Skocz do zawartości

Śruba składu mieszakni - która to?


bobek358
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie która to jest śruba do regulacji składu mieszanki - bo zmieniłem filtr na nowy i muszę trochę podkręcić ... Motocykl suzuki GSX550 ES

 

 

Schemat gaźników ... (jak ktoś wie niech poda numer na obrazu będę wdzięczny)

 

http://www.mbobowski.com/111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...

nie wiem czy wiesz, ale śrubą reguluje się tylko skład mieszanki na biegu jałowym, czyli na tzw. wolnych obrotach

 

a wnioskuję z tematu, że potrzebujesz wzbogacić albo zubożyć w całym zakresie obrotów, a do tego służą rowki na iglicach.. :buttrock: (podnieść iglicę żeby wzbogaciś i odwrotnie żeby zubożyć)

 

ps: mogę się mylić z tym, że tzreba w całym zakresie obrótow zmienić mieszankę ale to mi się wydaje prawidłowym rozwiązaniem.. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...

nie wiem czy wiesz, ale śrubą reguluje się tylko skład mieszanki na biegu jałowym, czyli na tzw. wolnych obrotach

 

a wnioskuję z tematu, że potrzebujesz wzbogacić albo zubożyć w całym zakresie obrotów, a do tego służą rowki na iglicach.. :buttrock: (podnieść iglicę żeby wzbogaciś i odwrotnie żeby zubożyć)

 

ps: mogę się mylić z tym, że tzreba w całym zakresie obrótow zmienić mieszankę ale to mi się wydaje prawidłowym rozwiązaniem.. :banghead:

 

Właśnie o to mi chodziło, aby wzbogacić w całym zakresie obrotów ...

No nic jak będę miał chwilę czasu - chyba dopiero w przyszłym tygodniu to podniosę wszystkie iglice o jeden "stopień" do góry i będę sprawdzał jak się motor zachowuje. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Mam tylko jeszcze pytanko, czy jak podniosę wszystkie iglicę w gaźnikach (powiedzmy o jeden "stopień") to czy nie będzie trzeba robić synchronizacji gaźników? Wydaje mi się że nie bo w końcu iglice odpowiadają za ilość dostarczanego paliwa, a za ilość powietrze przepustnice ..., ale z okazji iż słabo jeszcze znam się na gaźnikach wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek ale dlaczego chcesz cos zmieniac w gaznikach ? Cos jest nie tak ? Ja tez dopiero co wymieniłem filtr i jest ok nie widze zeby cos złego sie dziąło wiec nic nie zmieniam. :)

 

tak - motor nie wkręcał się na obroty (dojść do 12 tys. obr to było coś :bigrazz: i trwało strasznie długo), podczas równomiernej jazdy chodził jak by na 2 gary (mało płynna praca), nie miał mocy itp. A jak założyłem poprzedni filtr to wszystko jest ok :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...