Skocz do zawartości

Co na głowę dla okularników?


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli źle dobrany kask i tyle...

Po prostu mierzymy w okularach w których będziemy jeździć i tyle...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że temat jest aktualny dla wielu osób. Pewnie też był tu przerabiany. Ale ponieważ są coraz to nowe, lepsze kaski, więc grzecznie pytam, może ktoś wie. Mam kask BMW system 6 EVO. Niestety już po niecałej godzinie tak koszmarnie gniotą mnie zauszniki że musze robić sobie przerwy w podróży. Czy jest jakiś dobry turystyczny kask który nie ma tej wady? Cena nie jest tu najważniejsza. Z góry dziękuję za życzliwe rady :)

Musisz mierzyc do siebie. Kazdy ma inna glowice, inne oprawki, kaski tez maja rozne wysciolki. Dokladnie jak Limonka napisal. Innych pytaj tylko o parowanie kasku. powinienes dobierac pod siebie.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne rzeczy sa oczywiste i nie trzeba nawet o tym mówić czy pisać. Kupując kask rzecz jasna mierzyłem w okularach, wszystko wydawało się OK. Jazda na krótkich odcinkach tak do 40-50 km też jest dość komfortowa. Problem pojawia się dopiero po 50-60 minutach. Chyba nie ma rady, będę musiał zaryzykować i kupic jakiś inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak przymierzasz kask to musi być na tyle miejsca wokół uszu żeby zauszniki mogły się swobodnie przesuwać. Jeśli siedzą sztywno to na bank zaczną uciskać po dłuższej jeździe. W moim przypadku sprawdził się Arai. Tobie nie polecam bo to nie są kaski turystyczne ale jak będziesz w jakimś sklepie to przymierz z ciekawości, żebyś miał porównanie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC z taniochy....

Są te kaski dla okularników...

A poza tym, tak jak wcześniej pisałem... I Limo potwierdził, jak mierzyć...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miesiąc temu pytałem o kask dla okularnika. Po przymierzeniu kilku modeli wybrałem X-lite X 661. Jest to kask integralny. Koszt po promocyjnej cenie 1100 zł. Okulary oczywiście trzeba wkładać w drugiej kolejności ( w BMW EVO 6 można wkładać kask w okularach). Ma pinlocka, blendę, sprawną wentylację, profesjonalne zapięcie, ładnie wygląda i jest bardzo wygodny. Ale ma też plus ujemny - jest głośny. Powyżej 100 km/godz słychać tylko pęd powietrza. Na miasto dla mnie idealny, na dłuższą trasę nie wiem, jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...