Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zastanawiałem się też nad tym co wyżej, ale nie bardzo mi się podobało z wyglądu ;) I w końcu kupiłem takie coś (cenowo w sumie prawie to samo ;) ):

 

http://www.amazon.co.uk/interphone-Bluetooth-Motorbike-Motorcycle-intercom/dp/B00A48OBS0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1367519737&sr=8-2&keywords=bt+intercom

 

niby najnowszy model z tych Chińskich BT... Jutro będę miał (czeka na poczcie) to zamontuję i będę testował, póki co jako odtwarzacz mp3 i telefon, a jak kumpel kupi to i jako interkom... :)

 

Tutaj znalazłem test tej klasy sprzętu (wiem wygląd inny, bo to z 2011, ale funkcjonalnie to samo i pewnie ten sam producent) i opinie ludzi...

 

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-intercoms/ake-bt-multi-interphone-intercom/

 

Większość jest zadowolona, i zasięg też zgadza się z podanym a ten najnowszy model ma niby 1000 [m] zasięgu! :) Więc nawet jak będzie 2/3 tego i tak super... Szczególnie że wtedy pisali iż w stosunku do modelu z 2010 to ten 2011 jest ulepszony i lepiej słychać, głośność też lepsza... Więc może w modelu 2013 też ulepszyli :) Chyba na tej stronie (ale nie wiem bo w końcu sporo tego przejrzałem i naooglądałem się recenzji) pisali iż prawdopodobnie czipset i większość elektroniki jest taka sama jak w droższych modelach gdzie też płacimy za firmę... ;)

 

Tutaj znalazłem ciekawy test, bo koleś testuje Interkom (z tym że firmowy, Sena) na czoperku bez szyby, więc tak jak naked ;) w kasku integralnym i... całkiem otwartym!!! Wynik dość ciekawy dla mnie, bo nawet w tym otwartym daję rade! Z tym że wtedy koleś gadał, że sam siebie nie słyszy jak gada ;) ale za to jego ktoś inny może spoko rozumieć! :)

 

 

Warto obejrzeć wg mnie ten teścik... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko taki zestaw .
Różni się tym od Q3 i wyższych modeli że jest skoncentrowany na połączeniu kierowaca-pasażer.
1)
rozumiem ze zestaw ma możliwość połączenia przez
bluetooth między kierowcą a pasażerem oraz z MP3 lub telefonem z którego głos słyszy i kierowca i pasażer ?
2)
Czy jak będe miał połączeni bluetooth z pasażerką,to mogę połączyć się też kabelkiem z nawigacją
( która to nie ma modułu bluetooth), żeby słyszeć z tej nawigacji komunikaty lub odtwarzaną w niej muzykę przez kabelek.
I czy wtedy pasażerka też będzie tą muzykę słyszeć, jak będzie połączona zemną przez bluetooth ?
3)
Słabym punktem interkomów bluetooth jest bateria która się po iluś latach zwyczajnie się zużywa i nie trzyma.
Czy wtedy jest możliwość wymiany baterii w tym zestawie ?
4)
Czy ten interkom ma wbudowane radio FM ?
Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie utrudniać życie tym rozwiązaniem skoro jest dużo prostsze i wygodniejsze.

Poczytaj o interkomie firmy Buhel.

Przyklejasz uchwyt do skorupy kasku.

Wpinasz interkom do uchwytu i dźwięk rozchodzi się bez słuchawek po skorupie kasku.

Zero słuchawek w kasku, zero kabli do GSM, zero gniecenia w uszy.

Edytowane przez jeszua
spam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie zależy mi na jakiś wynalazkach z kosmosu żeby słyszeć dźwięk bez słuchawek itd..

 

Zależy mi aby mieć połączenie z pasażerką i żebym mógł się podłączyć przez kabelek do nawigacji (bo ta niema modułu bluetooth) i żeby dało się by zarówno ja i pasażerka byśmy słyszeli komunikaty z nawigacji oraz muzyczkę jaka z niej leci i mogli rozmawiać.

 

Jest jakieś urządzenie które na to pozwoli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkom + dwa kable jack-jack + rozdzielacz. Niestety, albo interkom, albo nawigacja.

No, chyba że uda Ci się znaleźć nie rozgałęźnik, ale łącznik jack taki, by w jedną wtyczkę puścić dwa źródła dźwięku: interkom i nawigację. Może to być o tyle trudne, że słuchawki od interkomu, mimo że wyglądają na zwykłego jacka, mają jeszcze złącze mikfrofonu, więc może być tylko mono zamiast stereo.

 

EDIT:

Tylko poszukaj starszej wersji tego interkomu, nowsza ma słuchawki na microUSB a w starej były osobne gniazda do ładowania i do słuchawek.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry proszę żeby nie pisać o innych lub starszych modelach

Pytam z ciekawości konkretnie o ten właśnie model, nie interesują mnie w tym temacie inne lub starsze modele..

 

http://allegro.pl/intercom-oxford-na-2-kaski-bike-mike-4-nowy-sacz-i3355548890.html

 

Chodzi mi o to do jakiej prędkości idzie się w tym zestawie dogadać z pasażerem, czy dźwięk jest rzeczywiście stereo i dobrej jakości ?

 

Ile to wytrzymuje na zwykłych bateryjkach ?

