Skocz do zawartości

Keeway Matrix,Hurricane,Flash,RY8,viva 125,F-act,Flash


kioRa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna prosic o obiektywna ocene danych skuterkow-chodzi o caloksztalt.Serdecznie pozdrawiam.

 

 

nie ma gorszego gówna na świecie, nie polecam miałem to i już nawet za darmo tego nie chce :( nie opłaca się, pojeździsz góra rok a potem zacznie się pożadnie sypać, a zresztą przecież to jest obciachowe jak holera;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Holera powiadasz.

 

Czy ja wiem czy takie obciachowe. 20% tych wszsytkich skuterów to mają przód z X8RS (chyba nie pomyliłem), m.in. Kiełaj Focus i tak jeszcze mnóstwo innych. Ale , znowu przytocze ten skuter. Kiełaj Matrix jakiś taki makabryczny z wyglądu to nie jest. Gdyby nie naklejki "Keeway Matrix Racing Sport" czy coś takiego to patrząc pod kątem wyglądu mógłby konkurować z jakimiś europejczykami.

 

Żeby nie było - mówie o wyglądzie, broń boże o jakości, silnikach itd.

Edytowane przez Wiśl@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinśkie gówno, tyle powiem, nieopłaca sie

 

Wkurwiają (przepraszam za przekleństwo ale inaczej tego wyrazić nie umie) mnie takie wypowiedzi. Kolejny małolat z gimnazjum który nie posiada grosza kultury w sobie. Jestem za 0 tolerancji dla chamstwa.

Dorośnij człowieku.

po pierwszy jesteś motocyklistą to trochę szacunku dla jednośladów.

po drugie nie każdego stać na nowy model suzuki czy inny a wolą kupić nówkę niż "używaka".

po trzecie a zresztą szkoda słów mi na Ciebie.

 

A teraz powracając do tematu:

 

Prosisz o obiektywną wypowiedź??? oto ona:

 

Keeway focus szczęśliwy posiadacz od lipca 2005

 

Jedna awaria (naprawa gwarancyjna) coś z wariatorem. Nic poważnego ale stukało (odkręciła się śrubka)

 

Aktualny przebieg ok 6000km ( bo cały czas rośnie

 

Cóż tu powiedzieć troszkę miejscami tandetnie wykonanie ale jakość = cena

 

Jeśli chcesz mieć go do spokojnego przemieszczania się z punktu A do B to jest idealny. Spalanie 2.5 l/100

Jeśli chcesz się ścigać czy zaszpanować to się nie nadaje. Niska prędkość maksymalna .

Na trasie się nie męczy lecę np Katowicką do Wawy cały czas 65 (45km) to bez zająkniecia.

Jeżeli zależy Ci na pseudo "sporcie" <wychodzę z założenia że skuter się do tego nie nadaje z wyjątkiem areoxa i jeszcze kilku modeli> to keewayek się nie nadaje.

Ale porównanie nowy areox kosztuje 10tyś 2xwięcej a czy 2 razy lepszy??? Chyba nie :)

 

Reasumując:

"Sport" keeway nie

do szkoły czy jazda rekreacyjna tak

 

 

Odnośnie awaryjności:

Jak kto dba o sprzęta, to tak ma.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.. kumpel miał wiec wymieniam

 

Wypadła ośka przedniego koła wiadomo co się stało :]

Łozyska w kołach wymieniane po 1500km gdyz miały ogromne luzy.

Po odblokowaniu v-max zwiększył sie o szalone 3 km/h a spalanie wzrosło minimalnie bo tylko do 5-6 litrów na 100km

Aby osiągnął prędkosc 65 km/h trzeba było rozwiercac kolanko, korygowac kanały w gaźniku,zmieniac pasek,zmieniac rolki itp.

Silnik nadawał się do kapitalnego remontu po 3000km

Pozatym tandetne plastiki (odstające,niespasowane, pękające bez powodu i odklejające się naklejki oraz tandetny osprzęt typu wskaznik paliwa który źle wskazywał,wskaznik oleju,oszukujący licznik itp.

