Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, podejrzewam, że powód będzie bardzo prozaiczny. W zawieszeniu raczej nie ma co strzelić. Tam poza amorem ze sprężyną i tulejami metalowo gumowymi nic więcej nie ma. Mocno stuka ? z jaką częstotliwością ? jak głośno ?, że tak głupio zapytam, klucze umocowane pod siedzeniem ? akumulator też stabilny, nie podskakuje ? Opowiem mój przypadek. Pojechałem na wymianę opony nowo zakupionym Radkiem i stwierdziłem, że coś mi trze. Mechanik po wymianie opony szukał przyczyny, szarpał, naciskał, sprawdzał zawieszenie i odkręcał dolny element osłony pasa. Naprawdę chłopak robił wszystko co przyszło mu do głowy. Na końcu stwierdził, że na 90% padły mi łożyska w tylnym kole. No super myślę sobie. Tam jest 5 łożysk. ku*wa znów kilka stów w plecy. Pojechałem do garażu, toczę się po drodze dojazdowej i słyszę szum. Ale wg mnie to nie z łożyska. Najlepsze było to, że szum choć głośny było słychać tylko podczas jazdy i pod obciązeniem. Przeanalizowałem wszystko co sprawdził mechanik i stwierdziłem, że nie odkręcał tylko jednego elementu jakim byłą górna osłona pasa napędowego. Odkręciłem i ...tadam...błotnik końcówką ocierał pod obciążeniem o krawędź pasa. Palcami odgiąłem błotnik i jak ręką odjął. Dzwoniłem do mechanika. Chłopak uśmiał się z przyczyny jak i z siebie. Czasami to co nas wkurza, to pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz jutro odkręce i sprawdze oby to był strzał w 10

napisz jeszcze czy mocno stuka ? z jaką częstotliwością ? jak głośno ?, że tak głupio zapytam, klucze umocowane pod siedzeniem ? akumulator też stabilny, nie podskakuje ? no i stuka, trze czy szumi :)

Edytowane przez RMD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat troche zdechł, ale spróbuję sie czegoś dowiedzieć...
XXa swego juz w tamtym sezonie przestałem wykorzystywać jak należy, a serce zawsze było przy Vce więc zacząłem się rozglądac...

Budżet mam ok 18000.
Czy warto szukać RoadStara 1700 czy jednak lepiej znaleźć doposażonego Wildka?
Coś słyszałem o awariach skrzyń biegów w XV1600, a także o kolosalnym spalaniu w XV1700 i mam dylemat... pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zdechł tutaj, bo ruszyło forum poświęcone wyłącznie temu modelowi yamahy.

Co do pytania to Road Star i Wild Star to to samo. Różni się nazwą bo jedna to wersja na Stany a druga na Europe.

Awarie skrzyni 1600 dotyczą modeli do roku 2003 (o ile się nie mylę) i są objętą darmową akcją serwisową. Modele po takiej serwisówce można rozpoznać po oznaczeniu przy vinie lub zapytać w salonie.

O kolosalnym spalaniu przy 1700 pierwszy raz słyszę (no chyba że ktoś grzebał przy gaźniku ale to raczej tylko w 1600. 1700 są na wtrysku).

Mój 1600 na trasie przy średniej przelotowej 100-120km/h schodzi do 4,5l w jeździe mieszanej do 6l/100km.

Myślę, że do 18000 możesz znaleźć jakiegoś golasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam ok 18000.

Czy warto szukać RoadStara 1700 czy jednak lepiej znaleźć doposażonego Wildka?

 

Jak chcesz szukac pewniaka to na forum wrs tam chłopaki sprzedaja lub w Polkomie koło Warszawy.

Co do róznic .. 1700 to wersja usa 1600 europa i róznice sa minimalne choc .. 1700 ma juz lepsze heble, ciut wiecej kucy i w sumie to całe róznice.

A spalanie ... hmmmm ..... to czesta przypadłosc jak sie sciaga "dłubanego" z usa to niektóre potrafia i 12 litrów spalic ... normalny dobrze zrobiony gaznikowiec pali od 4,5 do 6-7 max.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za info! Takie spalanie jest jak najbardziej akceptowalne. Xv 1700 do chyba 2008 byly na gaznikach? I chyba wlasnie takiego moto bede szukac. Zalezy mi bardziej na zdrowej budzie niz wypasie...

Klasyka gatunku bez gadzetow to jest to! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przymierzyć się do draga no i różnica jest odczuwalna, gabaryty, ciężar na + dla road stara. Nie jeździłem więc nie wiem jak z dynamiką i jazdą ale z tego co czytałem i rozmawiałem to też się czuje.

Poszukaj, poczytaj na forum wrs, chłopaki napewno będą mieli dużo do powiedzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. Jestem tu nowy.

Przeglądałem forum ale nie znalazłem konkretów...

Muszę wymienić sprężyny w przednim zawieszeniu, wymiana oleju na gęstszy nie pomogła...nadal miękko i dobija...

Szukałem po rożnych stronach...także firmowych...ohlins wilbers wirth...

I albo nie umiem szukać albo po prostu nie ma...

Zaprzyjaźniony mechanik powiedział że podejdą sprężyny z Wild Star 1600...

Proszę o pomoc i wskazówki...sezon się zbliża A ja w czarnej d...e...

Może miał ktoś już do czynienia z czymś takim w tym konkretnym motorze.

Z góry dziękuję za namiary jakie sprężyny i gdzie mógłbym kupić, zamówić...

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przed laty jeździłem na różnych wynalazkach. Począwszy od M72  w latach 70-tych  poprzez inne różności a skończyłem na Hondzie Shadow 1100 jakieś 8 lat temu. Sprzedałem ale głód motocykla męczy i namówiłem małżonkę na  17tyś aby zakupić Yamahę Road Star 1600. Pytanie do kolegów czy w tej cenie uda się coś znaleźć ?  Przeglądam usilnie wszystkie ogłoszenia i niby coś tam jest ale na co zwrócic uwagę przy tym modelu. Natrafiłem że mogą być problemy ze skrzynia jakaś akcja serwisowa. Może mała  podpowiedz co do konkretnego ogłoszeni. Będę wdzięczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...