Skocz do zawartości

Co na głowę dla okularników?


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Noszę okulary - niestety, a może i stety :wink: Obserwuję po zlotach ludzi jezdzących cruiserami i chopperami, ale nie mogłem znaleźdz człowieka jeżdzącego w okularach, bardziej na ścigach czy nikedach, ale to inna para kaloszy.

 

Jeżdzę na codzień w hełmie niemieckim (wygodnie go przerobiłem, nie jestem faszystą ani nikim podobnym), jakaś chusta na twarz (np.czarna bandama albo afafatka) i do przodu. Problemy pojawiaja sie przy wyższych prędkosciach, zaczyna wiać, robactwo rozklepuje sie na szkłach, oczy łzawią....

 

Mam takie pytanie, jak sobie radzą z tym okularnicy? Czy może zakładacie szkła kontaktowe, stosujecie kaski z szybą (niepełne), a może jakieś zmyślne gogle? Zdejmowanie okularów nie wchodzi w grę, choć mam -1dioprę to prędzej czy później bym sie gdzieś przewrócił :P Mam kask pełny, czarmy mat na scigacza, ładny jest ale nie lubię w nim jeździć.

 

Chętnie poczytam wypowiedzi okularników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez okulary probowalem szkiel kontaktowych ale mialem problem z ich zakladaniem i wrocilem do okolarow i jezdze w szczekowcu Arioch SV55 i jestem zadowolony jak jedzie sie lajtowo mozna podniesc szczeke i tylko przeslone przeciwsloneczna opuscic i jes gicio a jak szybko zamykasz szczeke i znowu jes gicio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem pinglazem :) jezdze w kasku otwartym, a jak sloneczko przeszkadza, to akularki sie same przyciemniaja. Ot i co. luknij na moja www, to zobaczysz o jaki kask chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja tez :)

Mam dwa kaski, jeden orzeszek do lansu po miescie :) drugi tez otwarty, ale z opuszczna szyba i jest git :crossy:

Zadne pelne i szczekowce bo ............ nie pasuja na cruisera :)

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem opcję z kontaktami.

Mam kask otwarty, szkła i duże okulary z filtrem UV albo minigogle z takimże filtrem /a na wieczór czy noc szkła żółte/. Dopiero przy prędkościach od 100km/h zmieniam kask na szczękowiec, bo szkła wiatr wyrywa. Kask z opuszczaną szybką odpada, bo powietrze ma takie jakieś dziwne zawirowania pod nią, że kontakty wylatują z oczu w tempie błyskawicznym :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkelpl -> nie mów że kask pełny nie pasuje do choppera.. do cruisera moze faktycznie ale to tak naprawde wszystko zalezy jaki masz styl. jak sie zrobisz na kowboja z frendzlami, siedzenie z kozim futrem to pewnie ze bedzie glupio wygladać... ale jesli lubisz agresywniejszą, czystszą linie i tworzysz spójny obraz to jak najbardziej pełny kask pasuje (sam jezdze w pełnym oraz szczekowym). wszystko zależy od wyglądu konkretnego motocykla i własnego stylu. Ja uwielbiam choppery ale bydłą paść nie zamierzam także ich tradycja od dawna mnie nie dotyczy. teraz preferuje styl wymieszania sportu, mocy i agresji z nieśmiertelną linią choppera. możesz chcieć wyglądać jak bullet, jak widmo, czarny znikający anonim. styl musi być w tobie i dopiero on sprecyzyje reszte czynników. pzdr

ps- moze moja virago jeszcze nie jest takim czarnym POWERchopperem o jakim finalnie marze ale uważam że jest dość prosta, gibka i czarna aby mi towarzyszyć:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jak sobie radzą z tym okularnicy? Czy może zakładacie szkła kontaktowe, stosujecie kaski z szybą (niepełne), a może jakieś zmyślne gogle? Zdejmowanie okularów nie wchodzi w grę, choć mam -1dioprę to prędzej czy później bym sie gdzieś przewrócił :icon_rolleyes: Mam kask pełny, czarmy mat na scigacza, ładny jest ale nie lubię w nim jeździć.

 

Chętnie poczytam wypowiedzi okularników.

 

AVE

 

Też mam z tym problem , kontaktów nie lubię.

Zanim się zdecydowałem na kask wiele przymierzyłem i tylko jeden mi pasował - niestety już wycołany ze sprzedaży _ Grex Riverside G03 czarny z białymi pasami. Udało mie się kupić na wyprzedaży niestety wersję bez szybki :-(

Więc jak jest dobra pogoda i krótka trasa to zakładam kask + okulary optyczne przeciwsłoneczne.

Na złą pogodę mam kask z szybą - Pilot Classic Line A316 - ale nie jestem z niego zadowolony.

Na szczękowca czy pełnego się nie zdecyduję , bo mi nie pasują na choppera.

 

Zastanawiam się jak dorobić szybkę do Grexa - czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenia ?

Na gogle dla okularników nie trafiłem.

Moze kiedyś trafię na kask z szybką który bedzie mi pasował jak Riverside (np. coś z Laura Smith)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff... a pisałem o goglach na okulary... nikt nie czytał widocznie :(

 

Napewno są do dostania w kraju.... trzeba poszperać ino trochę....

 

Napisales tylko: zeby sie nie powtarzac i dales link :crossy:

A to co innego i nikt nie wiedzial ze pod tym linkiem kryje sie cala prawda o goglach dla okularnikow :) :clap:

Poza tym, takie gogle, kurna, trzeba przymierzyc czy pasuja do twoich bryli i czy nie kupisz kota w worku :banghead:

Ale dzieki za linka ;)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...