Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje schematu interkomu radiowego(zeby bylo mozna rozmawaic miedzy 2 osobami ale zeby one nei byly polaczone kablem)zeby transmisja miedzy nimi odbywala sie na drodze radiowej!!!i najlepiej jeszcze by bylo zeby te 2 osoby mogly rozmawiac ze soba jednoczesnie(a nie jak np w krotkofalowce na zasadzie jeden mowi drugi slucha)

lub jzu gotowego takeigo interkomu!!!

za wszelkie informacje na ten temat gdzie to moge znalesc!!na jaiejs stronce?w jakims czasopismie? lub gdzie mozna to kupic bardzo dziekuje za takie informacje!!!!

[email protected]

krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Hej.

Pomiędzy 2 motorami to jest żaden problem. Wystarczy kupic jakieś radiotelefony typu PMR czy LPD ( włącz wyszukiwarke) w cenie nawet do 200 za parę. Do tego słuchawka do ucha za 6 zł z kiosku i mikrofon od kompa za drugie kilkanaście. Mozna zastosować zestaw słuchawki+mikro od kompa. Rozmowa z pasażerem sprawa bardziej skomplikowna.

Można żeby było taniej kupić 2 zestawy ( kity ) choćby ze sklepów RTV pod tytułem"wzmacniacz małej mocy" czy "wzmacniacz słuchawkowy" i połączyć tak żeby pasażer mówił tobie do ucha a ty jemu. Brzmi prosto ale jest z tym troche zachodu. Słuchawy i mikro - jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A z kim tu gadać w czasie jazdy i oczym? :?: Ludzie!! ja naprzykład jeżdzę motorkiem właśnie poto, żeby nikt nie brzęczał mi do ucha :) - poza silnikiem. A jak chcę sobie pogadać 8) to spotykam się z kumplami przy browarku. A może z pasażerką?? :lol: :?: Tym bardziej NIE!!! :!: :!: Niech troche sobie pomilczy!! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
jesli ktos ma jakas wiedze na ten temat to prosze o informacje:

ceny' date=' przydatnosc, kaszubskie patenty :P itp[/quote']

Intercom ktory oplaca sie kupowac to koszt okolo 400-500 zl te tansze w granicach 150 - 200 zl lapia za duzo szumow. Sam sie zastanawialem ale jak u kumpla zobaczylem jak dzialaja te proste to zrezygnowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowalem na potrzeby www.skutery.net i nawet zostal sie u mnie taki interkom.

Niby produkt malo firmowy w cenie 280zl, ale wrazenia jak najbardziej pozytywne.

Niestety jest to wersja "kablowa" i troche tych kabelkow sie ciaga. Ale za to przy tak prostym interkomie dostajesz mozliwosc podpiecia: komorki, CD/MP3, a nawet PMRa.

Zasilanie z akumulatora motocykla.

Jakosc w czasie jazdy bardzo rozsadna. Oczywiscie zadna rewelacja, ale slychac bez specjalnego krzyku. Interkom ma regulacje glosnosci - dziala ona jednak raczej symbolicznie.

 

Do zestawu dolaczyli takze sluchawki i mikrofon - niestety nie na palaku i przy kaskach otwartych jest z tym problem. Glosniczki bardzo cienkie - nic nie uwiera w uszy w kasku, a z glosna muzyka radza sobie nawet dobrze. Tasma mocujaca rzep (zaczep sluchawek) trzyma niestety slabo - po kilku nalozeniach kasku konieczne poprawki. Diabli wiedza jak to bedzie z tym klejem po kilkunastu razach.

 

Sprzet pochodzi z firmy Avanti. Szczegolowy opis i adres firmy znajdziesz na www.skutery.net w dziale akcesoria.

 

Teraz testuje Airoha Fly Phone - kask z wbudowanym zestawem sluchawkowym do komorki. Tu jakosc rozmowy perfekcyjna. Wiec od biedy kupujecie dwa takie kaski + komorki z polaczeniem za 5gr do wybranego numeru i macie pelen komfort rozmowy w czasie jazdy :P

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z pewnością są wśród forumowiczów użytkownicy takich urządzeń, które umożliwiają swobodną rozmowę w czasie jazdy pomiędzy kierowcą a pasażerem. Z tego co wiem to szczególnie jest to cenione urządzenie przez dalekodystansowych podróżników...

Proszę o informacje od osób które MAJĄ I KORZYSTAŁY z takich urządzeń.

Chodzi mi o to jaka jest jakość dzwięku przy różnych prędkościach (zniekształcenia)?

Czy są poręczne i nie przeszkadzają w użytkowaniu i jeździe?

Jakie marki i modele są godne polecenia i gdzie możńa je kupić oraz ile kosztują?

Których na pewno nie wybierać?

Kwestia zasilania - baterie czy aku i wytrzymałość na jednych bateriach?

 

Chciałbym zamontować takie coś w kaskach integralnych, chodzi mi o urzywanie tego także przy większych prędkościach. Słyszałem, że zestaw oferowanyc przez Louisa wysiada powyżej 70-80 km/h.

 

Bardzo z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przerabiałem już ten temat - komunikacja miedzy dwoma motocyklami. Dostępne są urządzenia znanych zachodnich firm, ale są b. drogie. Min 1600 zł. Najtaniej wychodzi zakup zwykłego CB z możliwością podłączenia do mikrofonu i słuchawek. CB wtedy uruchamia się automatycznie *mam takie w samochodzie - koszt 450 zł. Koszt słuchawki i mikrofonu do kasku to wydatek min. 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co ja moge polecic:

Interkom Lafayette BIK: kompletny zestaw w rozsadnej cenie, umozliwiajacy podpiecie playera i PMRa. Jakosc rozsadna, ale najbardziej uperdliwa jest duza ilosc kabli (niektorych nie da sie wypiac) i koniecznosc stalego podlaczenia do akumulatora motocykla. Przelacznik regulacji jest raczej symboliczny. Slyszalnosc do 110km/h - duzy plus za dwa glosniki do kasku.

Szerszy opis tej plataniny kabli macie tutaj: http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=51

 

Łącznosc radiowa: szczegolnie intensywnie testowalem to na poczatku obecnego sezonu. Ciekawa zabawka, ale 90% sukcesu zalezy od jakosci zestawu sluchawkowego. Co PMR powinien miec: aktywacje glosem, obsluge przycisku PTT i duza glosnosc. Przerabialem wszystkie mozliwe zestawy sluchawkowe - od laryngofonu do jakiegos malego badziewia wklejanego w kask. Powiem krotko - przecietny zestaw sluchawkowy wymieka juz przy 60km/h. Wysokiej klasy wytrzymuje do 90km/h. Jedyne skuteczne rozwiazanie przycisk PTT - o ile kierowca ma wygode (przypnie sobie na manetke) to pasazer juz tak zachwycony nie jest (trudo sensownie wymyslic gdzie to trzymac).

Kilka przykladowych PMRow ktore testowałem:

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=93

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=102

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=103 (ten zdecydowanie najlepszy)

Uzytkowy zasieg wszystkich wynosi w graniacach 1-1,5 km - czyli calkowicie wystarczajace jak na jazde w grupie. Od biedy pociagnie nawet 4km, ale wtedy to juz loteria - slychac, przerywa, trzeszczy i inne typu jaja.

Do systematycznego uzytkowania zdecydowanie polecam PMRy z wbudowanym akumulatorkiem.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...