 

Co do aeroxa niemasz sie czego czepiac 3 kumpli ma aeroxy od nowosci maja pozmianiane gaźniki wydechy i pare gratów silniki nie rozpowałwiane i mimo tego ze nabili mniej wiecej 20tys km to żaden niema adnych luzów w silników ani niczego podobnego

 

Pozatym niekażę ludziom kupowac nowej suzy lub cos podobnego, lepiej za te kwote kupic jakąś japonie używana typu yamaha dt,suzuki rg lub ts lub włocha np aprilia mx lub rx lub jeżeli ktoś lubi skutery to aeroxa, speedfighta, aprilie sr

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znowu moj kolega ma huragana, i pojezdzil okragly rok,

12.000 zrobil, przy ostrym pilowaniu, czesto niebylo oleju itd.

ogolnie go tyrał, no ale juz teraz 12tys. i dead, tzn jezdzi ale v-max na odblokowanym 35, odpalac niechce jak jest cieply, wogole z rozrusznika juz niezapali itd.no ale rok wytrzymal:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znowu moj kolega ma huragana, i pojezdzil okragly rok,

12.000 zrobil, przy ostrym pilowaniu, czesto niebylo oleju itd.

ogolnie go tyrał, no ale juz teraz 12tys. i dead, tzn jezdzi ale v-max na odblokowanym 35, odpalac niechce jak jest cieply, wogole z rozrusznika juz niezapali itd.no ale rok wytrzymal:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego że bez oleju jeździł, to jeden z tych Matrixów nagle zaczał tracić olej. Nie tak w normalnej eksploatacji tylko coś popękało czy coś takiego przy cylindrze. Awaryjne kapeczke :icon_rolleyes: ale skądś sie cena wziąć musi . . .

Edytowane przez Wiśl@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze może mają tandetne wykonanie, ale...

No właśnie, ale.

 

Zależy, na jaki egzemplarz się trafi.

Ja mam i nie narzekam nie żałuję zakupu.

Nie miałem żadnej awarii uniemożliwiającej jazdę.

Jestem z niego bardzo zadowolony.

Z żalem będę go sprzedawał, bo potrzebuję kasy na prawko i na suzuki gs 500.

 

Gdybym jeszcze raz miał ok. 4,5 do wydania chyba też bym go kupił.

Ja osobiście nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Najważniejsze to dbać o sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4500 zł można kupic zajebisty skuter, 2-4 letni z małym przebiegiem :biggrin:

 

Np.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M369401

http://allegro.pl/item171447942_gilera_run...am_okazja_.html

http://allegro.pl/item172257264_piaggio_nr...km_okazja_.html

 

No ale EOT z mojej strony :biggrin:

Nie opłaca się kupowac chińskiej nówki - tyle w tym temacie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta aprilka to nawet całkiem całkiem.

Ale kończę ze skutrerami pora dosiąść czegoś konkretnego.

Co do zakupu to się zastanów. To nie taka prosta decyzja.

Jest tylko jeden problem z używanymi mianowicie jak ktoś się nie zna (dopiero zaczyna swoją przygodę z motocyklami) można naciąć się na minę tak jak ja ze swoim pierwszym sprzęcikem. Po tej przygodzie powiedziałem nigdy więcej używki :) ale historia zatacza koło i teraz szukam kilku letniej suzuczki.

Tylko jak bedziesz kupował to idź najlepiej z jakimś mechanikiem motocyklowym czy chociazby motcyklistą z doświadczeniem. Unikniesz wtedy miny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łozyska w kołach wymieniane po 1500km gdyz miały ogromne luzy.

Po odblokowaniu v-max zwiększył sie o szalone 3 km/h a spalanie wzrosło minimalnie bo tylko do 5-6 litrów na 100km

Aby osiągnął prędkosc 65 km/h trzeba było rozwiercac kolanko, korygowac kanały w gaźniku,zmieniac pasek,zmieniac rolki itp.

Silnik nadawał się do kapitalnego remontu po 3000km

Pozatym tandetne plastiki (odstające,niespasowane, pękające bez powodu i odklejające się naklejki oraz tandetny osprzęt typu wskaznik paliwa który źle wskazywał,wskaznik oleju,oszukujący licznik itp."

 

 

Sie rozpisalisci... ale wielkie dzieki dawac wiecej.Motocykl mam chcialem znac wasze doswiadczenia.Co do textu wyzej.Aby odblokowac skuter (kolanko,rolki itp.) obecnie sa dodawane do skuterow i nazywaja sie "zestawem odblokujacym" zakladanym w serwisie . Jesli skutrek byl katowany wiadomo ze moze sie szybko rozpasc ale za 4500 zl nowy F-act :icon_mrgreen: to dosc ciekawa propozycja - zawsze jest gwarancja.Chinszczyzna wiadomo ida na ilosc nie jakosc ,ale jak dbasz i jezezisz tak masz co nei wyklucza sprawy ze moze sie cos rozpasc.Pzdr.

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...