Skocz do zawartości

kobieta na motorze


dirne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zastanawialam sie nad ta KSM, bo to typowa szkola na kat."A" no i prowadza ja motocyklisci :biggrin: roznica w cenie 400zl i tylko to mnie tak troszke zmartwilo, ale jak juz sie uczyc to pozadnie, tak mi sie wydaje...no i wlasnie nie chce zeby przelozyli mi egazm na wiosne...ze wzgledu na ta przerwe...chyba nie bede ryzykowac i wystartuje po zimie :buttrock:

 

400 zł to może dużo, ale... tyle zapłacisz za kask (o ile nie więcej). To także ok. 5 tankowań... Albo koszt niedużej naprawy w maszynie... Zmierzam do tego że przy kosztach ekspolatacji i zakupu motocykla wraz ze sprzętem te 400 zł nie jest wcale wielką kwotą, a wiedza która przekłada się na Twoje zdrowie jest bezcenna. Chociaż może z drugiej strony lepiej iść na tańszy kurs i te 400 zł zainwestować w kursy doszkalające :buttrock:

 

Co do przerwy zimowej - zawsze to i tak szybciej zrobisz kat. A jak wystartujesz przed zimą bo potem zostanie Ci tylko egazmin. Ewentualnie możesz spróbować zdawać w innym województwie jak nie zdążysz przed zimą a bardzo Ci zależy (gdzieś bowiem są egzaminy cały rok jak jest pogoda - do wyszukania gdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, że z konia na motocykl. Ale to naprawdę dużo pomaga .. te same zasady, tyle że większe prędkości co oznacza większą uwagę i dużo więcej pracy.

 

No nie? Choc czy wiecej pracy? Dobra, zostawie te polemike. Wczoraj rozmawialam na gadu z jednym forumowiczem. Mialo byc o moto, bylo o: jezyk angielski kontra niemiecki :wink:

 

Nie wiem czy skuter pomaga ... chyba nie więcej niż rower. Ale może się myle.

 

No ja tez nie wiem. To sie okaze. Bo chyba sie zapozycze teraz u ojca na motorower. Cos w tym jest, ze przyda mi sie obycie z ruchem drogowym wieksze niz daje mi przeciskanie sie w korkach na rowerze;) Poza tym trafna byla uwaga jednej z kolezanek, ze najwazniejsze to jezdzic. nie ma co sie zastanawiac... do prawka jeszcze troche czasu.

 

 

 

Czasem mały może więcej.

 

Pamietam rozmowe z pewna starsza pania- wielokrotna mezatka. Wlasciwie to moj ojciec z nia gadal. No i zapytal ja, doswiadczona kobiete (bo on sam od ponad 25 lat z ta sama, pierwsza i jedyna), czy rzeczywiscie rozmiar jest istotny. I ona na to rzekla: Maly czy duzy-nieistotne, wazne, zeby byl figlarny;)

 

 

 

to nie jest kwetsia preferencji. tak juz mnie natura obdazyla - nie mialem na to zadnego wplywu

 

mozesz mi wyslac zdjecie na maila. oprawie sobie, powiesze na scianie i bede pokazywac wszystkim znajomym Twoja olbrzymia fujare. bedziesz slawny!

 

mysle ze z moim jakos dalabys sobie rade

 

no nie wiem. podejrzewam, ze nie udzwignelabym go dwoma rekoma. musialabym podac komus dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze polecilby ktos jakas dobra szkole krakowska ? :flesje:

 

zdecydowanie ksm. kwestia kasy jest drugorzędna: i tak potem wydasz wielokrotnie więcej na motocykl, ciuchy, samą jazdę, itd

a przynajmniej uczą cię tam ludzie, którzy sami jeżdżą: nie będzie "nauki" samotnie na placu, nie będzie jazdy rozklekotanym rzęchem, którego łańcuch grozi oberwaniem nogi (autentyk, sam widziałem raz na al pokoju, już nie pamiętam co to za szkoła była)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawo jazdy robie juz okrogły rok:PP i jakos zrobić nie moge;)

 

kurs na B wygladał komicznie... na 3h jazdy musiałem poprawić ustawienie instalacji LPG bo sie tym zenchem jeździć nie dało;] około 5h wyczułem ze coś z hamulcami nie tak, mocniej brała prawa strona. Przy 10h pojechałem do znajomego na warsztat zeby coś ku... zrobił z tym sprzegłem bo juz nie wytrzymie!

 

około 12h instruktor stwierdził ze ma mnie dosc;] jezdze załtwiam swoje sprawy a on siedzi i tylko sie nudzi wypisał mi papiery i zostawił 4h przed egzaminem;]

 

 

kurs na A instruktor wyciągnoł zakatowane suzuki i kazał mi tym jechac... sprawdziłem luz główki ramy i stwierdziłem ze napewno tym jexdzić nie bede płace i wymagam! wyciagnoł wiec inna maszyne w której musiałem sobie ustawić gaźnik bo bestja miała wolne obroty na poziomie 4500;] po 2h jazdy stwierdziłem ze koniec tej meki! przyjeżdzam swoim bata nie ma!! jak postanowiłem tak zrobiłem instruktor stwierdził ze on jest za stary na takich kursantów. Po 5h jazdy wyjechałem na miasto MZ:D wyjexdziłem nastepne 5h i instruktor stwierdził ze niebedziemy sie bawić w kotka i myszke wypisał papiery;] Majac komplet dokumentów udałem sie do wordu i cos wemnie pekło;] wyszedłem z tego domu wariatów:/ teraz zbieram sie psychicznie na 2 wizyte... ale naprawde nie wiem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia zycze i wytrwalosci, i powrotu do jazdy konnej. Ja po pol roku za granica pojechalam do konikow na motorku i jakos udaje mi sie pogodzic jazde na koniach, jednych i drugich :( . Oba sporty to wspaniala rzecz. Dopiero zajmujac sie tym czuje ze zyje i warto dla czegos takiego istniec na tym############# swiecie. Do zobaczenia na drodze :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi wyslac zdjecie na maila. ...

 

nie wysylam fotek nieznajomym :buttrock:

 

no nie wiem. podejrzewam, ze nie udzwignelabym go dwoma rekoma. musialabym podac komus dalej.

wiecej wiary w siebie dziewczyno :)

 

zeby nie bylo OT

nie rob prawka, nie mysl o motocyklu, wracaj na konia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak radzicie powolam sie na KSM :buttrock: Rozmawialam juz z jednym z instruktorow co i jak....mimo mojego zapalu i ogromnych checi przeloze to na wiosne...zdam relacje ile zaliczylam gleb ile scian itp. :) no co, kazdy musi jakos zaczac...

 

"nie rob prawka, nie mysl o motocyklu"

 

Ile razy ja tez to slyszlam? Ale jeszcze wszystkim pokaze na co mnie stac :>

Edytowane przez kate_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...