Jump to content

czy te przyrzady sie nadaja

Recommended Posts

Przygladałałem sie temu urządzeniu jak mi gazniki regulowano. Bedziesz potrzebował 2 szt do gs-ika a i osprzet czyli rurki z gwintem zeby do gaziorków podkręcic i węzyki gumowe łączące te rurki z wakuo. Sam mysle zeby kupic sobie i samemu regulowac tyle ze ja musze miec 4 :) . Regulacja to bajka troche zabawy :lalag:

Ps. Mysle ze te z allegro powinny sie nadac sa nawet identyczne jak te które widziąłem. Pozdro

Edited by zbyniooo

NIe wiem jak jest w gsach ale u mnie wkrecal rurki pod gazniki..odkreca śrubki zaślepiające i tam wkręca wakuo.. wiec mysle ze u Ciebie jest podobnie choc nie daje glowy. A co do wakuo beda dobre ale lepiej poczekaj na odzew specmajstrów :lalag:

Tak nadają się do robienia ludzi w konia bo toto kosztuje 12 zeta za szt.

To tylko zegar a gdzie dławik, króciec łączący i wężyk podciśnieniowy ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

może w specjalistycznym zestawie do synchronizacji gaźników są dławiki, zapewne ułatwiają one odczyt wskazań na tarczy, wężyki i podłączenia pod doloty nie stanowią żadnego problemu, ja osobiście dokładnie na takich zegarach synchronizowałem gaźniki w swoim moto i uważam, że jest to do zrobienia

ale jednocześnie sama synchronizacja bez regulacji gaźników nie ma sensu

pzdr bwoj

Edited by bwoj

może w specjalistycznym zestawie do synchronizacji gaźników są dławiki, zapewne ułatwiają one odczyt wskazań na tarczy,

hehe, nie ułatwiają :icon_twisted: tylko umożliwiają !! inaczej wskazówka lata jak by miała delirium tramens (czy jak to się pisze)

Jest prosto - zapoznaj sie najpierw z całą teorią dot. synchro, to takie pytania będą zbędne. To tak jak odrabiać pracę domową.

A w skrócie - musisz podłączyć zegary (jakiekolwiek kupisz) do gaźników poprzez rurke wkręcaną w otwór w gaźniku który na codzień zaślepiony jest śrubką. Albo kup drogo, albo kup kawałek miedzianego przewodu hamulcoweg od malucha, potnij na kawałki i nagwintuj koniec - tyż zadziała.

jak masz podłączone zegary to muszą mieć dławiki - takie kraniki ktore oganiczą latanie wskazówek zegarów przy każdym pociągnięciu podciśnienia.

A potem to już tylko zsynchronizować.

Co do samoróbek-synchro, to taniej jest kupić parę metrów przezroczystej rurki, zalać starym olejem, i to podłączyć - odpowiednik waku rtęciowego, tylko o wiele dłuższe toto musi być, bo olej nie jest tak ciężki jak rtęć. tu masz opis (oczywiście po angielsku... ) http://www.airheads.org/content/view/183/56/

Ale wracając do początku - masz kompa i internet, to poszukaj sobie najpierw info na temat. Bardzo pomaga.

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Witam, ja na bardzo podobnych waku, zreszta tez z allegro po ok 30zł szt robie synchro w mojej virówce i sprawdzaja sie idealnie. W virago nie musze nic gwintowac , wystarczaja same wężyki, które zakładam na koncówki w króccach ssących a dławiki kupiłem w sklepie z rybkami, są stosowane do regulacji cisnienia napowietrzania wody w akwarium (1zł sztuka). Ot i cały sprzęt, naprawde działa.

powie mi ktos cos na temat tego olejowego waku

http://gs500e.free.fr/entretien/sync_tool.php

Kupujesz rurke przezroczystą o srednicy 4-5mm i długosci 2m. Robisz tak jak na zdjęciu , przyklejając wężyk do deseczki z podziałka i napełniasz olejem do silników 2T tak by poziom sięgał do połowy podziałki w rurce w kształcie U. Podłaczasz końce wezyka do gazników , deseczke ustawiasz w pionie i regulujesz podcisnienie tak , by olej w obu koncach był w jednym poziomie.

jeszcze tylko pytanie

1 na jakich obrotach robic synchronizacje????????

2 czy ten wezyk bedzie wytrzymaly

3 czy ten olej musi byc do 2T czy moze byc inny

4 ile wlac tego oleju

Edited by drbig800

jeszcze tylko pytanie

1 na jakich obrotach robic synchronizacje????????

2 czy ten wezyk bedzie wytrzymaly

3 czy ten olej musi byc do 2T czy moze byc inny

4 ile wlac tego oleju

1. na równych, małych. Bo jak bedą za wysokie to ci się za szybko silnik zagrzeje. Aby równe były, tak z 1000 minimum

2. węzyk bedzie - tam nie ma żadnych obciążeń mechanicznych

3. w sumie każdy płyn może być. Jakikolwiek olej jest dobry, bo nawet w ekstremalnej sytuacji jak ci go wciągnie, to tylko olej i nic się silnikowi nie stanie.

4. tak żeby go było do połowy abo ciut więcej, rurek.

Edited by Buber

Pegi na Twitterze.

No i gratulacje! Bo to tak jest - ludzkość się daje dytkać firmom które sprzedają gadżety. No i z czystego lenistwa na ogół.....

A w końcu to czysta fizyka w praktyce jest....

powodzenia!

A z doświadczenia dodam, że 2 gaźniki to pikuś. Zsynchronizuj 4 garki..... A były motocykle 6 cylindrowe z 6 gaźnikami......

Edited by Buber

Pegi na Twitterze.