Skocz do zawartości

Ranking Opon sportowo turystycznych


Rekomendowane odpowiedzi

Na jedynkach Road Attack ja tez jezdzilem i przy mojej nie ekstremalnej jezdzie dawaly rade, nie mialem zadnych do nich zastrzezen, faktem jest,m ze guma jakos tak szybko z tylu sie zuzyla. Moze w drugiej wersji troche wydluzyli zywotnosc. A jesli nie, to i tak zbytnio mi to nie przeszkadzac bedzie, bo nie wybieram sie w zadna dluzsza trase, bede jezdzil w kolo domu tylko.



Dzisiaj bylem jeszcze raz u dealera, zmienilem zdanie po przeczytaniu kilku postow na angielskich forach, zamowilem Michelin Power Road 3, podobnierz bardzo dobrze trzymaja na mokrym i sprawdzaja sie w BMW GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł założył do XX i podobno strasznie chwali.

 

 

Bo jestem mega zadowolony. Teraz czekam na opinie o M7rr, bo wg zapowiedzi jeszcze lepsze.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest sportowo turystyczna opona.

 

Tak, wiem że nie jest. :)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot Power 3 czy Pilot Road 3, tak z ciekawości pytam ? :)

 

Przepraszam, pomylilem sie z tymi nazwami to sa Pilot Road 3 o takie:

 

http://www.tumutmotorcycles.com.au/shop/images/PRD3180-55ZR17.jpg

 

Zaloza mi dopiero jak przyprowadze motocykl na serwis 13 marca.

Ciekawe jaka bedzie roznica w prowadzeniu, to diametralnie inne opony.

Nie moge sie doczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co powiecie o Pirelli Diablo?

Dokładnie chodzi mi o tył i stosunek przyczepności do trwałości.

Jedynie co udało mi się znaleźć o tej oponie to "kiedyś zakładano te opony do sportów, jednak teraz technologia ruszyła do przodu".

 

Na przód wrzucam Pilot Powera

Mam pierwsze wrażenia po 150 km, jakby ktoś zastanawiał się nad tą oponą na drogę, bo cenę ma atrakcyjną - diablo made in china.

 

Na początek można powiedzieć, że jest lepsza od Pilot Powera made in spain, właśnie dlatego opinia bo na gorąco po zmianie.

 

Tak krótko:

Nie potrzeba w ogóle wysiłku do rzucania w zakręty ale co dziwne, odczuciowo trzeba mocniej złożyć moto żeby ją zamknąć niż PP.

Szybko się nagrzewa.

Świetnie się wgryza w asfalt w mocnym odkręceniu w winkiel, wręcz fruwa się, jest pełna kontrola.

Na początek wziąłem ją w swój zakręt poślizgowy - wyjazd z podporządkowanej w główną 90 stopni, przy ostrym odwinięciu każda guma idzie tam ślizgiem - jest pełna kontrola do końca, nie chce zrzucić z moto

Przy wrzucaniu na gumę ani razu nie zabuksowała.

 

Ogólnie na tą chwilę jestem zachwycony, zobaczymy jak będzie w deszczu, no i coś czuję, że z trwałością będzie lipa, ale zobaczy się.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już jakiś czas jeżdżę na tych Pilot Road 3, jak dla mnie do "emeryckiej" jazdy są super, jest duża różnica pomiędzy nimi a jazdą na kostkach :) Wczoraj byłem na wycieczce, przejechałem z 200 km w dość dużym tępie po krętych drogach, których nawierzchnia po zimie czasami była zniszczona. Ani razu nie włączyła mi się kontrola trakcji, na zakrętach trzymały swietnie, czasami byłem zmuszony do hamowania w zakręcie, do zmiany kierunku, przyspieszałem na wyjściach dość ostro, wszystko było ok. Ciekawe jeszcze jak będzie podczas jazdy w deszczu. Na chwilę obecną jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem Michelin Pilot Road 4 GT zrobiłem na nich dopiero jakieś 300 km wiec nie mogę zbyt wiele powiedzieć bo ledwo co sie dotarły, ale pierwsze wrażenia sa bardzo pozytywne .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od dłuższego czasu zakładam qualifiery jedynki i do półśrednio spokojnej jazdy sa bardzo dobre. zużycie nie jest jakieś wyjątkowo niskie ale trzymaja lepiej niz wszystkie tyrystyczne do tego szybciej sie nagrzewają. do ostrego naparzania sportowym litrm sięnie nadają ale do wszystkiego rodzaju banditów fazerów i innych sv sa wyśmienite. dla czego o tym pisze? dla tego że ich ważną zaletą teżjest cena. Mamy praktycznie 2 komplety w cenie jednego turytycznego

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przetestowalem oponki podczas szybkiej jazdy po zakretach w gorach Walli.

Przejechalem okolo 500 km.

Jechalem w dwie osoby, mialem zaladowane kufry.

Nawet przy predkosci maksymalnej okolo 200 km/h motocykl jechal stabilnie, nie myszkowal.

W zakretach zawsze czulem co sie dzieje, wyczucie jest pierwsza klasa, ani razu nie mialem uslizgu.

Raz by nie przejechac jagniecia hamowalem awaryjnie ze 100% wyjkorzystaniem hamulcow, caly czas motocykl zachowywal sie stabilnie.

Napisze jeszcze raz jestem w 100% zadowolony z opon Michelin Pilot Road 3, polecam do podroznych enduro, gdy ktos jezdzi tylko po asfalcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego chaba w UK'u niema. Tap co najwyzej pada :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrek w upał się rozpłyną? ;)

 

Ks-rider w zeszłym roku było bardzo ciepło przez długi czas, podobnież w tym roku ma być jeszcze cieplej.

 

Te opony na GSa nie tylko ja założyłem, widziałem już kilka na tych "kapciach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...