Skocz do zawartości

drobne syfy, w prawie złożonym silniku


Pioter900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Moje moto, jest w końcowej fazie składania, po wymianie wałka sprzęgłowego i łożyska igiełkowego. Został jeszcze do założenia kosz sprzęgłowy i „nowa” ale używana pompa oleju. Oglądając, jak się „zaaklimatyzował” w silniku nowy wałek sprzęgłowy… wepchnąłem paluchy do miski olejowej… jeszcze nie zalanej nowym olejem. Zlokalizowałem tam, resztki starego oleju… wraz z pływającymi w nim drobnymi skrawkami metalu… i jakiś drobny żwir… widać to za załączonej fotografii.

 

http://img87.imageshack.us/img87/7642/dscn7131vs9.jpg

 

Co mam z tym zrobić ? Zostawić tak jak jest, czy zalać silnik nowym, tanim olejem, rozgrzać trochę olej i spróbować spuścić syfy razem z zadnim olejem ? Martwię się trochę o pompę oleju… Stara pompa jest trochę zdezelowana, prawdopodobnie przez skrawki metalu, z wałka sprzęgłowego (padło łożysko… i w wałku został wyryty spory rowek).

Pozdrawiam

Piotrek

 

PS

Sorry za poprzedniego posta, o takim samym tytule, ale bez zawartości… cos mi internet szwankuje :/

Edytowane przez Pioter900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałeczki metalu moga w silniku narobic bajzlu!

Mogą sie do pompy oleju dostać, zatkać kanał olejowy , wejśc pomiędzy pracujace lelementy :icon_mrgreen: .

Najlepiej gdybyś wykombinował coś w rodzaju ssaka do wysysania starego oleju i to całe błotko z kawałkami wyssał.

 

Albo Micha z silnika i wyczyść ją dobrze.

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kiedys składałem silnik, w którym były jakies nieczystości to mając ściągniety cylinder zalalem go specjalnym plynem do czyszczenia silników od srodka.. chyba za 15zl.. przepłukalem pare razy, pozniej spręzonym powietrzem, znowu przepłukałem tym preparatem a na końcu przepłukałem jakims tanim olejem i dopiero wtedy skladałem reszta silnika. Ja miałem fajnie bo silnik byl w miare leki i miałem go poza ramą więc swobodnie moglem go przepłukiwać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek miękkiej szmatki namoczyć w nafcie, albo benzynie estrakcyjnej na jakimś pręcie albo drucie i ładnie się to wybierze....syf z olejem przlepi się do szmatki nasączonej i kawałek po kawałku usuniesz to badziewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek miękkiej szmatki namoczyć w nafcie, albo benzynie estrakcyjnej na jakimś pręcie albo drucie i ładnie się to wybierze....syf z olejem przlepi się do szmatki nasączonej i kawałek po kawałku usuniesz to badziewie...

Zgadzam sie z kolega. A tym bardziej skoro masz tam takie dojscie zeby zrobic zdjecie ,to tymbardziej dasz rade to wytrzec. A zebys zupelnie spal spokojnie ,to jesli sa to opilki ze stou lekkiego to sa niegrozne. Jesli sa stalowe zawiaz kawalek magnesu na drucik,wpusc go tam i wyciagnij oblepiony opilkami. A tak na przyszlosc zebys byl spokojny zamow w LOUIS'ie korek oleju z magnesem. Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...