Skocz do zawartości

Czym czyścić tarcze?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no dzięki. Tylko czy każdy będzie dobry? Bo np. mam WD-40 czy Penetrusa i nie wiem czy mogę psikać bez stresu ,ze coś będzie nie tak potem z hamowaniem.

Nie nie,napisałem wyraźnie-środek odrdzewiający,ja mam pod nazwą"Odrdzewiacz" :wink: ,służy tylko i wyłącznie do tego.Z tego co pamiętam kupiłem go w "Auchan".Szklana biała butelka jak po rozpuszczalniku,żółta etykieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Po zimie tarczę zaczeły ocierać. Osadziło się na nich troszkę rdzy. Czym to wyczyścić ,żeby nie uszkodzić tarczy?

 

Witam. To ze klocki trä, to nie tyle wina pordzewialej tarczy, ile brudnych tloczköw. Ostatnio jak nie mialem przy sobie spreya do czyszczenia hamulcöw, to tloczki przesmarowalem plynem cham. -wtedy owinäc paskiem materialu i polerka. Tarcza i klocki powinny byc odtluszczone np: rozpuszczalnikiem nitro jesli nie masz odpowiednich srodköw do czyszczenia cham.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki. To już teraz wiem co i jak. Napewno sobie poradzę. A w jak dużym stopniu przejażdżka z tak ocierającymi klockami może negatywnie wpływać na tarcze czy klocki? Tzn. chodzi mi o to czy można jeździć czy raczej nie jeźdzć bo zaraz coś pierd****. Nie jest to ocieranie gdzie ciężko przekręcić koło czy coś. Tak po prostu to słychać a wydajność hamulcy też nie spadła a jeśli już to w malutkim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki. To już teraz wiem co i jak. Napewno sobie poradzę. A w jak dużym stopniu przejażdżka z tak ocierającymi klockami może negatywnie wpływać na tarcze czy klocki? Tzn. chodzi mi o to czy można jeździć czy raczej nie jeźdzć bo zaraz coś pierd****. Nie jest to ocieranie gdzie ciężko przekręcić koło czy coś. Tak po prostu to słychać a wydajność hamulcy też nie spadła a jeśli już to w malutkim stopniu.

 

stary,takim delikatnym ocieraniem nie ma sie co przejmowac,powinno przejsc po wyczyszczeniu zaciskow :lalag:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Po zimie tarczę zaczeły ocierać. Osadziło się na nich troszkę rdzy. Czym to wyczyścić ,żeby nie uszkodzić tarczy?

 

Nie czyścić , zejdzie podczas jazdy . Jeśli wtedy nadal będą obcierać , może wystarczy delikatnie rozchylić klocki , żeby ułożyły się na nowo , gdy naciśniesz klamkę . Ale jeśli naprawdę minimalnie obcierają , nie hamują uniesionego koła , to chyba więcej się nie da zrobić .

Na pewno wyraźne obcieranie skróci żywot tarczy i klocków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np. mam WD-40 czy Penetrusa i nie wiem czy mogę psikać bez stresu ,ze coś będzie nie tak potem z hamowaniem.

 

:icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

 

Myślę że po takim "odrdzewianiu" sprawy tego świata dotyczyły by Cie tylko do pierwszej przejażdżki.

 

Myślcie ludzie...

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam . sluchajcie ,a czy jest jakis patent na doczyszczenie zaciskow ( wgryziony syf ) . zadne rozpuszczalniki - aceton , nitro , benzyna , trichloran nie pomagaja ( no moze w min. stopniu ) . zostaje tylko mechaniczne brandzlowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . sluchajcie ,a czy jest jakis patent na doczyszczenie zaciskow ( wgryziony syf ) . zadne rozpuszczalniki - aceton , nitro , benzyna , trichloran nie pomagaja ( no moze w min. stopniu ) . zostaje tylko mechaniczne brandzlowanie ?

 

Jeżeli chodzi Ci o wygląd zewnętrzny to pozostaje tylko szkiełkowanie i ponowne malowanie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o wygląd zewnętrzny to pozostaje tylko szkiełkowanie i ponowne malowanie.

No nie pocieszyles mnie . Myslalem , ze moze w dobie dzisiejszej techniki wymyslili jakies srodki kosmiczne ktore poradza sobie z takimi " upierdliwosciami " . Dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...