Skocz do zawartości

Przerabianie ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wiem że ludzie przerabiaja motory wg własnego uznania i gustu i tak samo jest ze mną. chciałbym zrobić choppera takiego jaki mi się marzy, obawiam się o jedną rzecz. Chciałbym przerobić kąt nachylenia główki ramy, a za razem całego zawieszenia przedniego. i teraz pytanie. Jak to zrobić żeby główka była przyspawana prosto, żeby motor miał jeden ślad i wszystko grało, a także jak pospawać główkę,czy migomatem wystarczy czy musi być mocniejsza spawarka-elektrodowa. mam takie plany, chciałbym zebyście doradzili mi jak się z tym uporać, żeby było to przede wszystkim bezpieczne, bo chcę się cieszyć zdrowiem:)i fajnym motorem.

Jeśli ktoś ma z was doczynienia z takimi przeróbkami, proszę o informacje. Planuję kupić widlasty silnik Hondy 500, i planuję przerobić na 750, ale zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie, najpierw napiszcie mi coś o tym spawaniu główki ramy bo to temat priorytetowy.

Tak myślałem o tej zbierzności, może fele w jakiejś szynie zamocować i tak pospawać, piszcie wszystko co może pomóc, młody jestem i tego jeszcze nie robiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz inny sposób:

- kąt nachylenia zmodyfikuj na półkach. TZN dorabiasz sobie półki i otwory na lagi toczysz pod większym kątęm. W ten sposub masz długi przód nie ruszając ramy - tak robi np. AME, czy tego typu firmy przerabiające Japońce na rynek np Niemiecki.

c.d. silnika 500 i rozwiertu to nie polecam. kity tuningowe do Jap'ów są droższe niż do H-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem poprostu o zmianie cylindrów od 750 do 500, podobno pasują, dokłądnie nie wiem jaki model silnika, kumpel mi mówił. podobno gaxnik ten sam a zawory większe i przerobienie głowicy(wraz z tuningiem) nie ma większego rpoblemu.

Co do przerobienia pułektak jak piszesz to myślałem nad tym, tylko czy ni ebędzie to wyglądało "pedalsko"? jeśli przerabiać pułki to zrobić je z alu czy z ładnej nierdzewki? frezarki tokarki, to ni eproblem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ku*wa pułki mogą wyglądać pedalsko? tak się robi. sam nad tym się zastanawiam przy okazji wymiany przodu u mnie

 

jeśli chcesz zmieniać kąt główki ramy, czy robić ramę w ogóle, to potrzebujesz do tego, że tak powiem, osadzarki, na której mocujesz główkę, a potem ją traktujesz spawem z ramą. narazie pójdź w pułki

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisze Szafir , a jeszcze łatwiej by było,abyś nabył jakiegoś japońskiego choppera i do niego zastosował przodzik z półkami np . od AME, widziałem tak zrobionego vulcana 750 i virago 535 i wyglądało dość ciekawie. Wybór oczywiście należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Skątowane półki to poezja sama w sobie. A każdej chwili możesz powrócić do oryg. zawieszenia w razie problemu ze sprzedażą czy czoś....ramy nie odegniesz spowrotem.... :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Takie polki sa dosc trudne do wykonania

komuś potrzebne???

 

ja planuje takie ustrojstwo do mojej virago 1000 nabyc, ale ceny ame odstraszaja :/ ... jestem na etapie szukania kogos kto moze to wykonac za ludzkie pieniadze! ma ktos jakies namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...