Skocz do zawartości

Szyba MGG, VN 800 i wibracje


Ryffka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat podobny już był poruszany, ale nie bardzo okazał się pomocny w moim przypadku :wink:. Kupiłem sobie pikną szybkę od MGG i zamontowałem. Pierwsza jazda i szok... wibracje takie, że nie da się jechać więcej niż 100km/h. Zasięgnąłem info na forum i zacząłem regulację. Trochę dało ustawienie nieco innego kąta, ale nie za wiele. Wywierciłem dodatkowe otwory i podnioslem ją do góry o ok 3cm. Między szybą a lampą jest elegancka przerwa, szyba na wysokości oczu... a wibracje jak są, tak są:icon_razz: Mniejsze, ale jednak po kilku minutach jazdy z prędkością 120km/h głowa zaczyna boleć. Czy można jeszcze coś poprawić? Może ktoś ma taki same moto i takową właśnie szybkę i uporał się ztym problemem? :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przyciąć szybę w mgg

zrobiłem tak przy vn 800 drifter, jednak wydaje mi się że coś nie tak masz zamontowane

ja sobie żadnych drgań nie przypominam a miałem szybę właśnie od nich

wydaje mi się, że przy montażu żadnych filozofii nie ma i ciężko jest to źle zamontować:icon_twisted: ewentualnie jakaś regulacja kąta pochylenia. Wibracje są nie na szybie a na mojej głowie:) spowodowanie strugą powietrza, która "uderza" w mój kask. Po standardowym zamontowaniu okazało się, że jazda z prędkością 120km/h to masakra dla czaszki:( Głowa tak lata, że obraz się przed oczami rozmazuje i robi się niefajnie. W zasadzie chodziło mi o jakieś sugestie co do kąta pochylenia szyby, jej wysokości a może i szerokości? Obecnie udało mi się w miarę optymalnie ją zamontować, ale wymagało to niewielkiego rozwiercenia otworów montażowych. Dzięki temu bardziej pochyliłem szybę i wibracje są znacznie mniejsze. W weekend zrobiłem traskę Wrocław - Częstochowa - Wrocław i było ok, a na autostradzie prędkość podróżna dochodziła nawet do 140km/h

 

Czy ta szyba MGG jest mocowana do kierownicy czy do lag? Słyszałem, że podobno to mocowanie do kierownicy jest gorsze /bardziej drży i wibruje/. Ile kosztuje taka syba MGG?

wybrałem MGG bo mocowana jest właśnie do lagów:) Wygląda naprawdę profesjonalnie, ale jak się okazuje sprawuje się średnio. Pierwszy problem to właśnie wibracje głowy. Drugi to odkręcające się śrubki. Myślę, że MGG mogło już zainwestować w nakrętki samokontrujące do mocowania okuć do szyby. Ja jedna już zgubiłem bo nie zauważyłem, że się odkręca. Samo wykonanie szyby, mocowań i okuć jest naprawdę ok i można polecić. Proponowałbym jednak dobrać od razu sobie rozmiar szyby do swojego wzrostu i zamówić w miarę jak największą - zawsze można dociąć (gorzej z wydłużeniem :icon_twisted: ). Cena całości to 700zł + 20zł przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki motocykl

i taka sama szybe

tez do lag montowana

 

problem ten nie co rozwiazalem nie pochylajac szybe

lecz wlasnie prostujac w gore, tak by stala bardziej pionowo

 

ale i tak przy wiekszych predkosciach daje wiatr w leb :)

 

ale kto choperem jezdzi 140-160 km/h

 

roskoszuje sie 100-120 i nie ma problem,u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto choperem jezdzi 140-160 km/h

roskoszuje sie 100-120 i nie ma problem,u

 

Święta racja:) Tyle że w moim przypadku największe wibrację są właśnie między 110-120km/h i rozkosz jakby mniejsza :biggrin: . Nie chodzi mi o rozwijanie prędkości świetlnych, ale czasem (np. autostrada) przydaje się odkręcić do jakiś 130/140. Chociaż wolę i tak boczne drogi niż autostradę. Niemniej jednak dobrze mieć poczucie, że gdy przyjdzie konieczność wyprzedzenia tira i trzeba nieco odkręcić to nie urwie mi łba po drodze:) Wręcz takie wyprzedzanie może się zrobić niebezpieczne bo obraz się rozmazuje:( Bez szybki też nie za fajnie, bo przy mojej wadze, to chce mnie zdmuchnąć z moto. Miałem nadzieję, że szybka to załatwi :bigrazz:

 

Jak już wspominałem szybę położyłem maksymalnie i to dało najlepszy efekt. Niestety prostowanie jej dało skutek dokładnie odwrotny. Jak widać nie ma reguły co do ustawienia i pozostają jedynie eksperymenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam (a właściwie miałem ale o tym za chwilę) drugą szybę MGG mocowaną do kierownicy.

 

Nie ma wibracji, jest za to hałas. Szyba ustawiona z mocnym pochyleniem do tyłu, krawędź na wysokości nosa. Gwarantuje to przepływ nad kaskiem bez szarpania głową. Jeżdżę w trasie 140-160 kmh bez zmęczenia gdyż szyba całkowicie mnie osłania.

 

Minusem sprawy jest hałas. Po zdjęciu szyby na próbę okazało się że w kasku jest ciszej (co mnie bardzo zdziwiło) ale szybka jazda oczywiście wykluczona. Właśnie pracuję nad owiewką lub przycięciem szyby.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...