Skocz do zawartości

Namiot, wybór namiotu motocyklowego


Rekomendowane odpowiedzi

Domyslam sie' date=' ze wiecej sie nasluchales niz miales z CampuSem stycznosci . [/quote']

 

Bardzo się mylisz. Chodzę po górach...... kilku moich znajomych urzywa ubrań Campusa, i są NIEZADOWOLENI. Kurtki przeciwdeszczowe z membraną w ogóle nie przemakają, ale co z tego, skoro po godzinie marszu w deszczu od spodu jesteś mokrzejszy niż na zewnątrz, a to dla tego że nic te materiały na zewnątrz nie wypuszczają. Również stopery o których wspomniałeś - Działają znakomicie.... identycznie jak gumolit, poci się człowiek jak cholera. Miałem takie bokserki z windstoperem, i założyłem je tylko raz, bo po godzinie marszu myślałem że jajka mi się ścięły.Miałem też portfel, rozwalił mi się po 3 tygodniach.....

 

Wyroby campusa są dobre do bardzo lajtowego używania. Moim zdaniem lepiej dołożyć troche kasy i kupić coś konkretnego, i cieszyć się tym przez lata......

 

Ale to tylko moje zdanie. Ja bym Campusa nie ryzykował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko moje zdanie. Ja bym Campusa nie ryzykował.

Qrczaki, ja juz sam nie wiem - moze trafiliscie na zla serie? Ja mam np. winblockera m.in. i chwale go sobie pod niebiosa. Na dworze mroz, wiatr, deszcz a ja w podkoszulku i jest mi przytulnie i cieplutko. Namiot - moim zdaniem super... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, prawdopodobnie się skusze na tą Ottawę - skoro ją tak zachwalasz Icea_PL, ale pewnie 4 osobową. Muszę nad tym jeszcze pomyśleć.

Co do jego przeznaczenia u mnie - raczej nie chodzi o piesze wędrówki, tylko np - gdzieś na zlot, rozbijam namiot i gra gitara :evil: Ale mimo to, ładując na moto - kazdy kilogram się liczy.

http://www.campus.com.pl/index.php/125/1861/19850 - tu jest Ottawa 4. Kurde, jeśli mówisz, że Ci się 3 bardzo dobrze spisuje, to podejrzewam, że z 4 też powinno być wszystko w najlepszym porządku.

 

Bakuk, dzięki za opinie, ale wiesz, muszę Ci powiedziedzieć, że mam membranową kurtkę Campusa - i uwierz mi, działa wzorowo - przepuszcza od środka, ale do środka już nic nie przyjmie, nie pocę się w niej. Dla mnie wzór.

 

Tomassoo, napisz na PW albo maila ([email protected]) swoją ofertę handlową :(

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Ponieważ w te wakacje razem z drugą połową wybieramy się w spóźnioną podróż poślubną :D mam pytanie. Jaki namiot kupić? Interesuje mnie 2 osobowy w miarę mały, żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca na moto.

Bardzo proszę o ewentualne sugestie (mile widziane linki do ofert). Macie jakieś doświadczenia z tymi tanimi namiotami z allegro?

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ w te wakacje razem z drugą połową wybieramy się w spóźnioną podróż poślubną :D mam pytanie. Jaki namiot kupić? Interesuje mnie 2 osobowy w miarę mały, żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca na moto.

Bardzo proszę o ewentualne sugestie (mile widziane linki do ofert). Macie jakieś doświadczenia z tymi tanimi namiotami z allegro?

Pozdrawiam

 

 

 

Witam

 

Nie jeden namiot juz używałem i powiem szczerze, że jeśli się kupi dobrego noname'a np. z allego to też będzie długo służył (ja takiego mam juz 4 lata). Czasem można widzieć namiot z zintegrowanym tropikiem (to ta nieprzemakalna szmata którą się nakłada na namiot:) z mojego doświadczenia wynika, że są one małe i lekkie ale przy większym deszczu czy chłodzie nie sprawdzają się. Fajny patent (ja widziałem taki w namiotach campusa) wszedł kilka lat temu na rynek, a mianowicie tropik rozpinany na masztach a potem pod to podpinane wnętrze, dzięki takiemu systemowi w czasie deszczu można w 5 min rozbić sam tropik i sie w nim schować. Oczywiście (przynajmniej wg mnie) jedynym liczącym się namiotem są te z gatunku "iglo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam 3 osobowy namiocik,miejsca zawsze wiecej w srodku a złożony pewnie nie duzo wiekszy od 2 os.

Poza tym zalezy w jakim warunkach bedziesz sypiał,jak w bardziej extremalnych to juz wypadałoby taki z tropikiem kupic,

trzeba tez zwrócic uwage na te żabki do podpinania nalepiej jak są zahaczane o kijki (mniej nerwow i szybciej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z tymi tanimi namiotami z allegro?

Jest takie powiedzenie: Kto tanio kupuje, ten potem żałuje - w moim przypadku sprawdziło się ono w 100 %. Jako żem kutwa, zlisiłem się kiedyś na zakup porządnego namiotu na rzecz jego namiastki za kilkadziesiąt zł w hipermarkecie. Efekt: nieprzespana noc/dzień na zlocie z powodu lejącego się strumieniami potu oraz ogólnych trudności w oddychaniu, skutkująca urazem (być może na zawsze) do takiej formy noclegu (wiem, miękki jestem ;) ).

