Skocz do zawartości

!!!! HELP !!!! -- jak opracować ten temat ?? --


Rekomendowane odpowiedzi

Więc zacznę może od początku ....

 

 

Jestem sobie uczniem technikum mechanicznego i ogólnie jestem zadowolony z tego wyboru,

mój ukochany nauczyciel od PODSTAW TECHNOLOGI MASZYN ... chciał mi dać fory i zamiast

pisać jednego z sprawdzianu (może dlatego że mnie lubi) postanowił że :

"Daniel ty się tam kręcisz w tym całym internecie opracuj mi temat :

Technologie mechaniczne"

wyczułem temat że to musi być coś łatwego wiec się obrazu ucieszyłem , wyczułem jednak że temat

brzmi bardzo ogólnie . Powróciłem do domu i na swoim ukochanym fotelu zacząłem wyszukiwać

informacji na ten temat i co mnie zszokowało .... to w cale nie takie łatwe ... znajduje uczelnie,

książki , krótkie definicje nic nie mówiące ......nie mogę znaleźć więcej informacji błagam was o

pomoc , wskazówki , naprowadzenie .... a może ktoś wie po prostu skąd zdobyć informacje na ten

temat.

 

z góry dzięki i czekam na jak najwięcej odpowiedzi ......

:) :banghead: :crossy: :clap: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

 

szkoda żę nikt nie jest w stanie mi pomóc ... ;( .... może chodz jakaś wzkazówka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taki przedmiot w szkole jak Technologia Mechaniczna.

W ksiazce z tego przedmiotu mamy takie dzialy jak:

1. Materiałoznawstwo

2. Ślusarstwo

3. Obróbka cieplna i cieplno-chemiczna

4. Obróbka mechaniczna

5. Odlewnictwo

6. Obróbka plastyczna

7. Spawalnictwo

8. Nowoczesne techniki wytwarzania

9. Nowoczesne materialy konstrukcyjne

 

 

Moze to Ci cos pomoze :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

za wikipedia:

Technologia – całokształt wiedzy dotyczącej konkretnej metody wytworzenia jakiegoś dobra lub uzyskania określonego efektu przemysłowego lub usługowego

"technologie mechaniczne" - czyli: co poeta (nauczyciel) miał na myśli? :icon_mrgreen:

a co aktualnie przerabiacie?

bo wg. mnie są nimi (technologiami mechanicznymi) np. metody obróbki materiałów i już w przypadku metali jest to temat rzeka

lub np.rodzaje stosowanych połączeń i ponownie temat rzeka

 

jeśli nie masz pomysłu w majowym świecie motocykli jest artykuł o metalach, skorzystaj z niego ( Pan Dobosz jest zorientowany w temacie), oczywiście dodaj informacje z innych zródeł + dodaj do tego metody obróbki metali

 

Pozdrawiam Art

 

ps. oczywiście pamiętaj o wyższości obróbki plastycznej nad skrawaniem - mam nadzieję, że jako przyszły tech. mech. wiesz już o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...