Skocz do zawartości

Rękawice i kask?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź coś z oferty Airoha, np ST701. Jest blenda, w pudełku znajdziesz też pinlocka. Co do siedzenia 30 minut w kasku w sklepie - nigdy tego nie robiłem i raczej tego nie rób bo to głupota. Kask ma leżeć w miarę ciasno na głowie, bez luzu. Jak ruszasz głową to nie możesz czuć luźnego ruszania kasku. On i tak po pewnym czasie się ułoży do kształtu głowy i będzie lepiej pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qadrat napisał:

Sprawdź coś z oferty Airoha, np ST701. Jest blenda, w pudełku znajdziesz też pinlocka. Co do siedzenia 30 minut w kasku w sklepie - nigdy tego nie robiłem i raczej tego nie rób bo to głupota. Kask ma leżeć w miarę ciasno na głowie, bez luzu. Jak ruszasz głową to nie możesz czuć luźnego ruszania kasku. On i tak po pewnym czasie się ułoży do kształtu głowy i będzie lepiej pasował.

Ponoć to ma ponoć zniwelować tą pierwszą sprężystość kasku, bo dopiero jak "oklapnie" to będzie można stwierdzić, czy rzeczywiście pasuje. Nie chciałbym sytuacji w której kask zaczyna uwierać, ale po jakimś czasie.

Co do samego kasku to sprawdzę ten model Airoha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to masz bardzo błędne założenia (nie wiem kto Ci takie rzeczy do głowy nawkładał, ale jak instruktor, to zmień szkołę). Na początek stykną Ci letnie rękawice, bezpieczne kupisz za 200 zł a za 300 to świat i ludzie. Zaoszczędzone 100-200 zł dorzuć do kasku, z którego najlepiej wywalić blendę. Skoro szukasz kasku bezpiecznego, to nie wiem jacy ludzie Ci proponowali kaski, ale jeśli żaden nie pokazał jak ugina się skorupa nad blendą w kasku za 1000 zł, radzę zmienić sklep.

Przymierz sobie najtańszy model Shoei (da się kupić za nieco ponad 1200 zł) i porównaj to z kaskami z blendą za 1000 zł. Jest przepaść w kategorii komfortu po kilkudziesięciu minutach od założenia na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 10:03, plmnb napisał:

Gość ze sklepu na dobrą sprawę wspomniał, że rękawice powinienem brać z myślą o potencjalnej kurtce, a takowej nie wybrałem.

Myślę, że 400zł na początek jeśli chodzi o rękawice.

 

Dzięki za przeczytanie.

 

4stówy za rękawice? no budżet gruby 😄

osobiście 4/5 tego co latam to w rękawicach za 50zł - wygodne, tanie, i jako tako chroniące

a jaki budżet jest na czapkę?

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 13:28, jeszua napisał:

kask, rękawice - życzę udanej lektury

jsz

I tak i nie. Zobacz daty stworzenia tych postów, a szybko się przekonasz, że większość z nich już nie ma na rynku.

W dniu 18.08.2020 o 11:15, konrad1f napisał:

4stówy za rękawice? no budżet gruby 😄

osobiście 4/5 tego co latam to w rękawicach za 50zł - wygodne, tanie, i jako tako chroniące

a jaki budżet jest na czapkę?

 

Do 1000-2000 na hełm.

 

W dniu 17.08.2020 o 20:38, Arcer napisał:

Po mojemu to masz bardzo błędne założenia (nie wiem kto Ci takie rzeczy do głowy nawkładał, ale jak instruktor, to zmień szkołę). Na początek stykną Ci letnie rękawice, bezpieczne kupisz za 200 zł a za 300 to świat i ludzie. Zaoszczędzone 100-200 zł dorzuć do kasku, z którego najlepiej wywalić blendę. Skoro szukasz kasku bezpiecznego, to nie wiem jacy ludzie Ci proponowali kaski, ale jeśli żaden nie pokazał jak ugina się skorupa nad blendą w kasku za 1000 zł, radzę zmienić sklep.

Przymierz sobie najtańszy model Shoei (da się kupić za nieco ponad 1200 zł) i porównaj to z kaskami z blendą za 1000 zł. Jest przepaść w kategorii komfortu po kilkudziesięciu minutach od założenia na głowę.

Ta, ale polecali mi Shoei gt air 2, który niby jest skonstruowany by kompensować posiadanie blendy.

Co do rękawic, kupiłem na kurs Shima blaze za całe 129 polskich pesos.

Edytowane przez plmnb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, plmnb napisał:

Co do rękawic, kupiłem na kurs Shima blaze za całe 129 polskich pesos.

no i gitara 😉

zwłaszcza teraz na upały, gdy trochę czasu spędzisz na placu i w mieście nie są potrzebne Ci np. grube, turystyczne rękawice z gtx 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, plmnb napisał:

Ta, ale polecali mi Shoei gt air 2, który niby jest skonstruowany by kompensować posiadanie blendy.

Co do rękawic, kupiłem na kurs Shima blaze za całe 129 polskich pesos.

Doskonały wybór. Stosunkowo tanie rękawice dadzą radę, a kask kup bardzo dobry - idź tą drogą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...