Skocz do zawartości

Malowanie motocykla


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam suzuki gs 500 zbiornik jest nieco podrapany i owiewki takze. Zamierzam to pomalowac tylko nie weim czy sie oplaca i czym najlepiej. Co powinienem po kolei zrobic majac dobry pistolet, co musze zakupic i jaki koszt tego bedzie? Jaki najlepiej lakier kupic (polysk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw muisz te miejsca zmatować drobnym wodnym papierem ściernym następnie nałożyć cienką warstwę szpachli natryskowej poczekać do wyschnięcia, i potem w zależności mżesz dać podkład lub gotowy lakier, po wyschnięciu lakieru miejsce pomalowane należało by walnąć polerkę maszyną polerską

w zasadzie to nawet nie nazywa sie malowaniem tylko cieniowaniem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie maluj samego wlewu do baku

 

 

Nie rozumiem. To znaczy jak?? w ogóle go nie malowac??

 

Malowalem cala Gazele i uzywalem do tego Autorenolaku i musze przyznac... Tak sobie. Farba miekka, mimo iz uzylem utwardzacza...

Takie pytanie:

 

Czy mozna uzywac utwardzacza do bazy i do claru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego malowałem miesiąc temu:

Owiewki:

1. zmatowiłem całą powierzchnię papierem wodnym 600 i odtłuściłem

2. połorzyłem szpachle natryskową

3. wyrównałem szpachlę papierem ściernym 800 i odtłuściłem

4. pomalowałem lakierem bazowym pomieszanym z rozcienczalniekim 2:1

5. po oddczekaniu jakies 30 min nałożyłem lakier bezbarwny pomieszany z utwardzaczem i plastyfikatorem

-- palstyfikatora dodałem jakieś 10% ilosci lakieru (plastyfikator tylko do malowania plastiku)

-- utwardzacza 2:1

na lakier bazowy trzeba nałożyć lakier bezbarwny przed całkowitym wyschnieciem lakieru bazowego by lakier bezbarwny powiązała sie z bazą.

 

dodam że malowałem owiewki w pasy srebno czarne a zrobiłem to tak:

zakleiłem papierem lakierniczym pasy które miały być czarne

nałozyłem lakier baze srebną po 30 min nalepiłem naklejki na baze po czym psiknąłem wszystko bezbarwnym i odlepiłem papapier trzeba to zrobic odrazu po malowaniu by lakier nie trzymał taśmy

nastepnego dnia obkleiłem to co pomalowalem i psiknałem czarnym po 30 min naklejki i bezbarwnym

 

Wyszło całkiem ok niestety nie miałem profesjonalnej lakierni bez pyłkowej i troszke jakiego kurzu osiadło ale nie widać prawie a z naklejkami trzeba uwazac i dobrze je przylepić by nie było bombli powietrza bo po nałożeniu lakieru wszystko bardziej wychodzi.

 

Lakierowanie motocykla wynioso mnie za same lakiery utwardzacze szpachle itp około 350 zł wyszło by taniej gdybym miał wprawe bo zrobiłem błąd i położyłem baze i dopiero pare dniu puźniej chciałem połozyć bezbarwny, musiałem wszystko od początku zmatowić i jeszcze raz psiknąc koszt końcowy wyniusł by wtedy 250 zł

 

za 400 ml lakieru bazowego płaciłem koło 100 zł z domieszką mieniących się drobinek i kolory były mieszane dlatego tyle kosztowały

Edytowane przez ekimm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekimm

Pochwal sie efektem końcowym, no chyba ze sie wstydzisz ;)

Jak malowałem moje plastiki to lakier strasznie sie łuszczył/odparzał. Nie wiem jaka była przyczyna. Być może dlatego, ze nie zerwałem całej farby do gołego plastiku tylko lakier kładłem na zmatowany stary lakier.

Poradziłem sobie kładąc właśnie szpachle natryskową a na nią lakier. Teraz kupiłem nowy motocykl, który również jest do drobnych poprawek lakierniczych

http://bikepics.com/pictures/707768/ jest dokładnie w takim malowaniu. Do malowania jest czacha. Chciałbym zachować oryginalny wygład. Nie wiedziałem jak poradzić sobie z tymi niebieskimi wstawkami. Myślę ze pomysł ekimm’a jest dobry.

Motor jest już wiekowy. Kilku miejscach lakier jest taki matowy a gdzieniegdzie ma płytkie rysy. Czy da się spolerować te miejsca? Da się w ogóle pomalować motor tak żeby wyglądał jak oryginał? Czy są do tego jakieś specjalne arkusze lub cos w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='30 maj 2007 - 11:48' post='924168']

Czy mozna uzywac utwardzacza do bazy i do claru??

 

Utwardzacz dodaje się tylko do clarlaku (nie pamiętam dokładnie w jakiej proporcji, chyba 2:1).

do bazy dodajesz tylko rozcieńczalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Mam do malowania Janka.

 

Niestety na baku jak i innych elemetach jest sporo takich jakby odpryskow glebokich do blachy. Jest sporo tego. I nie wiem co z tym zrobic. Czy uzyc szpachlu natryskowego?? Czy lepiej wypiaskowac i pomalowac??

 

Jesli wypiaskuje to w jaki sposob mam nalozyc na gołą blache wszystko od nowa??

 

Aaaa i w jaki sposob dziala szpachel natryskowy?? Pistoletem sie go naklada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dodawania utwardzacza to nie możemy powiedzieć sztywnej proporcji.Bardzo często jest 2+1 ale przez około 3 miesiące lakierowałem Novolem 4+1.Nie zapominajmy ze poza utwardzaczem bardzo ważne jest przestrzeganie ilości dodawanego rozpuszczalnika.Przykładowo Iwat zaleca do 30% a Standox Easy nawet do 100%(ja osobiście robię na 50% i jest ślicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

koledzy, a ktos z was sie orientuje w malowaniu lakierami perlowymi, jak to sie robi. Lakierowalem juz kilka motorkow we wlasnym zakresie ale tymi smiesznymi farbami za 30zl autorenolak. Widzialem jak kolega pomalowal jakims metalicznym lakierem, to wygladalo jakby na baku byly wrzery. Jak dobrze pomalowac owiewke perlowym lakierem, jak sie kladzie ten lakier? Czy to jest jakas sztuka ktorej trzeba sie nauczyc?

Edytowane przez szynka1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perła czy metalic....nie ma różnicy.Chyba że mówimy o 2 warstwie.Czyli tło plus czysta perła.Aby nie było wżerów to powierzchnia musi być idealnie wyprowadzona.Podkład dotarty 800setką na mokro i nie na odwal tylko prysnąć kontrast żeby nie było później "dziurek"w niedoszlifowanych miejscach.Po podkładzie kładziesz tło czyli np.czarna baza jak masz już ładne tło to kładziesz na to perłę w ten sam sposób co bazę.NIE SZLIFOWAĆ TŁA TYLKO PRZETRZEĆ ściereczką antystatyczną I KŁAŚĆ PERŁE NA tło.Robisz to w ten sam sposób co baze tylko robisz to w cienkich warstwach aby nie zaczęło to wszystko pływać bo powychodzą "chmury".Kładziesz kilka cienkich warstw.Czekasz 10 minut i lecisz po całość bezbarwnym.Najlepiej DOBRYM np.PPG,STANDOX w HSie wtedy kolor będzie dobrze odbijał światło.Co za tym idzie...perła będzie się ładnie mienić.Musisz pytać bo cieżko mi tak dokładnie wszystko opisywać bo wydaje się dużo rzeczy oczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...