Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy od tego ile szelestow mozesz przeznaczyc na sprzet, najatrakcyjniejsze wg. mnie sa motocykle w czystej lini wywadzace sie z R71 czyli M72, bo pozniejsze kundle, bedace radziecka mysla techniczna, ktora to miala na celu usprawnic ten pojazd juz tak efektowne nie sa...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zeby nie było ze Granat to H....Po kolei. To zalezy, jesli chcesz jezdzic to ural M-67-36 duza ilosc dostepnych czesci, alternator, 12v instalacja, wysoki przeswit, jesli ciorac masakrycznie dniepr+skrzynia wsteczna lub najlpiej naped woza, duza ilosc niedrogich(ale i małowytrzymałych czesci)duza dostepnosc całych piecy po niskiej cenie(nie opłacalna naprawa, kupuje sie urzywke na chodzie)i nie szkoda gada, jesli chcesz mniej jezdzic bardziej sie lansowac to tylko K-750, jest ładna, dolny piecyk fajnie pyrka, JESZCZE stosunkowo duza dostepnosc czesci(ale nowszysch, znaleznienie cos do starszej kaczki graniczy z cudem) a porzadnie przeprowadzony remont zapewnia w miare bezawaryjna współprace przez długie lata i juz jest zabytkiem, jesli masz kuuupe kasy lubisz sie lansowac i chcesz piekny motur zabytkowy to tylko ema, ale to studnia bez dna, banki sie chowaja, ema przyjmie kazda kase, chyba ze nie zalezy ci na orginalnosci i rame emy uzupełnisz wpełnikompaktybilnymi czesciami dniepra czy urala, wyjdzie syf, ale moze chłopaki na osiedlu nie poznaja.Nie polecam urala M-63 choc to bardzo ładny motorek, brakuje czesci do pieca, towarem deficytowym sa dobre gazniki, odrzutniki oleju, czy wałki rozrzadu z szerokim wiencem, oczywiscie jesli sie ma troche kasy i czasu wszystko sie kupi, dorobi, zregeneruje, nie polecam równiez dniepra do remontu, koszt taki sam jak przy kasi czy guralu a wartosc pojazdu żadna, jego wartosc mozna łatwo podwoic tankujac do pełna benzyny. Nic wiecej sie nie urodzi, to wszystko na temat"chce kupic radzieckiego boxera a nie wiem jakiego pomózcie" mysle ze mozna by z tego zrobic taki nagłówek gdzies z przodu forum i bedzie z głowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki granat, dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Z tego co widze to podpasowałby mi Dniepr, ale czy to http://moto.allegro.pl/item829357687_dniepr_mt10_36.html i to http://moto.allegro.pl/item818274125_dniepr_mt_11.html to to samo i różni się tylko wyglądem? I w tym http://moto.allegro.pl/item827897771_dniep...ym_biegiem.html widzę silnik od K 750 (?) ale sprzedawca twierdzi że to Dniepr, prawda to, czy to tzw kundel?

 

PS: Miejcie cierpliwość dla laika :)

PPS: Granat, nie miałem zamiaru nikogo wyzywać od H....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dwa pierwsze to dniepry , a i trzeci, sądząc po lampie przedniej z ogromną ilością kontrolek, prostych pałąkach tylnego błotnika i tylnej lampie, tyż dniepr , a poza tym w opisie aukcji masz wszystko, więc nie rozumiem o co kaman. Tylko ceny jakieś takie koszmarne. Hius ma rację kup kaśkę, jak poszukasz to taniej znajdziesz , roboty tyle samo a radocha większa. :crossy:

Edytowane przez grzeh750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur.h - kup M-72

 

Po pierwsze wartość historyczna. Lepsza jakość materiałów.

Oprócz niektórych części które będziesz musiał wymienić, to robocizna będzie kosztować tyle samo niezależnie od moto. (regeneracja wału, tulejowanie cylindrów, tłoki, piaskowanie, malowanie, łożyska, simmeringi, itp.)

Tylko nie kupuj od tego s.... z SIEDLEC

 

A jak chcesz mieć motor do jazdy na co dzień to kup sobie rower :icon_biggrin:

Edytowane przez GABE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrezygnowałem, po prostu na razie nie mogę sobie pozwolić na kupno tego cuda, najpierw muszę na nie zarobić, mój wybór raczej padł już na k-750, tak że dzięki wszystkim za nieocenioną pomoc:)

Edytowane przez artur.h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...