Gdybym dziś nosił się z zamiarem zakupu namiotu z prawdziwego zdarzenia, zapewne (dokonawszy uprzednio stosownego rekonesansu) szarpnąłbym się na jakiś wypasiony model renomowanej firmy, ze wszystkimi tropikami itp. na najwyższym poziomie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ w te wakacje razem z drugą połową wybieramy się w spóźnioną podróż poślubną :smile: mam pytanie. Jaki namiot kupić? Interesuje mnie 2 osobowy w miarę mały, żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca na moto.

Bardzo proszę o ewentualne sugestie (mile widziane linki do ofert). Macie jakieś doświadczenia z tymi tanimi namiotami z allegro?

Pozdrawiam

 

Niedawno kupiłem sobie nowy namiot.

Sporo przy okazji czytałem, zarówno na temat różnych firm, jak i konkretnych modeli.

Wybór padł na http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodid=205

 

Kryterium stanowiła: cena, jakość- nieprzemakalność, wykończenie, funkcjonalność- w miarę mały rozmiar po złożeniu, wysoki komfort dla 2 osób (w sam raz 2 osoby +podręczny bagaż, np. plecak z dokumentami). Dużą role przy wyborze odegrał także spory przedsionek na inne graty zdjęte z motocykla np. torby boczne, buty, kurtka, spodnie, itp.

 

Wszystko bardzo przyzwoicie wykonane i dobrze przemyślane... zresztą firma ceniona za dobrą relację cena/jakość. Podpinany tropik; :bigrazz: czyli namiot w razie niemca rozkładasz dosłownie chwilę (nooo może nie za pierwszym razem ;) )

 

Inny ciekawy model http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodid=200

 

Zresztą.... więcej dowiesz się czytając trochę testów http://ngt.pl/?p=productsList&iCategory=1&sName=Namioty

 

Przy okazji polecam sklepy horyzonta. sprawdzone :P

 

 

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, szukam namiotu dwuosobowego z kawalkiem przedsionka do wozenia na motocyklu, wiec waga tez ograniczona

niby wybór ogromny, ale jak przychodzi co do czego to lipa.....

 

prosze o rady i uwagi: konkretnie modele, ceny jak sie da.

dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w decathlonie masz wybor dosc spory .nie warto jakiegos cennego brac . najlepiej zeby byl lekki i po spakowaniu -maly . -t5o jezeli potrzebny bedzie ci do latania po zlotach . jesli na wczasy sie wybierasz to wystarczy zeby byl tylko maly po spakowaniu reszte se mozesz odpuscic .pozdrawiam ;]

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej najtańszy

jak go na jakimś zlocie porwiesz to nie będzie żal i kupisz sobie nowy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatno widziałemw AUCHAN namiot 4 osobowy za 59 zł - nie wiem jak z jakością ,ale zeby tylko nie laó na łeb to bedzi edobrze, za 59 zł to sobie mozna co 2 lata kupowac nowy.Nie iem czy jest sens wydawać 300 zł i wiecej, jak na jakimś zlocie ci go ktos zdezeluje lub przypali grilem.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

kupując namiot za 59zł możesz być pewny, ze zniszczy się po kilku pierwszych wypadach niezależnie od tego, czy upadnie na niego grill mocno zmeczony kolega go nie zauwazy i na niego wpadnie czy tez nie.

po 10 latach ganiania z harcerzami i nie tylko po górach moge Cie o tym zapewnic.

Niestety zeby kupin naprawde porządny namiot(z dwuletnią gwarancją itp) trzeba wydac ~600zl tyle mniej wiecej kosztują namioty marabuta. nie wiem czy jest sens wydawac tak duzą kwote jesli mialby Ci on służyc tylko do tego by raz na ruski rok przytroczyc go do moto i przespac sie w nim dwie noce. I tak zbytnio nie wplynie to na komfort.

Lepiej kup tego za 60 w supermarkecie. i jesli juz mam doradzac - przy okazji wez dmuchany materac i wstaw go do namiotu w dupe pizgac nie bedzie bo powietrze niezle izoluje i przynajmniej bedzie miękko. to naprawde swietny pomysl :icon_mrgreen:

pzdr

komandos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !

 

Wszyscy jak do tej pory dali swietne rady ale nikt nie zwrocil uwagi na co warto spojrzec mianowicie na wysokosc slupa wody. Sa tacy ktorzy twierdza, ze 1000 ml w zupelnosci wystarczy. Osobiscie nie kupilbym ponizej 1500 - 2000 ml.

 

Namiot dzisiaj nie majatek. atrzylbym na jego wage i gabaryty. Jak najmniejsze i jak najlzejsze. W zeszlym roku mialem na moim wypadzie namiot starej generacji. Razem z podwojnym dmuchanym materacem 140 x 195 mm i poduszka wypelnil 50 litrowy worek ( nie do konca ). Namiot kiedystam byl tani a sluzy mi do dzis. Kupilem go w 1984 r. i ( fakt ze nie co roku go rozbijam ).

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...