Skocz do zawartości

wezyk od filtra??????????????


mustang
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :bigrazz: kupiłem niedawno kawasaki gpz1000rx i zauwazyłem ze z dna filtra powietrza wisi wezyk długosci ok.40cm. i srednicy srodka 0,5cm. i niewiem gdzie podłonczyc drugi koniec wezyk jest podłonczony do czesci filtra z czystym powietrzem jesli ktos moze podpowiedziec do czego moze byc podłonczony drugi koniec prosze o pomoc.Z góry dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) kupiłem niedawno kawasaki gpz1000rx i zauwazyłem ze z dna filtra powietrza wisi wezyk długosci ok.40cm. i srednicy srodka 0,5cm. i niewiem gdzie podłonczyc drugi koniec wezyk jest podłonczony do czesci filtra z czystym powietrzem jesli ktos moze podpowiedziec do czego moze byc podłonczony drugi koniec prosze o pomoc.Z góry dziekuje :icon_biggrin:

Tak jak, ktoś wcześniej napisał - może to odma. Tylko jeżeli to odma to może ktoś podłączył pod głowicę taki mały filterek jakiś, bo inaczej to bez węża na odmie idącego do czystego powietrza mógłby powpadać piach do silnika, a to grozi zatarciem. Sprawdź czy masz odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam ze to wezyk odpowiedzialny za odprowadzanie wilgoci (a co za tym idzie -> wody)

ma wisiec tak jak wisi, nigdzie go nie podlaczasz

Może i tak, ale ten byłby raczej w miejscu gdzie jest jeszcze "brudne" powietrze, a nie jak pisze mustang oczyszczone. No i nie trzeba by było węża tylko zwykła dziurka w najniższym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam ze jest to do odprowadzania cieczy z airboxu. Np. paliwa ktore przelalo sie z gażnikow. Dlatego jest tam rurka, zeby ujscie cieczy poprowadzic z dala od goracych rur wydechowych/ew.kolektora

 

Nie podlaczaj jej nigdzie, tylko poprowadz tak aby ujscie wezyka bylo z dala od wydechow.

 

Takie rozwiazanie mam w swojej GS500. Kiedy ja kupilem, to przelewaly sie gazniki z powodu nieszczelnych zaworkow plywakowych wiec nadmiar paliwa plynal sobie do airboxu, a z niego uchodzil rurka na dnie :bigrazz:

 

pozdro :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :bigrazz: kupiłem niedawno kawasaki gpz1000rx i zauwazyłem ze z dna filtra powietrza wisi wezyk długosci ok.40cm. i srednicy srodka 0,5cm. i niewiem gdzie podłonczyc drugi koniec wezyk jest podłonczony do czesci filtra z czystym powietrzem jesli ktos moze podpowiedziec do czego moze byc podłonczony drugi koniec prosze o pomoc.Z góry dziekuje :icon_biggrin:

wydaje mi sie ze on po prostu ma wisiec skierowany w doł.mam takie cos przy bandicie i jest to odprowadzenie wilgoci i paliwa ktore moze sie uzbierac w filtrze powietrza( w airboxie).na koncu wezyka mam zatyczke ( chyba po to zeby nie ciagnelo falszywego powietrza tym wlasnie wezykiem)

Edytowane przez Raff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zatyczka jest po to żeby nie ciągnęło brudnego powietrza. Wężyk jest zamocowany w airboksie (przynajmniej u mnie) juz za filtrem, czyli w miejscu gdzie jest juz oczyszczone powietrze. Jak nie będziesz miał zatyczki to ten wąż będzie ciągnął nieoczyszczone powietrze do daźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zatyczka jest po to żeby nie ciągnęło brudnego powietrza. Wężyk jest zamocowany w airboksie (przynajmniej u mnie) juz za filtrem, czyli w miejscu gdzie jest juz oczyszczone powietrze. Jak nie będziesz miał zatyczki to ten wąż będzie ciągnął nieoczyszczone powietrze do daźników.

Dokładnie tak. Na dodatek w ZR7 na końcu tego wężyka jest mały , plastikowy zbiorniczek w którym zbiera się ew. olej przedostający sie do airboxu poprzez odmy. Oczywiście zbiorniczek ten jest zamkniety korkiem.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jezeli myslimy o tym samym to masz na mysli wezyk ktory znajduje sie na dole lewej scianki air boxu,

czy jest to rurka zgieta o 90 stopni?

w kazdym razie ma byc,

jak wycigniesz airbox masz tam proskokatna srebrna pokrywke i tam wlasnie powinien byc pociagniety ten wezyk,polaczenie airbox z elementem silnika sklada sie to z dwoch rurek, jedna w druga wchodzi w polowie dlugosci,

kiedys z nudow odkrecilem ta pokrywke, ale siedze i mysle i za ch... nie moge przypomniec sobie co bylo w srodku, zdaje mi sie ze nic ciekawego,

w kazdym razie jest to jakis rodzaj odpowietrzenie

a rurka ta napewno nie powinna luzno wisiec bo bedzie ssac brudne powietrze,

zatykac tez bym nie radzil, bo po cos zostalo zrobine to polaczenie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jezeli myslimy o tym samym to masz na mysli wezyk ktory znajduje sie na dole lewej scianki air boxu,

czy jest to rurka zgieta o 90 stopni?

w kazdym razie ma byc,

jak wycigniesz airbox masz tam proskokatna srebrna pokrywke i tam wlasnie powinien byc pociagniety ten wezyk,polaczenie airbox z elementem silnika sklada sie to z dwoch rurek, jedna w druga wchodzi w polowie dlugosci,

kiedys z nudow odkrecilem ta pokrywke, ale siedze i mysle i za ch... nie moge przypomniec sobie co bylo w srodku, zdaje mi sie ze nic ciekawego,

w kazdym razie jest to jakis rodzaj odpowietrzenie

a rurka ta napewno nie powinna luzno wisiec bo bedzie ssac brudne powietrze,

zatykac tez bym nie radzil, bo po cos zostalo zrobine to polaczenie

pozdro

 

Witam niejest to ta rurka zgienta 90stopni ta rurka jest z boku filtra i ma srednice ok1,5cm a mi chodzi o wezyk przymocowany do dolnej scianki filtra ma srednice srodka gdzies 0,5cm i jest długi na ok.40cm dzieki pozdawiam :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...