Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co moze być ? Po zapaleniu z lewego cylindra dymi przez 2 min potem przestaje.

Tylko z lewego .

Kompresja dobra pali normalnie bez problemu.Ewidentnie gdzieś idzie olej

Pierścienie czy zawór ssący

Proszę o opinie przed zdjąciem głowicy

O ile pamiętam, lewy cylinder ma dodatkowy natrysk oleju na gładź. Do puki tłok nie rozgrzeje się, pierścienie nie nadążą zbierać nadmiaru oleju i będzie występowało dymienie. Ponadto, szczególnie teraz, przy zimnej pogodzie, to co bierze się za dymienie, może być po prostu intensywnym skraplaniem się pary w zimnych tłumikach. Być może takie zjawiska jak też wycieki oleju z okolic ataku w dyfrze denerwują, ale w tym sprzęcie są nieusuwalne i lepiej się z nimi pogodzić. To też specyfika marki, a przede wszystkim jakości wykonania i użytych materiałów. :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, lewy cylinder ma dodatkowy natrysk oleju na gładź. Do puki tłok nie rozgrzeje się, pierścienie nie nadążą zbierać nadmiaru oleju i będzie występowało dymienie. Ponadto, szczególnie teraz, przy zimnej pogodzie, to co bierze się za dymienie, może być po prostu intensywnym skraplaniem się pary w zimnych tłumikach. Być może takie zjawiska jak też wycieki oleju z okolic ataku w dyfrze denerwują, ale w tym sprzęcie są nieusuwalne i lepiej się z nimi pogodzić. To też specyfika marki, a przede wszystkim jakości wykonania i użytych materiałów. :icon_idea:

 

 

Też myslałem że to para na początku.Jednak wczoraj po min pracy wykręciłem świecę i jest na niej olej niestety.

A że mi to spokoju nie daje dla spokojności duszy musze zaziunąć do środka więc w przyszłym tygodniu będziemy mieć jasność całkowitą .Ja osobiscie obstawiam pęknięty jeden pierścien zgarniający lub pęknięte gniazdo zaworu ssącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pytanko jaki luz na zamkach pierścieni zaworowych ural

Chyba czegoś takiego jak "pierścienie zaworowe" to nie ma :icon_razz: . Jeśli zaś chodzi o pierścienie tłokowe to wg. instrukcji dla Urala M63 luz na zamku powinien wynosić 0,25-0,45 mm, a dla M67 0,25-0,5 mm. Przy wielkości przekraczającej 0,7 mm pierścienie trzeba wymienić, sprawdziwszy uprzednio, czy i tłok mieści się w przewidzianych wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną elyte :icon_razz:

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna "ruskiego boksera", zakochałem się w tych motocyklach, jednak nie wiem który model wybrać na początek, jak widzicie jestem dość młody i mam mizerne doświadczenie, jednak ambicji mi nie brak :biggrin: głównie chodzi mi o to, które motocykle są rzadkimi okazami na polskim rynku, a które są dość powszednie. Jakby to powiedzieć... najbardziej przypadła mi do gustu K 750, ale nie wiem czy jest to taki motocykl, o który ludzie wydrapują sobie oczy, byle tylko go dorwać. Co na to Szanowne Autorytety?

 

Pozdro :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną elyte :icon_razz:

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna "ruskiego boksera", zakochałem się w tych motocyklach, jednak nie wiem który model wybrać na początek, jak widzicie jestem dość młody i mam mizerne doświadczenie, jednak ambicji mi nie brak :biggrin: głównie chodzi mi o to, które motocykle są rzadkimi okazami na polskim rynku, a które są dość powszednie. Jakby to powiedzieć... najbardziej przypadła mi do gustu K 750, ale nie wiem czy jest to taki motocykl, o który ludzie wydrapują sobie oczy, byle tylko go dorwać. Co na to Szanowne Autorytety?

 

Pozdro :notworthy:

Kurcze. Autorytety? oO

Wszystko o co pytasz tutaj : http://www.kolyaska.fora.pl/

Na dole forum jest Shoutbox. Tam najlepiej ci będzie zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jemu chodzi ze lepiej wpisac tam słowo klucz i poczytac, niz nastawiac sie od razu takim pytaniem na ostrzał smiechu, czemu? bo to jest najczesciej zadawane pytanie , mniej wiecej 1 na 2 dni:)popatrz poczytaj a potem zapomnij o ruskach , bo ruskie to tylkom pierogi sa dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...