Skocz do zawartości

jak oczyscic Bak i Gaznik w Mtx


MTX125XR2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakis srodek zeby wlac do baku zeby wyzarł ta rdze i osad troche bo niestety mam tam sporo syfu a zlewanie benzyny nie wiele daje ostatnio wlasnie do gaznika musial pujsc mi jakis syf i przez to Moto po mocniejszym przekreceniu manetki dusi sie mozna go rozebrac i przedmuchac kompresorem ? jest To Honda 125 XR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak czyścisz tak. Zakręcasz kranik nalewasz około litr ropy i około kilograma do dwóch żwirku i mieszasz bakiem tak z 20 minut po czym płuczesz parę razy czystą ropą aż będzie czysty z tej luźnej rdzy, wtedy najlepiej jest odkręcić kranik i trzymać palcem. Wszystko powtarzasz tak długo aż bak będzie czyściutki. Na koniec płuczesz bak około litrem benzyny żeby wypłukać resztki ropy. Kranik rozbierasz i przedmuchujesz wszystko pistoletem, tylko uważaj na uszczelki, a i jeszcze taka siatka, znaczy filtr powinien być na tym kraniku to tez musisz sobie w ropie wyczyścić. jeżeli chodzi o gaźnik to odkręcasz go od cylindra, zdejmujesz wężyk i odkręcasz przepustnice. Potem masz śrubki do regulacji, jeżeli nie chcesz się bawić potem w regulacje weź śrubokręt i wkręcaj je powoli i licz ile obrotów jest aż wkręcą się do końca, zapisz sobie i wszystko powykręcaj z korpusu . Uważaj na delikatny pływak i zaworek. dysze i korpus dokładnie przedmuchaj sprężarką . Potem wszystko skręcasz zalewasz świeżutkim paliwem i jazda ;] Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirem??:banghead: Moze cukrem?? hehe oczywiscie zartuje.... Ja zamiast zwiru urzyl bym nowych nakretek np. na klucz 10. Koszt takich w sklepie zelaznym to naprawde grosze,a mamy pewnosc ze nie zrobi nam wiekszego syfu w baku niz jest teraz.

 

Pozdro.

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po czyszczeniu baku, należy zabezpieczyć go przed ponowną korozją, są do tego specjalne środki, czytałem o całym procesie renowacji wnętrza baku w NSU, mogę zrobić zdjęcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o żwir z ulicy ;P W sklepie zoologicznym są takie kamyczki do akwarium, byle nie te białe. ale nakrętki też są dobre.

 

Wg. artykułu z Automobilisty szkło jest jeszcze lepsze :notworthy: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie mam zwirek w domu nawet taki bo akurat mam akwarium :smile: wiec jego przetestuje gorzej z tym ustawieniem gaznika bo kiedys probowalem go ustawic i tak srednio mi to wychodzilo :buttrock: krecilem krecilem ta srobka i dupa :D a co do czyszczenia to rozlaczyc rozebrac i przedmuchac :D git to bedzie latwiejsze bo kiedys tak kompresorem z kumplem w tzr walnelismy ze az jakies czesci odlecialy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego rozbierz go doszczętnie , jeżeli nie możesz się połapać co do czego to narysuj sobie na kartce. Wszystko wymyj w czystej benzynie, przedmuchaj poskładaj, i wyreguluj. Z tym ostatnim nie powinno być problemu, z regulacją pomoże ci chyba każdy na forum. Jeżeli będziesz miał problem to napisz na pewno Ci pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żwirem??:) Moze cukrem?? hehe oczywiscie zartuje.... Ja zamiast zwiru urzyl bym nowych nakretek np. na klucz 10. Koszt takich w sklepie zelaznym to naprawde grosze,a mamy pewnosc ze nie zrobi nam wiekszego syfu w baku niz jest teraz.

 

Pozdro.

 

I żwir i nakrętki są dobre do czyszczenia baku. Jednak żwir wyczyści lepiej w załamaniach blach i ich łączeniach, gdzie są wąziutkie szparki. Nakrętki tam nie wejdą, bo są za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...