Skocz do zawartości

uszkodzony licznik kilometrów


_SB_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

W moim zephyrku ostatnio przekroczyłem licznikowe 37000km. W zasadzie to cały czas je przekraczam, bo kółko setek metrów się obraca ale nie przesuwa kilometrów - jakoś nie zazębia czy coś.

Wygląda na to, że licznik był przekręcany "brute forcem" i przebieg nie jest realny - chociaż się tego domyślałem - moto jest z 94r, ale to nie ma już znaczenia.

 

Da się naprawić jakimś domowym sposobem ten licznik, czy trzeba wymieniać na nowy? Dużo z tym roboty?

W zasadzie mógłbym bez tego się obyć, bo "mały" licznik mi działa dobrze, ale w sumie warto wiedzieć kiedy pomyśleć o przeglądzie no i być dumnym z ilości nastukanych kilometrów. :banghead: . Z drugiej strony ewentualne przekręcanie licznika przy sprzedaży motorka będę miał z głowy, jeśli zostawię tę usterkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sopel177 niewiem czy to jest odpowiedź na temat bo to nie jest dział sprzedaży. A jesli chodzi o ta usterke to zalezy co poszło. Jeśli masz taką możliwość to rozbierz ten licznik tak żeby widzieć cały ten mechanizm i zobacz co poszło. Jesli zębatka połamana to niewiem czy da sie taką dokupic. Ja miałem ten sam problem, dokładnie to poszła zębatka i włozyłem z jakiegoś starego zegarka i dzial idealnie. oczywiscie ten sam rozmiar itd. Drugie wyjście to kupno nowego licznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...