Skocz do zawartości

Problem z odpowietrzeniem hamulca!


yamahaDT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napisze ci najprościej jak można to zrobić bo zagmatwanie tu piszą... załóż przezroczysty szlaufik na odpowietrznik, ale najpierw poluzuj go jaimś kluczem...odkręć pokrywke od zbiorniczka z płynem.... nalej prawie do pełna i zacznij pompować w szlaufiku bedziesz widział ile masz powietrza w układzie jeśli już bedzie ci sie kończył płyn w zbiorniczku nalej go znow i znów pompuj, musisz do tej pory powtarzać tą czynność by z szlaufiku wypływał sam płyn bez tlenku powietrza,,, :) na sam koniec zakręc odpowietrznik, zdejmij szlaufik , dolej płynu do końca i zakręć pokrywke od zbiorniczka :biggrin::D KONIEC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną metodę, prawie taką jak serwis KTMa na wszystkich niemieckich filmikach/serwisówkach. Zakładam wężyk na poluzowany wcześniej odpowietrznik, biorę dużą strzykawkę, napełniam ją płynem, podłączam pod wężyk, wciskam cały płyn "w odpowietrznik" aż pójdzie pompą i sie napełni cały zbiorniczek. Dokręcam odpowietrznik, zdejmuje urządzonko czyli wężyk i strzykawkę. U mnie zawsze zdaje egzamin, hamulec w YZ mam mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobry sposób dla kogoś kto wcale nie ma pojęcia o odpowietrzaniu hamulców. Nie wiem czy w motocyklu działa ten sposób bo nie sprawdzałem, ale w samochodzie z braku osoby do pomocy odpowietrzałem w ten sposób i działało. Nakładasz na śrubę do odpowietrzania wężyk, ale musi on być tak ciasno założony żeby nie było możliwości że tamtędy przedostanie się powietrze, śrubki do odpowietrzania nie wolno za mocno odkręcić żeby przez gwint nie dostało się powietrze, drugi koniec wężyka zanurzasz w naczyniu z płynem hamulcowym i pompujesz klamką hamulca do momentu aż przestaną wylatywać bąbelki powietrza i na wszelki wypadek jeszcze kilka razy, dokręcasz śrubę, ściągasz wężyk i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja tez mam podobny problem z hamulcem przednim w mtx ale ten odpowietrznik odkrecic to poezja to jest cholerstwo okragle jakim kluczem to ruszaliscie??

 

 

 

że co ??

tam jest sześciokąt na klucz 8 bądź 7 , nie chce mi się garażu otwierać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...