Skocz do zawartości

problem z suzuki rm


lewka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy.Od pewnego czasu moje suzuki rm 250 zaczeło coraz gorzej palić na zimnym silniku.Teras odpalam go tylko na pycha.A jak sie silnik tylko rozgrzeje to pali na dotyk.Czy to jest wina zapłonu?

 

 

Sprawdź ciśnienie sprężania, ustawienie zapłonu, wyczyść i wyreguluj gaźnik. Pozdrawiam

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi jak brak kompresji :icon_mrgreen: silnik sie rogrzeje to wiadomo tłok jest aluminiowy wiec puchnie i troszke doszczelnia. to oczywiscie tylko teoria :P a czy zimny motor zaraz po odpaleniu wpada na dziwnie wsokie obroty a dopiero po chwili schodzi na normalne obroty takie jak są przy właczonym ssaniu??

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,ale swieca odpada(wymieniłem na championa) gaznik tesz wyczyśćiłem.Czyli zostaje mi chyba tylko sprawdzić ciśnienie.

Abo może gdzieś łapie silnik fałszywe powietrze i przez to cieżko zapala,gażnik powinien być ok.skoro na ciepłym silniku dobrze zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze to jest wina zanieczyszczonego filtra powietrza. Bo przeciez za zabrudzonym filtrze powietrza czy na czystym zmienia sie sklad mieszanki co wplywa na prace silnika. Wiec ja bym sprawdzil filterek, najlepiej bym go wyczyscil, a nastepnie regulacja gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kompresje i mysle ze nie jest najgorzej,bo jest 7,5 atmosfery.

no to masz tłok do wymiany :)

powinno byc miedzy 11-12 atm minimum to 9 w wyczynowym motocyklu bo w MTX itp to jeszcze spokojnie sie jezdzi na 7atm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz tłok do wymiany :D

powinno byc miedzy 11-12 atm minimum to 9 w wyczynowym motocyklu bo w MTX itp to jeszcze spokojnie sie jezdzi na 7atm

 

Dokładnie, sam robiłem jakiś czas temu pomiar i też miałem ok 7,5 atm. Spadła temperatura i już moto nie chciało odpalać jak wcześniej.

Teraz jestem na etapie remontu kapitalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...