Skocz do zawartości

Namiot, wybór namiotu motocyklowego


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tani namiot w markecie (bez tropiku) rozstawiłem go w ogródku i przy niewielkim deszczu przemókł ... a zbliżał się wyjazd do Czech na Moto GP :notworthy: Postanowiłem zainwestować troszkę

większą kwotę i kupiłem z żoną namiot Campusa - Compact Plus. Dwuosobowy z dwoma przedsionkami na bagaż i powinien wytrzymać opady 2000 ml ... Gabaryty i waga pozwoliły przewieść go bez problemu na zadupku Kawy GPZ 500s. Uważam czego nie chciało by się kupić nie należy przesadnie oszczędzać.

Pozostaje jeszcze pytanie na czym spać ? My zabieramy ze sobą duży wygodny dmuchany materac. Zajmuje sporo miejsca ale warto.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alpinusa Duodome 4, czy jakoś tak. Używam go już kilka sezonów i ani razu mi nie przemókł :)

Kształt: połączone dwa igla - jedno mniejsze to duża sypialnia, drugie (wększe) - duży przedsionek (podejrzewam, że sportowe moto się mieści, w tym sezonie na pewno wypróbuje :bigrazz: )

A co do ceny, no cóż tani nie był :notworthy: coś koło 1kzł 3-4 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam namioty firmy http://www.fjordnansen.com.pl/

Mam model patagoniaII, nie widzę go już jednak w ofercie, jest chyba jakiś nowy model z inną nazwą. Namiot nie przemaka, jest w nim ciepło, ma dobrą wentylację, jest 2 osobowy i to dosłownie, bo miejsca w środku nie jest za dużo, za to mieści mi się w bocznym kufrze i zostaje jeszcze sporo miejsca.

Duża oferta namiotów FN i innych jest też na: http://www.e-horyzont.pl/site/

 

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem namiot na allegro za 35 zł taki byle był i żeby był tani i mały.Jako dach nad głową dobra rzecz tyle że nie polecam jak jest zimno na dworze no i jak w Bednarach ulewa była to miałem kałuże w środku :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item203807856_namiot...ucent_loap.html

 

Nie wiem nic o tej firmie, oprócz tego, że parametry techniczne namiotu i cena są porównywalne z jednym z egzemplarzy firmy FjordNansen. Dziwi mnie też, że wymiary i waga dwu i trzyosobowego namiotu niewiele się różnią. Zatem trzyosobowy pomieści jeszcze bagaż.

 

I jeszcze drobna dygresja:

Na miejscu Autora tematu oczekiwałbym konkretów (tu czyt. linku/adresu do polecanej przez Was oferty). Poza Sitars'em uprawialiście tutaj "opowieści dziwnych treści". Skądinąd w wielu innych tematach też ich wiele...

Taki styl narracji niech sobie będzie w dziale "Przy piwie". Tu jest dział: "Co, jak i gdzie kupic...". Konkret Panowie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej najtańszy

jak go na jakimś zlocie porwiesz to nie będzie żal i kupisz sobie nowy

 

 

Taki najlepszy.Ostatnio kupiłem w markecie 2 osobowy za 35 zł. Myśle,że na sezon styknie. Dla mnie namiot jest potrzebny tylko na zloty, więc nie będe kupował drogiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nie daj sie nabrac na tanią tandete.Kup namiot z tropikiem bo w innym to ci w nocy moze niemilo dupsko przemarznac a rosa bedzie kapac na glowe.

Wysnułem podobne wnioski po kilku nocach w takim tanim namiocie . Odechciewa się nocować pod taki czymś . Ma taką srebrną powierzchnię ( metalizowaną ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

A co sądzicie na temat http://allegro.pl/item229514790_namiot_2_o...uski_od_ss.html , szybko się go rozkłada i składa, mało miejsca zajmuje i nie jest ciężki.

Poważnie zastanawiam się nad czymś takim.

Teraz pytanko, co dalej: materac czy karimata? jaki śpiwór itp.... wiadomo, że czasami przypizga... czasami przymoczy..... zgóry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co sądzicie na temat http://allegro.pl/item229514790_namiot_2_o...uski_od_ss.html , szybko się go rozkłada i składa, mało miejsca zajmuje i nie jest ciężki.

Poważnie zastanawiam się nad czymś takim.

Teraz pytanko, co dalej: materac czy karimata? jaki śpiwór itp.... wiadomo, że czasami przypizga... czasami przymoczy..... zgóry dzięki.

 

He, he fajny ale pokazali tylko jak sie rozklada, o skladaniu ani slowa :flesje:

 

Osobiscie nawet gdy targalem ponad 20 km plecak to wolalem miec porzadny materac i dobrze spac niz miec dwa kilo mniej i sie meczyc.

 

P.S. Nie zapomnij, ze ksiezniczki na ziarnku grochu baaaaaaaardzo cenia sobie komfort :crossy:

 

Podczas ostatniego wypadu namiot, spiwor i materac o wymiarach 190 x 140 gumowany - nie z veluru, + poduszka miescily mi sie w 50 l worku.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam namiocik campusa calgary 2. Jest to super namiocik, nie przemaka ma dwa wejścia-wyjścia i ogólnie jest super co prawda waży troszkę ale jest bardzo funkcjonalny http://www.campus.com.pl/index.php/125/24020/32477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namioty z dwoma wejsciami maja w/g mnie rowniez dwie wady. Raz ze trzeba znac namiot i jago konstrukcje przy rozbijaniu sie a dwa ze tam gdzie szwy i sowaki tam szybciej moze przemakac ( mimo tropiku ). Mowie z tegorocznej praktyki.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dziś nosił się z zamiarem zakupu namiotu, najprawdopodobniej udałbym się do sklepu z profesjonalnym sprzętem alpinistycznym/turystycznym. Wybrałbym jakiś najbardziej wypasiony model, wyposażony we wszystkie możliwe membrany klimatyczne itp. Przestrzegam przed zakupem taniego namiotu za kilkadziesiąt zł z hipermarketu - człowiek tylko się ugotuje i skutecznie zniechęci do turystyki namiotowej (wiem, co piszę, bo sam kiedyś popełniłem ten błąd).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...