. Podaje numer uszkodzonej ramy z jaką sprzedałem motocykl - VIN: JH2SC35A12M500531

Niepotwierdzone ale możliwe, że to jest to ogłoszenie:

http://olx.pl/oferta/honda-cbr-1100-xx-2002r-CID5-ID63t19.html#836c7111c2

Edytowane przez pa2olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny hit w poszukiwaniach... "bezwypadkowy" złożony z chyba 3ech ER6n http://otomoto.pl/kawasaki-er-650-M3690690.html

:).

Rama, sety, golenie wahacz - wsio z innej parafii dla nie kumających.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny hit w poszukiwaniach... "bezwypadkowy" złożony z chyba 3ech ER6n http://otomoto.pl/kawasaki-er-650-M3690690.html

:).

Rama, sety, golenie wahacz - wsio z innej parafii dla nie kumających.

faktycznie wahacz jak i lagi w innym kolorze z innego egzemplarza, mam takiego pomaranczowego a tam wahacz i lagi sa czarnego koloru, jakis zlepek z tej er6n pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/honda-cbr-f4i-sport-M4046520.html

 

Jak ktoś miał na oku to niech się nawet nie fatyguje. Silnikowo ok, wizualnie ok. Puszczamy kierke i moto wali się na prawo. Przy 80km/h łapie takie shimmy że ręcę się łamią.

Sprzedawca miły i twierdzi, że mu to nie przeszkadza i tak jeździ, według niego moto proste, moim zdaniem ostro przekoszone lagi.

 

pzdr

 

EDIT: jak się patrzy na te rewelacje co niektórzy tutaj wypisują to aż strach moto kupywać :wink: spawane ramy itp, masakra.

Edytowane przez Pi00r3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...