Skocz do zawartości

Uszczelniacze w XJ600S 92


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze posiadam motorek jak w temacie Yamaha XJ600S z roku 92, i mam problem :( cieknie mi przedni uszczelniacz. Chcialbym sobie to naprawic i teraz mam pytanie do was : czy jestem to w stanie zrobic sam w domu czy tez potrzebne sa jakies specjalne narzedzia?.Jesli jest to usterka mozliwa do usuniecia we wlasnym zakresie to czy ktos moglby mi to opisac krok po kroku ( nigdy jeszcze tego nierobilem) a najlepiej jakby moze byly jekis szkice :D

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o uszczelniaczach przednich goleni? Nie jest to kłopotliwa naprawa, wymaga trochę sprawności manulanej, odpowiednich narzędzi (dobry zestaw kluczy) i w Twoim przypadku serwisówki (książki napraw). Tam znajdziesz dokładne rysunki, opis itp. Dostępne są kserówki, po ok 50 zł i jak chcesz coś grzebać to zacznij od tego. Nie wiem jaką masz wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat mechaniki. Powiem tylko jedno - często u siebie w warsztacie poprawiałem różne rzeczy po amatorach, kasując za to 2 razy więcej niż jak gdyby przyjechali od razu go mnie (nie wynikało to ze złośliwości, tylko z ilości szkód, jakie poczynili we własnym zakresie). Ale próbuj, tak jak powiedziałem nie jest to skomplikowane.

Pozdrawiam, Paweł

PS. Oczywiście trzeba to zrobić w obu lagach i napełnić nowym olejem, ale to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nigdy nie chciało grzebać przy wymianie simmeringów zawieszenia. W warsztacie kosztuje mnie to zawsze nie więcej niż 50 zł, a jak policzę czas, który bym na to stracił to się nie opłaca. A do tego jeśli chce się cokolwiek grzebać samemu to warto zaopatrzyć się w porządny zestaw narzędzi, a taki kosztuje już co najmniej 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to faktycznie taniej niż kupno serwisówki (co i tak polecam!) i zestawu narzędzi. Co nie znaczy że zniechęcam Cię do majsterkowania przy sprzęcie bo to fajna zabawa i daj e wiele satysfakcji ja wszystko dobrze wyjdzie.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówkę oczywiście dobrze mieć, ale zazwyczaj kosztuje od 50 zł w górę i nie wiadomo czy na następny sezon nie sprzedasz sprzęta i nie kupisz czegoś innego. Warto się zaopatrzyć w narzędzia i serwisówki jeśli ma się faktycznie zapał do grzebania przy motocyklu, dopieszczania go i naprawę jak najwiekszej liczby usterek we własnym zakresie. Ja też lubię sobie pogrzebać, ale żadko mam na to czas, więc wolę zawieźć do kumpla mechanika, który poświęci na to 3 razy mniej czasu i zrobi to na pewno dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauwazylem cos niepokojacego z tymi uszczelniaczmi, a mianowicie jeak motor stoi pod swoim ciezarem (nieruchomo) to po 2 dniach mam juz zajebista plame oleju na podlodze.Czy to normalne przy uszkodzonych uszczelniaczach czy poszedl jakis inny element w zawieszeniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam taki sam problem w GS i też się zastanawiam czy wymiana uszczelniaczy to wszystko co mnie czeka.

I jeszcze zapytam, gdzie mozna taką serwisówke o jakiej piszecie (ksero) zdobyć do mojego gs500e :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema poszukuję literatury do xj 600 z1989 roku jak byś znał jakieś adresy którymi mógłbyś sie ze mną podzielić to byłbym ci bardzo wdzięczny pozdrawiam :mrgreen:

niestety na podanej przez ciebie stronie so serwisówki tylko do diversiona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...