Skocz do zawartości

Klocki SBS, Nissin


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwsze wrażenia po przejażdżce na nowych klockach. Wybór padł na Carbone Lorraine SBK5 i muszę powiedzieć ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony skutecznością. Motocykl po prostu hamuje, to co miałem założone wcześniej, cokolwiek to było, było jakimś spowalniaczem, a nie hamulcem. Na pewno na skuteczność starych hamulców wpływało też to ze były one w opłakanym stanie, ale motocykl od początku hamował średnio, a okładziny były jako takie.

Martwi mnie tylko jedna sprawa. Otóż klocki piszczą minimalnie, jak sie lekko przyhamowuje i jak sie już odpuszcza hamulec. Czy to jest normalnie dla nowych klocków, czy raczej tak już zostanie? Nie ukrywam ze denerwuje mnie to, bo nie chce żeby Cebra wydawała jakieś piski niepotrzebne. Dodam ze przejechałem dopiero 50km, jedno hamowanie awaryjne było z ok 130 do zera, ale już po ok 30 km, przed hamowaniem klocki też piszczały.

Pozdro :lapad: :lapad:

 

Przejedziesz jeszcze troche i sie powinny ułożyc lepiej i dotrzeć. Czy te klocki wyczyściły Ci tarczę z pozostałości po poprzednich czy same zaczęły barwić? Moge zapytać o miejsce z którego zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze zawsze miałem czyściutką i bez rysek, często ją czyszczę czyścidłem do hamulców z louisa. Kupowałem na ścigacz.pl dałem za klocki 105zł za kpl na tarcze, czyli za kpl na przód 210zł plus 8 zł przesyłka. Klocki wyglaaa bardzo profesjonalnie i naprawde jestem mile zaskoczony ich skutecznoscia, zobaczymy co bedzie za 500 km, czy sie czasem nie zaszklą.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

panowie bardzo bym prosil o jakies namiary na sklepy czy linki w necie chodzi mi o klocki hamulcowe do cbr f4i na 2 zaciski,takie azeby byly dobre a tanie i dlugo sie trzymaly i dobrej firmy ?????

z gory dzieki

a co powiecie na temat tych:http://moto.allegro.pl/item358983999_klocki_hamulcowe_przod_honda_cbr_600_f4_rr_cb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sprzęt musi mieć czym hamować a ty z takim szajsem wyjeżdżasz

ja polece nissiny orginalne moc w czystej formie mam na tyle

a nie polece czarnych ebc jedno wielkie gówno dlatego kupiłem na przód HH chociaż że zostało mi ebc ponad 3/4 klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie azeby byly dobre a tanie i dlugo sie trzymaly i dobrej firmy ?????

 

tak to ci tylko w erze dopasują - jakość musi kosztować

 

a co powiecie na temat tych:http://moto.allegro.pl/item358983999_klocki_hamulcowe_przod_honda_cbr_600_f4_rr_cb.html

 

tańszych na allegro nie było ????? :biggrin:

raczej nie .

Generalnie na temat klocków do CBR (generalnie dotyczy to każdego modelu) ten temat jest dosyć wyczerpujący i nie bardzo rozumiem po co szukasz pozornych oszczędności w najważniejszym układzie w motocyklu (czy te 100 zł więcej za komplet dobrych firmowych klocków to aż taki majątek ??? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

to ja mam pytanie. Jak rozpoznać kończące się klocki? Bo akurat w tym temacie zielony jestem. czy jedną z oznak może być takie charakterystycznie "popiskiwanie" podczas hamowania? Niby na skuteczność hebla nie nażekam ale kolega mechanik powiedziałby ,że powoli będę musiał się rozgldać za kolockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie. Jak rozpoznać kończące się klocki? Bo akurat w tym temacie zielony jestem. czy jedną z oznak może być takie charakterystycznie "popiskiwanie" podczas hamowania? Niby na skuteczność hebla nie nażekam ale kolega mechanik powiedziałby ,że powoli będę musiał się rozgldać za kolockami.

Najlatwiejszym i niezawodnym problemem jest ocena grubosci okladziny. Jak zaczna trzec blacha o tarcze, to juz troche pozno jest na wymiane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam czy ktoś mógł by pomóc w doborze klocków do cbr f4i. Zastanawiam się nad ww. lub nissin złote. Czy będę je w stanie na moim koniu utrzymać w odpowiedniej temp. (SBS-y). Czy to może są to klocki do ostrej jazdy po mieście. Jakie mają faktyczne przeznaczenie. Nie myślę o strikte torowych klockach bo w przypadku tego motocykla wydaje mi się że to nie ma sensu. W czym moga być lepsze lub gorsze od nissów. Pozdro.

Edytowane przez markustech79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam EBC HH. Cała Ameryka Północna prawie na tym jeździ po drogach. Fajne wyczucie siły hamowania, niskie zużycie - potwierdzone testami, tylko że syczą podczas hamowania - ale komu to przeszkadza? A jak chcesz słabiej naciskać na klamkę i skutecznie hamować to bierz Versah wersja na ulice semi metaliczne.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...