 

 

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja znalazłem coś takiego - Macchiamoto F4. Czy warto kupić? http://www.ebay.pl/itm/2-INTERFONO-CELLULAR-LINE-CELLULARLINE-F3-2-MICROFONI-/321068442409?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item4ac12ba329

 

I czy ten zestaw jest już kompletny czy coś jeszcze muszę dokupić aby możliwa była rozmowa pomiędzy pasażerem a kierowcą?

pozdrawiam

Żyj tak, aby nawet grabarz zapłakał na Twoim pogrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra 2 tygodnie testów za mną (na allegro to takie coś http://allegro.pl/interkom-intercom-motocyklowy-1000m-mp3-navi-tel-i3425960335.html

)

;) Testowałem na razie funkcje Odtwarzacza mp3 z telefonu oraz funkcję zestawu słuchawkowego... Powiem że funkcja odtwarzacza mp3 działa całkiem fajnie! :) Dźwięk wiadomo że to nie moje domowe Sennheiserki ;) ale do posłuchanie muzy w czasie jazdy bardzo dobre! :) Funkcja zestawu słuchawkowego działa... Też całkiem nieźle! Jakość rozmowy zależy od zasięgu w telefonie (wiadomo, czasem jeździłem w miejscach gdzie jest kiepski zasięg to jakość dźwięku/rozmowy jest zauważalnie gorsza) oraz od kasku i... wiatru! Ja mam Shoei XR-1000 i jak nie ma wiatru to dało radę gadać nawet przy 140 [km/h]! Z tym że ja słyszałem już tak kiepsko natomiast znajomy z którym gadałem to mówi że spoko mnie można było rozumieć z tym że taki pogłos jak u nas na hali produkcyjnej... Przy 120 [km/h] (czyli niby opisanej że do tej prędkości jest dobra jakość dźwięku) ja słyszałem nie super hiper ale kiedy nie wiał wiatr to można było rozmiwaić, może nie super skomplikowaną konwersację ale o dup*ie Maryny można było ;) Natomiast mnie było słychać całkiem nieźle... A przy 60 [km/h] to... Kumpel w ogóle nie słyszał że jadę, myślał że już przed garażem stoję i gadam z nim ;) A ja słyszałem jakbym normalnie rozmawiał przez słuchawkę bluetooth :) Ciekawy jestem jak działa Interkom i jak dobrze pójdzie to za jakieś 3 tygodnie to stestuję ;)

 

Jedyną wadą jest to że musiałem 2 dni ustawiać te słuchawki żeby dobrze było słychać i... żeby uszu nie gniotły za bardzo! Teraz jest OK, aczkolwiek czuć że są tam te słuchawki... Te 4 [mm] grubości jednak jest... Co prawda w moim kasku jest to miejsce przewidziane na słuchawki ale... Trochę zabawy było ;)

 

Reasumując uważam że jak ktoś chce mieć zestaw słuchawkowy i do odtwarzania muzyki to jest wart tych 250 zeta ;) A jak sprawdzi się Interkom (ponoć kupujący w sklepie testowali zasięg i byli zadowoleni...) to już w ogóle bajer ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam czegoś takiego: http://www.motogen.pl/Testujemy-interkom-Scala-Rider-Q3,18174.html nie jest to najtańsze, ale dostałem w prezencie więc dla mnei bomba ;p

Fajnie się to konfiguruje przez przeglądarkę i jakość jest naprawdę ok. Tylko ta cena... lekki kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Engels - napisz proszę jaki sprzęt opisywałeś - link już od dawna jest niedostępny i cały opis w tej chwili jest psu w dupę

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie nie kupiłem interkomu , a zastanawiałem się trochę nad Midland by next .Poczytałem i teraz myślę o Scala Rider G9 , G4 albo Q3. Cenowo podobnie jedynie G9 jest droższa od pozostałych . Ale czy są jakieś zasadnicze różnice ? używa ktoś któregoś interkomu ?

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G4 i G9 to praktycznie te same zestawy, z dwiema różnicami które nie zawsze wykorzystasz.

- G4 można sparować do 4 zestawów, G9 w trybie duplex również, ale jeden zestaw w trybie nadawania może nadawać do ośmiu pozostałych (więc to dla bardzo dużych ekip). Wszystkie Scale są ze sobą parowalne a o zasięgu decyduje najsłabsze ogniwo (np. Q3, mając krótszy zasięg, odbierze sygnał z G4/G9 ale tylko na swoją maksymalną odległość)

- problem pojawia się, gdy masz dwa kaski różnego typu. Zestawu do szczękowców nie warto pchać do integrala bo pałąk mikrofonu zawadza o nos, zestaw do integrali (z mikrofonem na kablu) do szczękowców się nie nadaje. Jeśli kierowca i pasażer mają różne kaski, albo chcemy przekładać zestawy między swoimi własnymi kaskami o różnej konstrukcji, warto brać G9 albo kupić dwa osobne zestawy G4. G9 ma wymienne mikrofony i wszystko jest w komplecie, natomiast G4 trzeba brać parami (albo dwa do integrali, albo dwa do szczękowców).

 

W zależności od wersji firmware, zestawy uniwersalne Scala Rider można sparować także z zestawami dedykowanymi Schuberth (oczywiście zasięg w C3 będzie mniejszy niż w S2 czy C3 Pro z powodu braku dodatkowej anteny w tym pierwszym).

 

Używałem tylko na placu, ale klienci bardzo chwalą spory zasięg i niezłą jakość dźwięku. Samo parowanie zestawów to bułka z masłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...