Skocz do zawartości

kupno motoroweru od nieletniego


Lidkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakiś czas temu kupilem motorower od nieletniego ,ktory jest zarejestrowany na niego.Chciałem przerejestrować motorower na siebie ale w WK napotkałem problem.Mianowicie pani w okienku mi powiedziała ze potrzebna jest zgoda z sądu rodzinnego czy cos w tym stylu.Słyszałem ze wystarczy oświadczenie rodziców, rodzica(opiekunów prawnych).Czy mozecie podesłac mi wzor takiego oswiadczenia .Posiadam umowe kupna-sprzedazy z podpisem rodzica ,ale to w Wk nie wystarcza.Dzieki z góry za pomoc.Pozdrawiam!

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakiś czas temu kupilem motorower od nieletniego ,ktory jest zarejestrowany na niego.Chciałem przerejestrować motorower na siebie ale w WK napotkałem problem.Mianowicie pani w okienku mi powiedziała ze potrzebna jest zgoda z sądu rodzinnego czy cos w tym stylu.Słyszałem ze wystarczy oświadczenie rodziców, rodzica(opiekunów prawnych).Czy mozecie podesłac mi wzor takiego oswiadczenia .Posiadam umowe kupna-sprzedazy z podpisem rodzica ,ale to w Wk nie wystarcza.Dzieki z góry za pomoc.Pozdrawiam!

 

Zapytaj po prostu o podstawe prawną. To jakaś paranoja co Ci mówią

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze musi sie dac przerejestrowac? ze ta pani tak na prawde gowno wie? motor juz jest wyrejestrowany u poprzedniego wlasciciela wiec nowa umowa odpada juz ;/

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w archiwum - już to kiedyś opisywałem. Wydziały Komunikacji traktują, że sprzedaż motoroweru przez nieletniego to czynność przekraczająca zwykły zarząd majątkiem dziecka. Na taką czynność rodzice muszą mieć zgodę sądu rodzinnego. Bez takiej zgody czynność taka - nawet z podpisem rodzica na umowie jest po prostu nieważna.

 

Osobiście mam wątpliwości czy sprzedaż motoroweru za kilkaset złotych to już czynność przekraczająca zwykły zarząd. Nie dochodzi bowiem do zubożenia majątku dziecka - bo otrzymuje za to pieniądze. Z urzędnikami jednak trudno się dyskutuje - tym bardziej, że taka praktyka jest stosowana przez większość WK.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...
W dniu 11.09.2007 o 17:23, Greedo napisał:

 

Zapytaj po prostu o podstawe prawną. To jakaś paranoja co Ci mówią

Witam mam tą samą sytuacji co pan z Motorem nie mogę zarejestrować go ponieważ sprzedający jest niepełnoletni ma. Pan jakaś zgodę czy  oświadczenie rodzica ze wyraża zgodę aby syn niepełnoletni sprzedał Motor chodzi mi o druk z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam nie typowy problem gdyż kupiłem motocykl od osoby niepełnoletniej na umowie jest zgoda rodzica na sprzedaż ale baba z urzędu mówi że to nie przejdzie rejestracji dopiero może przejść gdy sprzedający bendzie miał 18 lat co z tym zrobić ? Czy mogę jeździć bez rejestrowania motyckla na innych blachach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...