Skocz do zawartości

Wybor opon


Rekomendowane odpowiedzi

Są testy opon, tylko trzeba troszkę poszukać. Właśnie chciałem do Twoich propozycji dorzucić jeszcze Metzeler 7RR.

Tu masz jakiś test po niemiecku :)

https://www.moto-opony.net/test-opony-sportowe-2017/

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opony które przedstawiłeś z założenia powinny ponad 50% czasu spędzać na torze. Na szose powinieneś szukać czegoś bardziej cywilnego np. Michelin Pilot Sport, Pirelli Diablo Rosso, Dunlop Sportsmart. Ta ostatnia ma z nich największą trwałość. Jak będę mieć czas to podrzucę linki do testów takich opon.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Sport, Pirelli Diablo Rosso, Dunlop Sportsmart. Ta ostatnia ma z nich największą trwałość. Jak będę mieć czas to podrzucę linki do testów takich opon.

 

Samolot

 

Za komplet Michelin'a masz dwa komplety Metzeler'a M3 lub M1 ( o ile jeszcze produkuja + montaz )

 

Dumlop ma najwieksza trwalosc bo jest najtwardszy, co to oznacza to chyba sam sie domyslasz - kartofel ktory kiepsko trzyma.

 

Obecnie zajal pierwsze miejsce w rankingu tyle, ze na suchym. na mokrym to juz tak niestety nie bryluje. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Kawasaki ZX6R 636 2016 czyli sport ;] )

Witam :)

Po 4500km przyszedł czas na zmiane tylnej opony.

Z przodu i z tyłu mam założone od nowości Battlaxy S20R.

 

Jak ta opona wypada na tle innych, np. Diablo Rosso, Diablo Rosso Corsa, Pilot Power, Pilot power 2CT i innych?

Może jeszcze coś innego polecicie? Czy jest gdzieś jakiś "ranking" opon gdzie można porównać parametry danej opony(przyczepność, wytrzymałość)?(np juz teraz wiem ze na rosso corsa raczej tyle bym nie przejechał co na S20R).

 

S20 EVO to kontynuacja S20R? Widzę że jeszcze jest jakaś S21?

 

W poprzednim sprzęcie (VFR) miałem Pilot power 2CT i wydaje mi się że tak dobrze nie trzymały jak S20R.

 

Głównie jeżdżę po "obwodnicach", nie zapuszczam się w trasy, może kiedyś jakiś tor.

 

Tu masz wszystkie opony dedykowane do twego motocykla.

Ps.Im wiecej gwiazdek tym lepsze podobno :) Na pierwszy rzut oka powiedzialbym Metzeler Roadtec 01

 

https://www.mopedreifen.de/Motorrad/KAWASAKI/ZX6+R+AB+2013.html?id=1094

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metzeler Roadtec 01 można w intetnecie kupić w bardzo dobrej cenie tyle, że z rocznika 2016. Ale jak wiadomo,przez dwa lata guma przechowywana w odpowiednich warunkach nie traci na swoich parametrach.

 

Co do żywotności opon w odniesieniu do ich twardosci oraz przyczepności to nie dopisywałbym tu żadnych prostych zależności. Z testów niemieckiego motorrad wynika, że w określonych warunkach droga hamowania Bmw S1000RR na twardych oponach turystycznych jest identyczna jak na oponach sportowych. Sytuacja na pewno byłaby inna na zakrętach, nie mniej jednak powyższy przykład daje dużo do myślenia.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...